• تاریخ: 2015-04-15
 • شناسه خبر: 3213
 • 1,358 بازدید

انتخابات مجلس دهم از دیدگاه و منظر دیگر

ارکین نیوز – ناصر توسلی از تحلیگران مسائل سیاسی ، اجتماعی منطقه با ارسال نظری برای خبر ” آق قلا و نقدی بر انتخابات آینده ” می نویسد:طایفه بازی چرک کثیفی ست که از ابتدای تاریخ تا به امروز شما مردم ساده ر ...

n00002387-b
ارکین نیوز – ناصر توسلی از تحلیگران مسائل سیاسی ، اجتماعی منطقه با ارسال نظری برای خبر ” آق قلا و نقدی بر انتخابات آینده ” می نویسد:طایفه بازی چرک کثیفی ست که از ابتدای تاریخ تا به امروز شما مردم ساده را رو به نابودی کشانده است و این مربوط به امروز و دیروز نیست، بلکه به کهنگی تاریخ است. جعفربای و آتابای و … چه فرقی دارد مهم رای آوردن شخصیت های از منطقه است .
وی در این مرقومه با انتقاد از حضور احتمالی برخی شخصیت ها در انتخابات آتی مجلس اضافه می کند : می بینم بعضی ها با اعتماد بنفس بالایی وارد میدان شده اند گویا فکر کرده اند که این انتخابات، انتخابات شورای شهر هست، خدا عاقبتشان را بخیر کند و امیدوارم موفق باشند.
توسلی در بخش دیگری از نظرش می نویسد : اما در خصوص ائتلاف نمایندگان در دوره ه قبل که با حضور چند روحانی و … انجام شد باید عرض کنم که چنین ائتلاف هایی یک اشتباه بزرگ می باشد زیرا که تنها چند نفر به جای من و شما و سایر مردم تصمیم می گیرند تا تنها نماینده را انتخاب کنند ،در صورتی که آن افراد انتخاب ما نیستند و نبودند . باید هر کسی عقلانی تصمیم بگیرد و کور کورانه عمل نکندو با تشخیص خود بهترین گزینه ها را انتخاب کند
وی با بیان اینکه نباید بگذاریم افرادی نالایق با یک رای اشتباه چهار سال به جای ما تصمیم بگیرند به کاندیداهای احتمالی اشاره کرده و می نویسد : ناصر ایزدی باید دلایل کناره گیری اش پس از ورود به مجلس را که هنوز در میان مردم مجهول هست ، بیان کند. اگر بیان نکند همان بهتر که آزموده را آزمودن خطاست.
فرهاد توماج مرد همیشه در صحنه بهترین گزینه در دوره قبلی بود که طایفه بازی و نژاد پرستی و همان ائتلاف بدترین ضربه را به ایشان و مردم تورکمن زد. چرا قدرتمند؟ یک وکیل که همیشه در حال گرفتن حق و حقوق دیگران است و کل عمر خود را حقوق خوانده، خیلی خوب می تواند حقوق مردمش را در مجلس بگیرد زیرا قانون بلد است. بنابراین این شخص در هر صورت در هر دوره از انتخابات به عنوان یک وکیل و یک شخص قدرتمند یکی از بهترین گزینه هاست.
رشید نافعی بهترین تحلیلگر مسائل سیاسی منطقه است . روشن فکری که از تمامی مشکلات منطقه آگاه است و به احتمال زیاد برنامه های خوبی برای حل مشکلات منطقه پس از ورود به مجلس دارد.
رادمهر دبیر کمیته اقوام و مذاهب ستاد روحانی در استان گلستان ایشان با پستی که دارند یکی دیگر از گزینه های قدرتمند این دوره می باشند.
توسلی کاندیدای قدرتمند بعدی که در دوره قبل نتوانست صلاحیت حضور در انتخابات را بگیرد … بر خلاف دولت اصولگرای دوره قبل، باید دید آیا این شخص در دوره این دولت اصلاح طلب می تواند تایید صلاحیت شود یا خیر؟!!
وی در پایان برگزاری انتخابات بصورت استانی را به نفع مردم منطقه می داند و می نویسد : طرح استانی شدن انتخابات هم اگر در این دوره عملی شود ،احتمال ورود تورکمن ها را به مجلس افزایش خواهد داد. با نزدیک شدن به انتخابات بسیاری از گزینه های احتمالی حذف خواهند شد. بنابراین ” ببر آق قلا ” که به احتمال زیاد یکی از چهار – پنج گزینه این** « متن »** می باشد، در روز های قبل از انتخابات این دوره مشخص خواهد شد.

ارسالی از کاربران : ناصر توسلی – با اندکی ویرایش

 • همشهری - 2015-04-15 در 12:02 ب.ظ

  جناب آقای توسلی بهتر بود عنوان مطالب ارایه شده نقد نمینوشتید چون نقدی درکار نبود جز اینکه با ارایه نظر از افراد خاصی اسم برده اید وعملا سنگشان رو به سینه زدید خواهشا یک مقدار واقع بینانه ارایه نظر بدید .ضمنا چون در صورت عدم استانی شدن انتخابات رای آق قلا به گرگان یک به سه است پس چه بهتر از میان گزینه های احتمالی بهترین گزینه ها از قبل انخاب شوند همچنین چرا از کاندیداهای احتمالی محترمی همچون دکتر بغداد و … به حساب نقد نکردید

 • مهمان - 2015-04-15 در 3:53 ب.ظ

  جناب آقای ناصر توسلی جنابعالی در ابتدای مرقومه خود نصمیم گیری یک عده معدود را ملامت نمودبد و اما در ادامه با تمجید از افراد مدنظر خود آنها را شایسنه ترین نامیدید و مواضع شما از عدالت و انصاف زوایه دارد و بعید است به همگرایی و وحدت رویه کمک نماید.بنده علیرغم نظر لطف دوستان و دارا بودن موقعیتی مشتمل بر فارغ بودن از دغدغه تحصیلی فرزدندان و سوابق فعالیت و حضور در سطوح بالای تشکل و صنوف تخصصی قصد حضور در انتخابات را ندارم و امیدوارم کاندیدای احتمالی با واکاوی و ارزیابی فضای انتخاباتی از یک طرف و سنجش توانمندی خود برای ایفای نقش نمایندگی و مسئوایت پذیری و پاسخگویی به مردم تصمیم منطقی و خداپسندانه که رضایت عمومی را نیز بدنبال داشته باشد اتخاذ نمایند. امیدوارم برای جبران ناکامی و یا پر کردن پازل خواستن های بی اساس با سرنوشت کشور , منطقه و استان و شهرستان معامله ننمایند ننمایند.

 • ایزدی - 2015-04-15 در 6:26 ب.ظ

  با توضبحی که نوینسنده مطلب دادند فکر میکنم بر اساس شایعات موجود اگر رشید نافعی حمایت اصلاح طلبان کشور ر نیزداشته باشد گزینه بدی نخواهد بود حالا باز کارش آسان نحواهد بود به هر حال آقلایی ها باید روی یک نفر اجماع برسند جتی بابقیه گزینه های مطرخ شده نیزمخالفتی نیست چون در غیر این صورت موفقیتی درکار نخوهد بود

 • امید - 2015-04-15 در 10:39 ب.ظ

  جناب آقای توسلی
  به ظاهر آدم خود ……… و وابسته به نظر می رسید
  شما سنگ یک دسته آدم مثل توماچ را می زنی ولی ظاهر شما از این فرد چیزی دریافتی کردی
  نظر افرادی مثل شما برای اقشار جامعه مهم نیست خود…………….. نباش

 • ناصر توسلی - 2015-04-16 در 9:56 ق.ظ

  خوانندگان محترم سایت ارکین نیوز
  سلام علیکم
  با احترام به تمامی نظرات شما، بنده هم یکی از کسانی بودم که برای خبر ” آق قلا و نقدی بر انتخابات آینده ” مانند بسیاری از دوستان نظری ارسال کردم. این که چطور این نظر به صورت یک مطلب درآمده برای خودم نیز جالب بود. بنده تا کنون فرهاد توماج و … را از نزدیک ملاقات نکرده ام . اما قصد دارم همه را از نزدیک ملاقات کنم. بنده با توجه به فعالیتهای گسترده ای که در فضای مجازی دارم و همچنین سابقه حضور در جلسات و حاشیه های کاندیداهای تورکمن دوره های قبلی تقریبا به یاد دارم و می دانم چه کسانی در صحنه های فرهنگی و قومی و جلسات و جشن های مهم حضور داشته اند؛ چه کسانی فعالیتهای رسانه ای و مردمی دارند؛ چه کسانی مورد دسیسه بازی های سیاسی قرار گرفته اند و چه کسانی در کجا طایفه بازی به راه انداخته اند و یا مورد طایفه بازی قرار گرفته اند… در این نظر تنها، به برخی کاندیداهای قدرتمند از دیدگاه خود اشاره کرده ام و قصد طرفداری از کسی را ندارم و نداشته ام . بنابراین هیچ دلیلی ندارد بخاطر نام بردن از بعضی کاندیداهای قدرتمند، طرفدار شخص خاصی باشم. این نیز دیدگاهی بود که به نظر می آید به کام طرفداران برخی از نامزد ها تلخ درآمد … زیرا حقیقت همیشه تلخ بوده و هست…امسال قصد دارم به حاشیه های این انتخابات بپردازم، حاشیه هایی که دقیقا مشخص می کند چه کسانی به دنبال منافع خود هستند، چه کسانی فریب خورده و چه کسانی به دنبال انتخاب صحیح .

  • همشهری - 2015-04-18 در 8:03 ق.ظ

   جناب آقای توسلی با سلام با این نظرتان تاحدودی خودتان را اصلاح نمودید فکر نکن ما طرفدار کسی هستیم و خواهشا جنابعالی بر اساس گفته های خودتان حداقل از افرادی که در سایتها مطرح میشن و قبلا اسم ورسمی داشته اند مثل دکتر شیر محمدلی و آمانزاده و دکتر گرکز وتوماج و برخی از دوستان که اسمشان شنیده میشود مثل رشید نافعی که هنوز اعلام نکرده اند از حوزه آق قلا و یا بندر ترکمن خواهد آمد تحقیقاتی را که فرموده اید انجام دهید بعد نظر دهید و نظراتتون موثق وگیرا باشد نه صرف مطرح شدن

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست