• تاریخ: 2015-11-22
  • شناسه خبر: 10868
  • 441 بازدید

انتخابات و ذهن پویای مردم

ارکین نیوز – گرمای خوش نشین و حیات بخش اجتماعی مباحث و گفتگوهای حامیان و هواداران نامزدهای انتخاباتی مجلس شورای اسلامی، شب های زمستان سرد امسال را چه دل نشین نموده و تکاپوی خاصی به چگونگی جلب آراء اقشار مختلف دو جو ...

ارکین نیوز – گرمای خوش نشین و حیات بخش اجتماعی مباحث و گفتگوهای حامیان و هواداران نامزدهای انتخاباتی مجلس شورای اسلامی، شب های زمستان سرد امسال را چه دل نشین نموده و تکاپوی خاصی به چگونگی جلب آراء اقشار مختلف دو جوامع شهری و روستایی بخشیده است. هر یک از نامزدهای انتخاباتی بالقوه، و حامیان وفادار آنها، تلاش گفتاری و لابی گری گسترده ای در جهت اثبات توانایی ها و ویژگی های منحصر به فرد نامزد مورد حمایت خود، آغاز نموده­اند. تلاشی که بعضاً و با ورود به برخی سوابق اجرایی و عملکرد قبلی دیگر نامزدها، قطع یقین، حد و مرز تشخیص خط قرمز بین «نقد سالم» و «تخریب» را گمشده و غیر قابل دسترس نموده و نمایان خواهد شد.

نامزدهای جدید انتخاباتی در هر یک از حوزه­ های انتخاباتی استان گلستان، با اشاره به موارد ضعف عملکردی و تصمیم سازی نمایندگان کنونی حاضر در مجلس شورای اسلامی، سعی دارند در رفع مشکلات و مسائل منطقه ای گریبانگیر، خود را مصداق تفسیر آیه شریفه «انّ مع العُسر یُسری» معرفی نمایند و روحیه تازه­ای به انتظارات و سطح توقع مردمی عطا کنند. این گروه از نامزدهای انتخاباتی، شاید بنا به ذات و طبع قیاس­گونه هر رقابت انتخاباتی، اهرم و بازوی بهتری برای همسو کردن امیدها و انتظارات مردمی با خود داشته باشند و اثبات مثالهای فرهنگ زبانی «دست بالای دست بسیار است» و «آزموده را آزمودن خطاست» را وجه مشترک توانایی­های خود محسوب می کنند. البته برخی نامزدهای دارای سابقه خدمتی ادوار قبل مجلس که مقبولیت مردمی داشته اند و در ائتلاف پنهانی قومیتها بدون کرسی مجلس شدند، خود جایگاه ویژه­ای در رقابتهای انتخاباتی خواهند داشت.

براستی، ذهن فعال و پویای مردم، تجربه و برنامه های چهار سال گذشته را زیر و رو می کند، و در این کاوش و کنکاش ذهنی، هر جایی که وکیل­های آنان، منافع و انتظارات شایسته آنان را در پروژه­های استانی و ملی، قربانی نموده اند، یادآوری و بازخوانی خواهد کرد، هر زمانی که نمایندگان مردم، با پروژه های فراملی و جهانی، نظیر «برجام هسته­ای» همگام نبوده اند، چالش می کنند.

عزم عمومی مردم، خانه تکانی کلی خانه ملت، و تعویض ساکنان آن با یاران تازه نفس و خوش فکر و دارای خلاقیت خواهد بود، یارانی که با اعتقاد راسخ قلبی به انقلاب و نظام اسلامی، از سطح «شعار زدگی» خارج شوند و به «میدان عمل» گام و قدم بگذارند، و نه با زبان خویش، که با قلب خود فریاد زنند، که:

«فارغ از هر زنده باد و مرده باد، سر به راه مملکت باید نهاد»

عباس مهدی زاده- روزنامه­ نگار – کمالان نیوز

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست