• تاریخ: 2018-02-04
  • شناسه خبر: 25314
  • 240 بازدید

افتتاح یا کلنگ زنی ۴۴ پروژه عمرانی و اقتصادی در شهرستان ترکمن

ارکین نیوز-مراسم متمرکز افتتاح یا کنگ زنی ۴۴ پروژه عمرانی، اقتصادی و اشتغالزایی شهرستان ترکمن با اعتباری بالغ بر ۴۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان با حضور رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و مسئولین شهرستانی برگزار شد. ...

ارکین نیوز-مراسم متمرکز افتتاح یا کنگ زنی ۴۴ پروژه عمرانی، اقتصادی و اشتغالزایی شهرستان ترکمن با اعتباری بالغ بر ۴۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان با حضور رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و مسئولین شهرستانی برگزار شد.

به گزارش فرمانداری شهرستان ترکمن، الیاس هیوه چی سرپرست فرمانداری ترکمن در این مراسم گفت: با اجرای این طرح ها برای ۹۹ نفر اشتغالزایی ایجاد می شود.

وی بیان کرد: طرح ملی زهکشی ۲۸۰ هزار هکتاری از جمله طرحهای عمرانی در حوزه کشاورزی از مصوبات سفر ریاست محترم جمهوری است و در حوزه شهرستان ترکمن با اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد تومان در ۱۰ هزار هکتار از اراضی شهرستان در حال انجام است.

سرپرست فرمانداری ترکمن با اشاره به پروژه آب شیرین کن گفت: این پروژه در راستای تامین آب شرب شهرستانهای ترکمن و گمیشان با اعتبار ۳۲ میلیارد تومان توسط یک شرکت خصوصی با تولید ۴۰ لیتر آب شرب در ثانیه، در مرحله اجرای آزمایشی است و رسما با ظرفیت ۱۰۰ لیتر بر ثانیه به بهره برداری خواهد رسید.

هیوه چی در ادامه به پروژه چهار بانده کردن محور کردکوی بندر ترکمن به عنوان یکی از پروژه های ملی اشاره و گفت: این پروژه یکی از نیازهای اساسی شهرستان است که در حال پیگیری و بودجه تخصیص داده شده و بزودی عملیاتی خواهد شد و همچنین چهاربانده شدن محوربندرترکمن به آق قلا نیز درحال جریان است.

وی افزود: دو بانده کردن خط آهن یکی از پروژه های بزرگ در حال اجرای شهرستان با اعتبار ۱۰۷ میلیارد تومان است و اجرای آن باعث افزایش ظرفیت های اقتصادی و توسعه و رشد و پیشرفت شهرستان و استان خواهد شد.

سرپرست فرمانداری ترکمن با اشاره طرح های گردشگری در حوزه سواحل و جزیره آشوراده گفت: با توجه به ظرفیت و قابلیت های شهرستان در حال پیگیری است.

حسین پیش قدم رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان نیز در این مراسم گفت: بزرگترین و ارزشمندترین دستاورد نظام و انقلاب، وجود امنیت در کشور است و مردم می توانند بدون نگرانی فعالیت اقتصادی و سرمایه گذاری کنند.

وی بیان کرد: با وجود تحریم های ظالمانه، مشکلات حوزه برجام، فعالیت های تکفیری در اطراف کشور و ناامنی و جنگ در کشورهای همسایه، امنیت بالایی در کشور ما وجود دارد و این نعمت گرانقدری است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان در ادامه تصریح کرد: بیانات رهبر معظم انقلاب در خصوص اقتصاد مقاومتی نشان از اهمیت مسائل اقتصادی مردم و خودکفایی است.

پیش قدم، افزایش درآمد مردم را افزایش درآمد کشور دانست و گفت: در حوزه سرمایه گذاری و پروژه های زیرساختی استان گلستان باید تلاش بیشتری کنیم تا سطح سرانه و درآمد مردم استان و کشور را بالا ببریم.

وی با اشاره به بهبود شرایط اقتصادی استان گفت: در سال ۹۵ و ۹۶ برداشت گندم خوبی داشتیم.

پیش قدم با اشاره به اینکه استان گلستان استانی با پایه کشاورزی است، افزود: لازم است کارهای بنیادی در این زمینه ها صورت پذیرد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان با اشاره به رشد ۸۱ درصدی اعتبارات تخصیصی سال ۹۶ نسبت به سال ۹۵ به شهرستان ترکمن بر لزوم تخصیص اعتبارات بیشتر به شهرستان ترکمن با توجه به قابلیت های شهرستان تاکید کرد و گفت: توانایی های شهرستان ترکمن در حوزه های مختلف بسیار زیاد و انکارناپذیر است و زمینه های سرمایه گذاری در این شهرستان مهیاست.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست