• تاریخ: 2018-02-27
  • شناسه خبر: 25575
  • 397 بازدید

استاندار گلستان: ایجاد بندرخشک اینچه برون با جدیت پیگیری می شود

ارکین نیوز-استاندار گلستان:استاندار گلستان گفت: ایجاد بندرخشک اینچه برون باجدیت پیگیری می شود و یکی از مهمترین مطالبات مردم و پیگیری‌های مدیریت استان پروژه‌های ریلی است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان، سید ...

ارکین نیوز-استاندار گلستان:استاندار گلستان گفت: ایجاد بندرخشک اینچه برون باجدیت پیگیری می شود و یکی از مهمترین مطالبات مردم و پیگیری‌های مدیریت استان پروژه‌های ریلی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان، سید مناف هاشمی در جلسه ارائه راهکارهای مناسب برای تسریع در راه اندازی بندر خشک اینچه برون که با حضور نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی و مدیران ارشد راه آهن جمهوری اسلامی، معاونان استاندار و مدیران ارشد استانی برگزار شد، تصریح کرد: یکی از مهمترین مطالبات مردم و پیگیری‌های مدیریت استان پروژه‌های ریلی است.

وی افزود: تلاش می‌کنیم دغدغه‌های راه آهن را در بندرخشک اینچه برون رفع نماییم و مسائل مربوط به ماده ۶۹ در خصوص واگذاری زمین را نیز مرتفع خواهیم کرد.

هاشمی یادآور شد: مشکلات پیش روی تکمیل راه آهن سبز دشت به بندرگز در حال پیگیری است و بصورت کامل رفع خواهد شد.

استاندار گلستان خاطرنشان کرد: به تمامی دستگاه‌های اجرایی استان اعلام شده که در این راه همراهی لازم را داشته باشند و مانع اجرای برنامه‌های راه آهن در بندرخشک اینچه برون نخواهند شد.

همچنین در این جلسه معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس هیات مدیره و مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی، اظهار کرد: برای تسهیل در امور مسافران علی رغم تمامی مشکلات مالی، راه آهن سبز دشت به بندرگز را دو خطه کرده‌ایم و رویکرد راه آهن تکمیل پروژه‌های در دست اجراست.

سعید محمدزاده اخذ خط اعتباری ۱٫۲ میلیارد یورویی از روسیه را برای راه‌آهن اینچه برون به گرمسار بسیار پراهمیت دانست و افزود: اجرای این خط ریلی ضمن ایجاد اشتغال بصورت موقت ۴ ساله و دائم در منطقه موجب توسعه اقتصاد در گلستان و گرگان خواهد شد.

وی این پروژه را برای کشور حیاتی قلمداد کرد و گفت: توسعه کامل سایت اینچه‌برون از طریق این اعتبار صورت می‌گیرد و با توافقات صورت گرفته در نظر داریم خط آهن گرگان به کلاله را ذیل آن اجرایی خواهیم کرد.

وی یادآور شد: ما اینچه برون را به عنوان بندر خشک و زیر مجموعه راه آهن می‌دانیم و مشکلی با سرمایه‌گذاری در این منطقه نداریم و با سرمایه گذاران حوزه حمل و نقل در این منطقه قرار داد اجاره‌ای می‌بندیم.

مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی تصریح کرد: با هر سرمایه گذاری که در حوزه بندر خشک تمایل به همکاری داشته باشد و از سوی استان معرفی شود تعامل خواهیم کرد و از آنان حمایت می کنیم.

همچنین در این جلسه، نمایندگان استان، معاونین استاندار و مدیران حاضر در جلسه نقطه نظرات خود را پیرامون مسائل ریلی استان و بندرخشک اینچه برون اظهار کردند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست