• تاریخ: 2016-02-20
  • شناسه خبر: 14992
  • 574 بازدید

انصراف ۴۳ نفر از عرصه رقابت های انتخابات مجلس دهم در گلستان

ارکین نیوز-دبیر ستاد انتخابات استان گلستان گفت که تاکنون تعداد ۴۳ نفر از نامزدهای نمایندگی مجلس شورای اسلامی در استان از ادامه رقابت های انتخاباتی انصراف داده اند. حسن کاغذلو روز شنبه همچنین از ادامه حضور ۱۳۰ نفر نامزد د ...

ارکین نیوز-دبیر ستاد انتخابات استان گلستان گفت که تاکنون تعداد ۴۳ نفر از نامزدهای نمایندگی مجلس شورای اسلامی در استان از ادامه رقابت های انتخاباتی انصراف داده اند.

حسن کاغذلو روز شنبه همچنین از ادامه حضور ۱۳۰ نفر نامزد دیگر انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان خبر داد و اظهار داشت: تا این لحظه ۱۸ نفر از حوزه انتخابیه گرگان و آق قلا، ۵ نفر از حوزه انتخابیه گنبدکاووس، ۵ نفر از حوزه انتخابیه کردکوی، ترکمن، گمیشان و بندرگز، ۸ نفر از حوزه انتخابیه رامیان و آزادشهر، ۳ نفر از حوزه انتخابیه علی آباد کتول و ۴ نفر از حوزه انتخابیه مینودشت، کلاله، مراوه تپه و گالیکش انصراف خود را از حضور در این عرصه اعلام کرده اند.
وی اضافه کرد: بطور یقین این تعداد در روزهای آتی افزایش خواهد یافت که به اطلاع هم استانی ها خواهد رسید.
ستاد انتخابات گلستان عصر پنجشنبه از حضور ۱۳۹ نفر در عرصه انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان خبر داد که شامل ۴۱ نفر در حوزه انتخابیه گرگان و آق قلا، ۱۸ نفر در حوزه انتخابیه گنبدکاووس، ۱۸ نفر در حوزه انتخابیه کردکوی،ترکمن،بندرگز و گمیشان، ۲۱ نفر در حوزه انتخابیه رامیان و آزادشهر، ۱۱ نفر در حوزه انتخابیه علی آباد و ۳۰ نفر در حوزه انتخابیه مینودشت، کلاله، مراوه تپه و گالیکش بودند.

**توزیع تعرفه های رأی در حوزه های انتخابیه گلستان
دبیر ستاد انتخابات گلستان گفت: روز جمعه ۳۰ بهمن تعرفه ها و برگ های اخذ رأی برای حوزه های انتخابیه استان توزیع شد.
کاغذلو با بیان اینکه سه نوع تعرفه و برگ رأی به شهرستانها ارسال شده است، افزود: در حوزه های انتخابیه گرگان و آق قلا برگ رأی دونفره و برای سایر حوزه ها، برگ رأی یک نفره توزیع شده است.
وی همچنین از توزیع برگ رأی دونفره برای مجلس خبرگان رهبری خبر داد و ابراز امیدواری کرد با همکاری و تعامل هیأتهای اجرایی و نظارت انتخابات هفتم اسفند ماه با حضور پرشور واجدین شرایط برگزار شود.
به گفته وی تعرفه ها رأی در حضور نمایندگان ستاد انتخابات، هیأت نظارت، حراست، فرمانداری ها و نماینده تیم امنیتی شهرستانهای استان تحویل داده شد.
استان گلستان یک میلیون و ۸۵۰ هزار نفر جمعیت دارد که در ۱۴ شهرستان شامل ۲۹ شهر و ۱۰۰۸ روستا زندگی می کنند.
انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری هفتم اسفند سال جاری به صورت همزمان در سراسر کشور برگزار می شود.
از شش حوزه انتخابیه اصلی این استان هفت نماینده به مجلس شورای اسلامی و دو نماینده به مجلس خبرگان رهبری راه می یابند.
براساس اعلام ستاد انتخابات کشور، استان گلستان یک میلیون و ۲۸۸ هزار و ۵۳۶ نفر واجد شرایط رای دارد.
برای جمع آوری آرای مردم استان در انتخابات هفتم اسفند سال جاری یک هزار و ۳۳۲ شعبه اخذ رای در قالب شش حوزه انتخابیه اصلی پیش بینی شده است و افزون بر ۱۹ هزار و ۹۰۰ نفر عوامل اجرائی انتخابات هستند که با احتساب اعضای هیات نظارت و عوامل حفاظتی حدود ۲۶ هزار نفر می شوند.
ستادانتخابات گلستان

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست