• تاریخ: 2018-10-11
  • شناسه خبر: 27215
  • 422 بازدید

استاندار گلستان: گلستان با وحدت و امنیت به توسعه می رسد

ارکین نیوز-استاندار گلستان با تأکید بر این که تندروی و افراطی گری ها به نفع نظام نیست، گفت: گلستان با وحدت و امنیت به توسعه می رسد. به گزارش خبرنگار مهر، سیدمناف هاشمی، شامگاه چهارشنبه در پنجمین نشست هم اندیشی احزاب، تشک ...

ارکین نیوز-استاندار گلستان با تأکید بر این که تندروی و افراطی گری ها به نفع نظام نیست، گفت: گلستان با وحدت و امنیت به توسعه می رسد.

به گزارش خبرنگار مهر، سیدمناف هاشمی، شامگاه چهارشنبه در پنجمین نشست هم اندیشی احزاب، تشکل ها و فعالین سیاسی استان گلستان اظهار کرد: نشست هم اندیشی و تشکیل خانه احزاب در گلستان نشان می دهد فعالان سیاسی به توسعه و بلوغ سیاسی دست پیدا کرده اند.

وی افزود: فعالان سیاسی استان از احزاب مختلف به این نتیجه رسیده اند که با وجود اختلاف سلیقه و نظر می توان در توسعه استان هم افزایی داشته و برای داشتن وحدت بیشتر تلاش کنند.

استاندار گلستان با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب، گفت: کشور هم اکنون از شرایط حساس عبور کرده و در شرایط خطیر قرار دارد و در این شرایط وظایف کسانی که حوزه اجرایی و اقتصادی مسئولیت دارند سنگین تر است.

وی ادامه داد: تحریم ها شرایط را برای جمهوری اسلامی سخت تر کرده اما این شرایط ما را توانمندتر کرده و به خود متکی می کند.

هاشمی اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران توفیقات بسیاری در حوزه های مختلف داشته و در جایگاه بین الملل جایگاه خوب و مطلوبی دارد و هم اکنون بدون ایران نمی توانند برای عراق و سوریه تصمیم گیری کنند.

وی با بیان این که نقش و تاثیرگذاری ایران در منطقه نگرانی هایی را برای بعضی از کشورها ایجاد کرده است، تصریح کرد: فشارهای اقتصادی به ویژه به قشر ضعیف را درک می کنیم اما دولت بیکار نیست و تلاش می کند مشکلات را رفع کند.

استاندار گلستان با تاکید بر این که در این شرایط کشور بیش از گذشته نیاز به وحدت دارد، بیان کرد: استان گلستان یکی از استان های پیشرو در وحدت و اتحاد اقوام، مذاهب و احزاب است.

وی تاکید کرد: گلستان در سایه وحدت و امنیت به توسعه می رسد و احزاب به این نتیجه رسیده اند که افراطی گری و تندروی به نفع نظام نیست.

کسی نمی تواند از قانون تخطی کند

استاندار گلستان با انتقاد به مطالب مطرح شده در فضای مجازی در خصوص ماندن و یا اصرار بر ماندن معاون بازنشسته استانداری گلستان، گفت: هیچ یک از سه معاون بنده اصراری به ماندن تحت هر شرایط ندارند؛ آقایان طهماسبی و پاسوار استعفاء خود را تقدیم کرده اند و کسی نمی تواند از قانون تخطی کند.

وی با بیان این که نسبت به آن چه در فضای مجازی مطرح شده گلایه دارم، متذکر شد: گلستان امروز بیشتر از گذشته به وحدت نیاز دارد و باید همه برای قرار گرفتن در مسیر توسعه بیشتر تلاش کنیم.

وی افزود: از اواخر سال گذشته بسیاری از سرمایه گذاران از بعضی از استان ها دست کشیده اند و فرار کرده اند اما در این مدت یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری در استان انجام شده است.

هاشمی ادامه داد: از یک هزار و ۴۰۰ واحد تولیدی و صنعتی استان ۸۰۰ واحد تسهیلات کم بهره دریافت کرده اند.

وی با اشاره به پرداخت یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات رفع موانع تولید در گلستان، اضافه کرد: گلستان رتبه چهارم کشور در پرداخت این تسهیلات و رتبه دوم پرداخت تسهیلات روستایی را به خود اختصاص داده است.

نرخ اشتغال استان تک رقمی شد

وی تصریح کرد: هم اکنون شاهد رونق نسبی در اشتغال استان هستیم و با اشتغال های زودبازده نرخ بیکاری استان تک رقمی شده و به ۸.۸ درصد رسیده است.

وی با بیان این که اعتقاد دارم با ظرفیت های گردشگری و همچنین صنعتی و معدنی استان، توسعه گلستان باید دو تا سه برابر شود، خاطرنشان کرد: هم اکنون ۱۵۰ بسته سرمایه گذاری برای ارائه به سرمایه گذاران در استان تهیه شده و در حال تامین زیرساخت ها و مجوزهای لازم برای این بسته ها هستیم/مهر

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست