• تاریخ: 2018-08-04
  • شناسه خبر: 26807
  • 405 بازدید

استاندار:نقش اقوام مختلف در جبران عقب ماندگی های گلستان مهم است

ارکین نیوز-استاندار گلستان با تاکید بر اینکه که نقش اقوام مختلف در جبران عقب ماندگی های استان مهم و ضروری است،اظهار کرد:گلستان عقب ماندگی های طولانی را از گذشته به همراه دارد که باید تلاش زیادی در جهت ایجاد تحول جدید صور ...

ارکین نیوز-استاندار گلستان با تاکید بر اینکه که نقش اقوام مختلف در جبران عقب ماندگی های استان مهم و ضروری است،اظهار کرد:گلستان عقب ماندگی های طولانی را از گذشته به همراه دارد که باید تلاش زیادی در جهت ایجاد تحول جدید صورت گیرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان،دکتر سید مناف هاشمی عصر امروز ۱۱ مرداد در جلسه شورای اداری استان گلستان که با حضور وزیر نیرو و معاونان وزارت نیرو و نمایندگان مردم این استان برگزار شد،تصریح کرد:مسئولین باید همیشه و در همه حال در کنار مردم باشند و مشکلات آنها را از نزدیک لمس کنند.
وی با اشاره به پروژه آب شیرین کن بندرترکمن که بزرگترین پروژه آب شیرین کن در شمال کشور است، افزود :توسعه نیروگاه علی آبادکتول کتول ، سدهای نرماب، چایلی و وشمگیر و زهکشی اراضی که در تعهدات دولت است نشان می دهد که ما در استان هزاران میلیارد تومان پروژه آب و برق در حوزه نیروگاهی، سدسازی، آب روستایی و فاضلاب داریم.
استاندار گلستان با بیان اینکه ۱۳۰۰ میلیارد تومان پروژه در استان توسط بخش خصوصی در حال انجام است، گفت: سهیمه اشتغال سالانه در استان ۲۰ هزار شغل است که به دنبال این هستیم که به ۳۰ هزار شغل برسیم.
دکتر هاشمی خاطر نشان کرد:۱۰۴۰ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید در استان پرداخت شد که گلستان از این نظر در جایگاه پنجم قرار دارد.
استاندار گلستان بیان کرد: در بخش تسهیلات روستایی ۴۰ درصد پرداخت داشتیم که این میزان در سطح کشور ۲۵ درصد است.
وی با اشاره به اینکه سالی با هزار میلیارد تومان اعتبار برای استان اتفاق خاصی در استان رخ نمی‌دهد، افزود: باید به سمت سرمایه گذاران بخش خصوصی رفته و آنها را جهت سرمایه گذاری در استان تشویق کنیم.
دکتر هاشمی اظهار کرد: گلستان از لحاظ اقتصادی استان بیست و دوم کشور است اما با پرداخت بیش از هزار میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی، رتبه پنجم کشور را در این بخش داراست.
وی به عملیات اجرایی پروژه برقی کردن راه آهن اینچه برون – گرمسار اشاره کرد و یاد آور شد:قرارداد این پروژه به ارزش یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون یورو با روس ها امضا و عملیات اجرایی آن آغاز شد.
استاندار گلستان با اشاره به اهداف سد نرماب، اظهار کرد: کنترل و ذخیره سازی رژیم سیلاب رودخانه های نرماب، چهل چای و خرمالو در مخزن سد نرماب، ضمن تولید برق، سالانه ۵۶ میلیون متر مکعب آب مورد نیاز شبکه پایاب سد وشمگیر در مخزن این سد ذخیره و رهاسازی خواهد شد تا مشکلات کاهش حجم مخزن سد وشمگیر برطرف شود.
وی افزود: قرارداد پروژه راه آهن گرگان – مشهد امضا و توافقات آن با چینی ها انجام شده که در انتظار بانک عامل هستیم .
دکتر هاشمی در پایان خاطر نشان کرد:لایحه منطقه آزاد اینچه برون هم در کمیسیون اقتصادی تصویب شده و امیدواریم در صحن علنی مجلس هم به تصویب برسد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست