• تاریخ: 2015-12-25
  • شناسه خبر: 12330
  • 424 بازدید

انتقاد امام جمعه گرگان از رای نیاوردن ایجاد مناطق آزاد در مجلس/ مردم برای موفقیت دولت دعا کنند

ارکین نیوز- نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان با یادآوری اقدامات زیربنایی دولت با وجود تنگناهای اعتباری از رد لایحه تاسیس مناطق آزاد تجاری – صنعتی جدید در مجلس شورای اسلامی انتقاد کرد. به گزارش خبرنگار ا ...

ارکین نیوز- نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان با یادآوری اقدامات زیربنایی دولت با وجود تنگناهای اعتباری از رد لایحه تاسیس مناطق آزاد تجاری – صنعتی جدید در مجلس شورای اسلامی انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در خطبه های نماز جمعه امروز گرگان افزود: موافقت نمایندگان مجلس با ایجاد مناطق آزاد تجاری – صنعتی که مطالعات لازم آن در دولت انجام و مصوب شده بود، باعث تحول در استانهای مختلف از جمله گلستان می شد.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی یکشنبه ۲۹ آذر ماه گذشته با ایجاد هفت منطقه آزاد تجاری و ویژه اقتصادی از جمله راه اندازی اینچه برون در استان گلستان مخالفت کردند.
عضو مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: ایجاد منطقه آزاد در مرز اینچه برون سال گذشته در جریان سفر رئیس‏ جمهور به گلستان تصویب شد و انتظار می ‏رفت نمایندگان مجلس شورای اسلامی با درک شرایط این استان با راه اندازی آن موافقت می کردند که این مهم حاصل نشد.
امام جمعه گرگان از هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی خواست لایحه دولت مبنی بر ایجاد مناطق جدید تجاری – صنعتی را مجددا در دستور کار خود قرار دهد.
آیت الله نورمفیدی با بیان اینکه تاسیس منطقه آزاد اینچه برون در گلستان منافع زیادی برای استان و سرمایه‏گذاران دارد، خاطرنشان کرد: صاحبان سرمایه‏ برای سرمایه‏ گذاری در مناطق آزاد از یک سری تسهیلات برخوردار می ‏شوند که از این نظر جاذبه خوبی برای کارآفرینی ایجاد و به تبع آن فرصت ‏های شغلی زیادی نصیب نیروی کار و تحصیل کرده منطقه می‏ شود.
نماینده ولی فقیه در گلستان ادامه داد: در سفر چندی پیش که به قم داشتم در این خصوص با رئیس مجلس شورای اسلامی مذاکره و از او درخواست کردم که از لایحه دولت حمایت شود تا مناطق آزاد جدید در استانهای مختلف از جمله گلستان راه اندازی شود اما با وجود قولی که داده شد، رای نیاورد.
آیت الله نورمفیدی با یادآوری اینکه گلستان جزو هشت استان کمتر توسعه یافته کشور است، توضیح داد: از نظر صنعتی جزو استان ‏های رده آخر هستیم از دیگر سو با وجود این که اقتصاد استان بر پایه کشاورزی استوار است، اما به دلایلی برای کشاورزان پرهزینه و کم‏ درآمد شده بطوریکه رغبت تولید در این بخش اندک است.
خطیب جمعه گرگان گفت: طبق اطلاعاتی که به من داده اند ۳۵ تا ۴۰ درصد اراضی تحت کشت سویا در گلستان به علفزار تبدیل شده است، علاوه بر این بسیاری از کشاورزان هنوز پول سویای خود را دریافت نکرده اند.
آیت الله نورمفیدی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آغاز حفاری نفت و گاز در استان گلستان که از ۱۰ روز قبل آغاز شده و دورنمای توسعه استان را امیدوار کننده تر کرده است، اظهار داشت: در صورت موفقیت طرح وزارت نفت رونق اقتصادی و افزایش جهشی اشتغال را در شمال کشور شاهد خواهیم بود.
عضو مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: در جریان عیادت از رهبر معظم انقلاب با بیژن زنگنه وزیر نفت راجع به این موضوع صحبت کرده بودم و وی هم قول داد که وزارتخانه تحت مدیریتش جدی تر عمل کند که خوشبختانه به قول خود عمل کرد.
آیت الله نورمفیدی با اشاره به برنامه های توسعه ای و زیربنایی دولت با وجود تنگناهای اعتباری از مردم خواست برای موفقیت دولتمردان دعا کنند.
امام جمعه گرگان در بخش دیگری از سخنانش مشکلات اقتصادی کشاورزان گلستان را یادآور شد و از شرکت برق خواست با درک شرایط موجود نسبت به بازپرداخت بدهی کشاورزان به روش اقساطی و مدت دار موافقت کند.
آیت الله نورمفیدی تاکید کرد: به منظور کمک به توسعه استان گلستان دوباره از هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی درخواست می‏ کنم که بررسی لایحه ایجاد مناطق آزاد را در دستور کار نمایندگان قرار دهد.
خطیب جمعه گرگان در ادامه سخنان خود با یادآوری حماسه نهم دی اظهار کرد: ملت ایران در این روز با حضور در راهپیمایی گسترده و باشکوه آرزوی دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی را به گور فرستاد، دشمن با همراهی حامیان داخلی خود درصدد بود اوضاع کشور را به هم بریزد تا از این طریق به اهداف شوم خود دست یابند.
آیت الله نورمفیدی با گرامیداشت سالروز ولادت عیسی مسیح (ع) گفت: آن حضرت برای ما مسلمانان یکی از پنج پیامبر اولوالعزم است و امیدواریم مسیحیان پیروان خوبی برای پیامبران باشند همانطور که آن حضرت با ظلم و استکبار مخالف بود.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست