• تاریخ: 2015-02-06
  • شناسه خبر: 1428
  • 673 بازدید

استاندار: تا اواسط اسفند ماه ایجاد منطقه آزاداینچه برون در شورایعالی مناطق آزاد طرح و مو رد تصویب قرار می گیرد

ارکین نیوز-استاندار گلستان با مهندس ترکان دبیر شورای عالی مناطق آزاد به منظور پیگیری اقدامات مرتبط با ایجاد منطقه آزاد در گلستان در تهران دیدار کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان ، دکتر حسن صادقلو در دیدار ...

1423111990_656555555555
ارکین نیوز-استاندار گلستان با مهندس ترکان دبیر شورای عالی مناطق آزاد به منظور پیگیری اقدامات مرتبط با ایجاد منطقه آزاد در گلستان در تهران دیدار کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان ، دکتر حسن صادقلو در دیدار روز سه شنبه ( ۱۴ بهمن) در تهران ؛ضمن تشکر از مساعدت های به عمل آمده در خصوص تهیه طرح منطقه آزاد اینچه برون به تشریح آخرین اقدامات پرداخت و از مهندس ترکان درخصوص تسریع طرح پیشنهادات استانداری گلستان جهت بررسی های کارشناسی در کارگروه کارشناسی شورایعالی مناطق آزاد تقاضای مساعدت نمود.
مهندس اکبر ترکان هم در این دیدار با ذکر اهمیت ایجاد منطقه آزاد صنعتی در استان گلستان با توجه به وجود منابع غنی صنعتی در قزاقستان و وجود راه آهن بین المللی که می تواند این منابع معدنی را به استان گلستان انتقال دهد، بر اهتمام ویژه مناطق آزاد در تسریع شکل گیری این منطقه و احداث شهر متالوژی و ساخت صنایع بزرگ اشتغالزا در استان گلستان تاکید کرد.
دبیر شورای عالی مناطق آزاد همچنین بر ویژگیهای منحصر به فرد این استان برای ساخت منطقه آزاد که در نوع خود بی نظیر می باشد از جمله وجود زمین فراوان ، آب ، برق و گاز اشاره کرد.
وی یکی از اهداف بزرگ همکاری های اقتصادی بین المللی با همسایگان آسیای مرکزی را ایجاد همین منطقه آزاد عنوان کرد.
در خاتمه مقرر گردید حداکثر تا اواسط اسفند ماه طرح ایجاد منطقه آزاد ارائه شده از سوی استانداری گلستان در شورایعالی مناطق آزاد طرح و مورد تصویب قرار گیرد.
” ایجاد منطقه آزاد اینچه برون “یکی از مصوبات مهم سفر ریاست جمهوری به استان گلستان می باشد .

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست