• تاریخ: 2014-12-29
  • شناسه خبر: 387
  • 895 بازدید

بسنجیده:تاجران گلستانی از سوی دولت حمایت می شوند

ارکین نیوز-مدیرکل هماهنگی دفتر اقتصادی و امور بین الملل استانداری گلستان گفت: استانداری گلستان در تقویت پتانسیل ها و ظرفیت ها در زمینه تجارت حمایت می کند. یوسف بسنجیده در نشست سرمایه گذاران استان گلستان و کشور عراق که ظه ...

ارکین نیوز-مدیرکل هماهنگی دفتر اقتصادی و امور بین الملل استانداری گلستان گفت: استانداری گلستان در تقویت پتانسیل ها و ظرفیت ها در زمینه تجارت حمایت می کند.
یوسف بسنجیده در نشست سرمایه گذاران استان گلستان و کشور عراق که ظهر دوشنبه در اتاق بازرگانی گرگان برگزار شد، افزود: استان گلستان مسئولین اجرایی بسیار کارآمدی دارد و با توجه به پتانسیل های خوب در زمینه تجارت مواد غذایی می توانیم موفقیت های خوبی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه اتاق بازرگانی دیوانیه چندمین سفر خود را به گلستان انجام داده گفت: استانداری گلستان با تمام قوا از شرکت های خصوصی در این زمینه حمایت می کند.

بسنجیده افزود: هر چند که با عراق همسایه نیستیم اما توانسته ایم در بحث تجارت با این کشور دومین شریک تجاری باشیم و این نشان دهنده ارتباطات خوب با عراق است.

مدیرکل هماهنگی دفتر اقتصادی و امور بین الملل استانداری گلستان گفت: سرمایه گذاران می توانند از فرصت بزرگ سرمایه گذاری در لبنیات، مواد غذایی و گوشت مرغ استفاده کنند.

وی با بیان اینکه تنها بخشی از توانمندی های استان گلستان در این نشست عنوان شده است افزود: بخش خصوصی باید ارتباطات بیشتری را در این زمینه ایجاد کند.

وی گفت: بعد از حضور رئیس جمهور و دولت تدبیر و امید در استان گلستان امکانات قانونی خوبی فراهم شده است و در آینده شاهد روابط بیشتر خواهیم بود.

بسنجیده با بیان اینکه این روابط در آینده تقویت خواهد شد افزود: تجار عراقی می توانند بعد از ایجاد منطقه آزاد در استان گلستان بدون هیچ محدودیتی در گلستان حضور بیشتری داشته باشند.

تجار نقش مهمی در توسعه روابط بین دو کشور را دارد

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان در ادامه این نشست گفت: یکی از راه های توسعه دو کشور نقش تجار کشور ایران و عراق است.

درویش علی حسن زاده افزود: با توجه به اهمیت نقش تجار مسائل و مشکلاتی که وجود دارد به مسئولین انتقال داده شود.

وی افزود: بیان مشکلات باعث می شود موانع راحت تر و سریع تر برداشته شود و ارتباطات بیشتر و بهتری برای دو کشور و استان گلستان ایجاد شود.

حسن زاده گفت: یکی از مشکلات ما تغییرات پی در پی و حامی صادرات محصولات در شمال و جنوب عراق است که دایما عوض می شود.

وی افزود: با تمامی این مشکلات و مسایل ۲ کشور توسعه و روابط تجاری و اقتصادی خوبی داشته اند و این نشان می دهد می توان در آینده نیز این ارتباطات را بیشتر کرد.

وی خاطر نشان کرد: تجار و بازرگانان ما آماده هستند هر گونه تعاملات اقتصادی هستند و در زمینه های کشاورزی و صنعت می توانند همکاری کنند.
مهر

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست