• تاریخ: ۱۳۹۵-۱۰-۰۳
  • شناسه خبر: 21833
  • 427 بازدید

امام جمعه موقت گرگان: مسئولان فکر اساسی به حال پتروشیمی گلستان کنند

ارکین نیوز- امام جمعه موقت گرگان گفت: جا دارد مسئولان در رابطه با پتروشیمی فکر اساسی کنند اگر بحث پتروشیمی برای ما به صرفه نیست پول های مردم به آن ها بازگردانده شود. به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام قاسم لیوانی در نماز ...

%d9%84%db%8c%d9%88%d8%a7%d9%86%db%8c

ارکین نیوز- امام جمعه موقت گرگان گفت: جا دارد مسئولان در رابطه با پتروشیمی فکر اساسی کنند اگر بحث پتروشیمی برای ما به صرفه نیست پول های مردم به آن ها بازگردانده شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام قاسم لیوانی در نماز جمعه عبادی سیاسی شهر گرگان گفت: من همه شما را به تقوا دعوت می کنم چرا که حضرت علی (ع) می فرماید هیچ کاری با تقوا اندک نیست و خداوند هم در قرآن می فرماید هر عملی از سوی انسان های با تقوا پذیرفته است.

امام جمعه موقت شهر گرگان با اشاره به بخشی از خطبه های نهج البلاغه حضرت علی (ع) گفت: امیرالمومنین می فرماید خوشا به حال کسی که خود را در برابر خدا و دستورات خدا کوچک بشمارد و در بین مردم فخر فروشی نکند.

حجت الاسلام لیوانی افزود: آدمی باید تلاش کند همیشه کارها و اعمال نیکش را در مقابل کارهای افراد دیگر کوچک بشمارد و این گونه نباشد که اعمال خود را از سایر مردم برتر ببیند.

وی افزود: معمولا نفس آدمی تلاش می کند انسان را به سمت کارهای زشت سوق دهد و او را آلوده کند اما آدمی باید تلاش کند خود را از درون پاک گرداند و با اخلاق خوب و رویی گشاده با مردم رفتار کند به گونه ای آزارش به فردی نرسد.

امام جمعه موقت گرگان گفت: یکی از رموز موفقیت پیامبر (ص) اخلاق خوب ایشان بود به گونه ای که زمانیکه در شهرهای مکه و مدینه بودند بخش اعظم افرادی که به ایشان ایمان می آوردند در سایه اخلاق خوب و مدارای ایشان با مردم بود نه در سایه خشونت.

حجت الاسلام لیوانی افزود: انفاق یکی از مسائلی است که امیرالمومنین در خطبه های خود به آن اشاره می کند و می فرماید خوشا به حال کسی که از اضافه مال خود به دیگران انفاق کند.

وی با اشاره به ورود ابزارهای پیشرفته به زندگی انسان ها اظهار کرد: ممکن است استفاده نادرست از این ابزار موجب بروز بی آبرویی برای مرد و زن مسلمان شودکه باید حتما نسبت به استفاده از آن دقت و احتیاط لازم به کار برده شود.

فعالان رسانه ای در نوشته های خود تقوا پیشه کنند

لیوانی از رسانه هایی که فضای مجازی و مکتوب را در اختیار دارند هم خواست در نوشته های خود تقوا را به کار گیرند چراکه ممکن است با اخباری که در اختیار مردم جامعه قرار می دهند موجب از هم پاشیدگی جامعه شوند.

امام جمعه موقت گرگان در آغاز خطبه های دوم خود با اشاره به رخدادهای هفته جاری گفت: یکشنبه پنج دی ماه به میلاد حضرت عیسی مسیح نامگذاری شده است و ما امروز شاهدیم همان یهودی هایی که روزگاری به دنبال قتل حضرت عیسی بودند امروز دست در دست پیروان مسیحیت گذاشته اند و به دنبال نابودی کشورها هستند.

حجت الاسلام لیوانی افزود: متاسفانه سران کشورهای مسیحیت بویی از دستورات حضرت مسیح نبرده اند و برخلاف منویات حضرت عیسی مسیح حرکت می کنند و من به پیروان عیسی مسیح توصیه می کنم ذره ای از رافت عیسی بن مریم را در زندگی خود به کار گیرند.

وی اظهار کرد: در تاریخ پنج دی ماه سالیان گذشته زلزله ای در شهر بم رخ داد و از آن روز به بعد این روز به نام روز ملی ایمنی و کاهش اثرات بلایای طبیعی نامگذاری شد.

امام جمعه موقت گرگان گفت: بروز بلایای طبیعی از دسترس ما خارج است اما می توانیم در این زمینه آمادگی هایی کسب کنیم که در زمان بروز حوادث طبیعی از آمادگی کافی برخوردار باشیم و همچنین تلاش کنیم ساخت و سازهای ما به گونه ای باشد که اگر حادثه ای مانند سیل و یا زلزله رخ داد کمترین خسارت را ببینیم.

حجت الاسلام لیوانی افزود: روز هشت دی ماه روز صنعت پتروشیمی نامگذاری شده است و یادآوری این روز برای گرگانی ها ناراحت کننده است چراکه در سالیان گذشته وعده ای به ما داده شد اما اجرایی نشد و جا دارد مسئولان فکر اساسی کنند اگر بحث پتروشیمی برای ما به صرفه نیست پول های مردم به آن ها بازگردانده شود.

وی در ادامه بااشاره به فرا رسیدن سالروز حماسه ۹ دی گفت: همه به خاطر داریم بعد از انتخابات سال ۸۸ عده ای چگون از شرایط به وجود آمده سوء استفاده کردند و در روز عاشورای حسینی به مقدسات مردم توهین کردند اما عده ای ولایت مدار پا به میدان گذاشتند و اجازه ندادند به احساسات دینی مذهبی مردم توهینی شود و در نتیجه حماسه ۹ دی را خلق کردند.

امام جمعه موقت گرگان خطاب به افرادی که تصمیم دارند با مقدسات مردم بازی کنند هشدار داد و گفت: مردم مسلمان ایران روح و جانشان با مقدسات پیوند خورده و عجین شده است از این رو اجازه نمی دهند کسی به آن ها توهین کند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست

کد امنیتی *