• تاریخ: 2016-02-28
  • شناسه خبر: 15316
  • 459 بازدید

تحلیلی بر انتخابات غرب استان / دور دوم اقبالیست مجدد که نباید از دست داد

ارکین نیوز – نظرمحمد گل محمدی – شور وشوقی که از روزهای نخستین انتخاباتی به نحوی شایسته وبایسته آغاز، و با سربلندی و غرور تا پایان روز رای گیری ادامه یافت ، جملگی نمودی گویا از وحدت و پیروی از منویات رهبر جمهو ...

ارکین نیوز – نظرمحمد گل محمدی – شور وشوقی که از روزهای نخستین انتخاباتی به نحوی شایسته وبایسته آغاز، و با سربلندی و غرور تا پایان روز رای گیری ادامه یافت ، جملگی نمودی گویا از وحدت و پیروی از منویات رهبر جمهوری اسلامی از سوی اقشار مختلف مردمی در شرق وغرب استان بود . حضور جوانان با گامهای استوار و شرکت زنان و مردان با انگیزه ومصمم در پای صندوق های رای حکایت تابیدن بارقه امید به رونق اشتغالزایی و سرعت بخشیدن به حرکت چرخه اقتصادی درشهرها وروستاها وآبادیها از جانب نماینده هایشان را بازگو می کرد .

این دوره با سالهای قبل به جهت امکان بهره گیری از خطوط ارتباطی مخابراتی ، روندی متفاوت داشت زیرا این امر اتفاق نظر و تبادل افکار را به ویژه در میان جوانان فراهم آورده بود و در پی اظهار نظرها و مشورت ها گروه های اجماع بوجود آمدند و با زحمات مدیران گروه اجماع علاقمندان به پی گیری مسائل انتخاباتی همواره در جریان فعالیت ها و تبادل نظرها و نشستهای مختلف قرار گرفتند . در این راستا نقش ارزنده سایت های های علمی و فرهنگی وخبری از نکات برجسته انتقال اخبار ورویکردهای فعالیت های انتخاباتی به حساب می آمدند .

اگر چه جدایی برخی از اجماعیون مایه نگرانی و بیم و هراس از تشدد آرا شد و به قول برخی احتمالا در آخرین لحظه ها هنوز به اجماع واحدی نرسیدند ولی با توجه به هجوم رای دهندگان به شعب اخذ رأی موجب تقویت این باورگردید که اطلاع رسانی ها مؤثر بوده اند، بنابراین باید گفت با قدری دور اندیشی و یاد آوری تجربیات قبلی( همانند گنبد) در انتخابات می شد در اولین دور کار را به پایان برد. دوستان به قول برتولد برشت آلمانی گذشته فراموش شدنی نیستند ولی نباید باعث تخریب آینده گردند. آزمونی است که انجام گرفته و رقابتی است خیر خواهانه که دور اول آن پایان یافته لذا سرزنش دیگران جایز نیست. اکنون زمان نهایت درجه همت و دوراندیشی فرا رسیده است.

با سپاس وارج نهادن به گذشت و اعلام همبستگی کاندیداهای محترم تأیید نشده جا دارد سخنی با سروران کاندیدا که از کورس رقابت در دور اول باز مانده اند داشته باشیم. دوستان، شما چیزی را از دست نداده اید بلکه ثابت نمودید که در عرصه رقابت ها وزنه ای قابل قبول بوده اید. همه ما تعالی وپیشرفت ایران غزیز را خواستاریم . حال زمان آن است سر فرازانه ضمن قبول شکست در دور اول، به نیات اصلی خویش که خدمت به مردم و حضور نماینده ای از منطقه بوده و همواره در سخنرانیهای خود بر آن تأکید ورزیده اید، جامه عمل بپوشانید و با تفاهم و اجماع و با در نظر گرفتن رقم آرا بدست آمده فردی واحد را معرفی بفرمائید و به صف کاندیداهای تأیید نشده بپیوندید و بدانید مردم ناظر بر اعمال خرد مندانه شما می باشند و این بینش و دور اندیشی را فراموش نخواهند کرد.

ترکمن استیودنت

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست