• تاریخ: 2019-09-04
  • شناسه خبر: 28999
  • 444 بازدید

تحویل ۵۰۰ واحد مسکونی خسارت دیده از سیل گلستان تا پایان شهریور

ارکین نیوز-معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گلستان با اشاره به روند رو به رشد تعمیر و بازسازی واحدهای مسکونی در مناطق سیل زده استان اظهار کرد : بر اساس سهیمه اولیه تمامی واحدهای تعمیری پایان یافته و در زمینه بازسازی نی ...

ارکین نیوز-معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گلستان با اشاره به روند رو به رشد تعمیر و بازسازی واحدهای مسکونی در مناطق سیل زده استان اظهار کرد : بر اساس سهیمه اولیه تمامی واحدهای تعمیری پایان یافته و در زمینه بازسازی نیز تلاش داریم تا پایان شهریور ۵۰۰ واحد مسکونی را به مردم تحویل دهیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان، مهندس میرمحمد غراوی عصر امروز سه شنبه ۱۲ شهریور در هفدهمین جلسه ستاد بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده استان ضم تسلیت به مناسبت ایام سوگواری امام حسین علیه السلام و یاران وفادار ایشان، تصریح کرد: خوشبختانه روند بازسازی و بهسازی منازل آسیب دیده شتاب گرفته و سهمیه استان از ۱۷ هزار و ۵۰۰ واحد به ۲۱ هزار واحد ارتقا یافته است.

وی افزود: سهمیه استان در زمینه تعمیرات واحدهای مسکونی ۱۰ هزار ۵۰۰ واحد بود که بخوبی پایان یافت و علاوه بر آن ۲۲۵۰ واحد دیگر تعمیراتی نیز در حال انجام است.

وی یادآور شد: تا کنون پی کنی ۴۵۷۶ واحد پایان یافته، ۳۲۷۶ واحد در مرحله فنداسیون است و ساخت اسکلت و سقف ۱۷۴۷ واحد به اتمام رسیده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گلستان ضمن تقدیر از تمامی دستگاه های همراه در زمینه بازسازی و نوسازی ، گفت: در زمینه پرداخت غرامت به کشاورزان به دلیل اختلافات موجود بین پژوهشکده فضایی و جهاد کشاورزی در خصوص پهنه آب گرفتگی روند کُند است که مقرر گردیده تا ۱۵ شهریور اختلافات حل شود پرداخت خسارات انجام شود.

غراوی خاطر نشان کرد: پس از مصوبه هیات دولت تهسلات مورد نظر جهت جبران خسارات بخش صنعت ابلاغ شده و روند آن در حال اجراست.

وی با اشاره به خسارات وارده به بخش های زیربنایی ادامه داد: اعتبارات ابلاغی به دستگاه های اجرایی مختلف توزیع شده و اعتبارات جبران خسارت به شهرها و روستاها نیز از طریق سازمان شهرداری ها و دهیاری ها ابلاغ شده و در حال حاضر دستگاه های اجرایی باید نسبت به مبادله موافقت نامه و جبران خسارات تاسیسات زیربنایی اقدام کنند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست