• تاریخ: 2015-02-22
  • شناسه خبر: 1868
  • 720 بازدید

انتقاد آیت ا… نورمفیدی از توهین به مقدسات اهل سنت

ارکین نیوز-اعضای کاروان سرزمین برادری در ادامه سلسله برنامه های خود به صورت جداگانه به دیدار آیت‌الله نورمفیدی نمایندۀ ولی فقیه در گلستان و آخوند عابدی کر امام جمعه اهل سنت بندر ترکمن رفتند. به گزارش خبرگزاری مهر، آیت ال ...

images (3)
ارکین نیوز-اعضای کاروان سرزمین برادری در ادامه سلسله برنامه های خود به صورت جداگانه به دیدار آیت‌الله نورمفیدی نمایندۀ ولی فقیه در گلستان و آخوند عابدی کر امام جمعه اهل سنت بندر ترکمن رفتند.
به گزارش خبرگزاری مهر، آیت الله نورمفیدی با مبارک دانستن این حرکت به سنت پیامبر اکرم(ص) اشاره کرده و گفت: باید این سخن پیامبر را سرمشق خود بدانیم که «کسی صبح از خواب بیدار شود و اهتمام به امور مسلمین نداشته باشد، مسلمان نیست.»
آیت الله نور مفیدی در ادامه افزود: امروز هجمه جهانی علیه اسلام شکل گرفته است و اگر ما فکر کنیم این حرکت استکبار علیه یک فرقۀ خاص است، اشتباه کرده‌ایم، چون این متوجه همۀ جهان اسلام است.
برای مواجهه با این اتفاق باید یک جبهۀ واحد به وجود بیاوریم. اگر به اتفاقات عراق نگاه کنیم، می‌توان مشاهده کرد که استکبار با یک گروه شیعی موافق است و با یک گروه شیعی مخالف است. این مسئله در فلسطین هم روی داده است.
یعنی با یک گروه سنی موافق‌اند و با یک گروه سنی مخالف هستند. پس اینها به دنبال چیزی هستند که برخلاف منفعت و قدرت آنها نباشد.وی در ادامه با تاکید بر اینکه وحدت مذاهب از مسیر محبت می گذرد از سروده شدن برخی اشعار و برخی اتفاقات که توهین به مقدسات اهل سنت در آن به چشم می خورد گلایه کرد و افزود : برخی حرکات و اشعاری که سروده می‌شود، وجهه خوبی ندارد و بر خلاف اندیشه ناب شیعی و حتی دین اسلام است. رسانۀ ملی و دیگر نهادها باید در این زمینه مراقبت بیشتری داشته باشند.
آخوند عابدی کر اولین مفسر ترکمنی قرآن و امام جمعه اهل سنت بندر ترکمن نیز امروز در محل حوزه علمیه قبا پذیرای اعضای کاروان سرزمین برادری بود وی درجمع اعضای کاروان با تشکر از حضور اعضا در استان اساس وحدت را محبت دانست و افزود : این محبت با وجود رهبر معظم انقلاب و محبتی که ایشان دارند و ما به ایشان داریم تضمین شده است.
آخوند عابدی کر ثمره محبت بین مذاهب را همزیستی برادرانه دانست و اضافه کرد: «بحث شیعه و سنی در این منطقه اصلا مطرح نیست. ما همه برادرانه با هم زندگی می کنیم. در این منطقه هم شیعه و هم سنی و هم طوایف مختلف حضور دارند اما کوچکترین مشکلی با هم نداریم. گفتنی کاروان برادری متشکل از هنرمندان و اهالی فرهنگ هستند که در قالب این کاروان بدنیپبال گسترش مهر و برادری در ایران هستند .
گلشن مهر

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست