• تاریخ: 2016-02-28
  • شناسه خبر: 15294
  • 438 بازدید

استاندارگلستان:مشارکت ۸۱ درصدی گلستانی ها در انتخابات هفتم اسفند

ارکین نیوز-استاندار گلستان از مشارکت۸۱ درصدی گلستانی ها در انتخابات هفتم اسفند خبرداد. حسن صادقلو در نشست عصر شنبه با رسانه ها، گفت: یک میلیون و ۲۳۳ هزار و ۵۰۰ واجد شرایط در گلستان داشتیم که از این تعداد یک میلیون و ۷۰ ه ...

ارکین نیوز-استاندار گلستان از مشارکت۸۱ درصدی گلستانی ها در انتخابات هفتم اسفند خبرداد.

حسن صادقلو در نشست عصر شنبه با رسانه ها، گفت: یک میلیون و ۲۳۳ هزار و ۵۰۰ واجد شرایط در گلستان داشتیم که از این تعداد یک میلیون و ۷۰ هزار نفر پای صندوق های رای آمدند.

وی با بیان این که مشارکت در انتخابات خبرگان ۶.۳ درصد و در مجلس شورای اسلامی ۲.۳ درصد نسبت به دوره گذشته افزایش یافته است، تصریح کرد: میانگین مشارکت مردم استان در انتخابات ۸۱ درصد برآورد شد.

صادقلو با بیان این که در انتخابات خبرگان آیت الله نورمفیدی و آیت الله سید عبدالهادی حسینی شاهرودی بیشترین رای را کسب کردند، گفت: در مجلس شورای اسلامی در سه حوزه از ۶ حوزه کاندیداها به طور مستقیم و در مرحله اول به مجلس راه پیدا کردند.

استاندار گلستان اظهار کرد: در حوزه گنبدکاووس آقای قره جه طیار، در حوزه رامیان علیرضا ابراهیمی و در حوزه انتخابیه علی آبادکتول اسدالله قره خانی به مجلس راه پیدا کردند.

وی با بیان این که سه حوزه دیگر مرحله دومی شدند، بیان کرد: حوزه مینودشت سید نجیب حسینی و شهرام کوسه غراوی، در کردکوی رامین نورقلی پور و رحمت جلالی و در حوزه گرگان عبدالغفور امان زاده، نورمحمد تربتی نژاد، نبی هزار جریبی و سید علی طاهری به مرحله دوم انتخابات راه یافتند.

وی بیان کرد: پس از تایید شورای نگهبان تایید نهایی آراء اعلام می شود و پس از برای مرحله دوم انتخابات برنامه ریزی می کنیم.

صادقلو با بیان این که مردم در انتخابات حماسه آفریدند، گفت: مردم حضور حماسی خلق کردند و آثارش در صحنه بین الملل و منطقه دیده خواهد شد.

وی با تاکید بر این که امیدواریم بتوانیم رسم تشکر برای را این ملت که همان خدمتگذاری است، ایفا کنیم، گفت: از تمام کاندیداها تشکر ویژه دارم. با وجود رقابت تنگاتنگ هیچ نقطه امنیتی در استان نداشتیم و با آگاهی تمکین به آرامش داشتند.

استاندار گلستان بیان کرد: هیچ گزارشی مبنی بر مسائل امنیتی یا تخلف نداشتیم.

وی از فعالیت بیش از ۳۰ هزار نفر به عنوان کارگزار انتخابات خبرداد و تصریح کرد: هیئت های اجرایی بی مزد و با جان دل سر صحنه آمدند.

صادقلو در پایان از نیروهای انتظامی، امنیتی و برگزار کنندگان انتخابات تشکر کرد/مهر

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست