• تاریخ: 2016-01-04
  • شناسه خبر: 12789
  • 396 بازدید

استاندار گلستان:فعالیت های بانوان عرصه گاه نقش سازی و روح آفرینی در جامعه است

ارکین نیوز-استاندار گلستان در مراسم اختتامیه ششمین نشست منطقه ای و کارگاه های آموزشی تقویت همکاری های تخصصی شبکه ای سازمان های مردم نهاد حوزه زنان و خانواده و دستگاه های اجرایی شمال کشور اظهار کرد: فعالیت های بانوان عرصه ...

ارکین نیوز-استاندار گلستان در مراسم اختتامیه ششمین نشست منطقه ای و کارگاه های آموزشی تقویت همکاری های تخصصی شبکه ای سازمان های مردم نهاد حوزه زنان و خانواده و دستگاه های اجرایی شمال کشور اظهار کرد: فعالیت های بانوان عرصه گاه نقش سازی و روح آفرینی در جامعه است و توجه کیفی به موضوعات زنان بیش از اقدامات کمی حائز اهمیت است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان، دکتر حسن صادقلو تصریح کرد: بسیاری از ضربه پذیری ها در حوزه زنان به دلیل عدم وجود درآمد پایدار بانوان است که باید به اقتصاد مستمر و پایدار در این حوزه توجه بیشتری شود.
وی این گونه نشست ها را آغازگری راهی در حوزه زنان دانست و افزود: تبادل تجربیات باید روح اساسی این شبکه ها باشند تا بتواند به حل مشکلات زنان در جامعه منجر شوند.
وی با اشاره به تاریخ اسلام و توجهاتی که در متون و آموزه های اسلامی به مسائل زنان شده است، یادآور شد: اگرچه مقوله ای همچون علم آموزی بانوان در جامعه امروز کاملا قابل قبول است اما پیامبر اکرم(ص) در آن زمان به مردان و زنان توصیه می کند که اقدام به علم آموزی کنند و این نشان از توجه ایشان هم به بانوان و هم به عمل دارد.
استاندار گلستان انقلاب اسلامی را ادامه مسیر پیامبر(ص) و ائمه اطهار(ع) دانست و گفت: جوهره انقلاب از اسلام است و بر این اساس امام خمینی (ره)، فرمودند که «از دامن زن مرد به معراج می رود»، هر چند بر این باورم که این جمله مظلوم واقع شده است.
دکتر صادقلو با تاکید بر بنیان سازی خانواده، خاطر نشان کرد: زنان در بنیان سازی خانواده نقشی اساسی دارند و باید توجه داشته باشند که برخی می خواهند ارتباط بنیان سازی خانواده با انقلاب را از بین ببرند.
همچنین در این جلسه معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با تاکید بر اینکه در دولت یازدهم تلاش شده توسعه ای متوازن در امور بانوان و خانواده ایجاد شود، گفت: با بررسی های صورت گرفته در خصوص اقدامات پیشین و آسیب شناسی آن به این نتیجه رسیدیم که باید با یک برنامه ریزی صحیح و از طریق همکاری شبکه ای و اشتراک تجربیات اقدام کنیم.
شهیندخت مولاوردی با بیان اینکه همواره در طول تاریخ انقلاب به دنبال به آرمان عدالت اندیشیده ایم، یادآور شد: در نقش سازی های چندگانه زنان در جامعه به دنبال عدالت جنسیتی هستیم و در پی آنیم که به دور از فراز و فرود رفتاری به تعادل و توازن در برنامه ها و اقدامات برسیم.
وی با اشاره به تهیه اطلس زنان در حوزه آسیب های اجتماعی، خاطر نشان کرد: این نشست ها ماحصل تهیه این اطلس است و ما به دنبال آن هستیم که با مردم محوری و بهره برداری از همکاری های شبکه ای در جهت ارتقا سرمایه اجتماعی زنان و خانواده حرکت کنیم.
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده بستر سازی و اعتماد سازی را دو مسئله اساسی در افزایش سرمایه های اجتماعی دانست و گفت: تمامی اقدامات نیازمند پایش و رصد است و از زمان این اختتامیه به بعد راه طولانی فعالیت های حوزه زنان آغاز می شود و نیاز است همه با انگیزه ای مضاعف در این مسیر قدم بردارند.
لازم به ذکر است ششمین نشست منطقه ای کارگاه های آموزشی تقویت سازمان های مردم نهاد در حوزه زنان و خانواده به صورت منطقه ای به شکل کارگاهی ، با حضور فعالان این حوزه از ۴ استان گلستان، مازندران، گیلان و سمنان از ۱۲ تا ۱۴ دی ماه در گلستان برگزار شد.
گفتنی است ۲۲۶ سازمان مردم نهاد در استان وجود دارد که اکثرآنان در حوزه زنان و خانواده مشغول به فعالیت هستند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست