• تاریخ: 2018-08-24
  • شناسه خبر: 26901
  • 360 بازدید

استاندار:بخش خصوصی ۱۳۰۰ میلیارد تومان در گلستان سرمایه‌گذاری کرد

ارکین نیوز-استاندار گلستان گفت: بیش از یک‌هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری توسط بخش خصوصی در استان انجام شده که تلاش ما ادامه این روند خواهد بود. سیدمناف هاشمی ظهر امروز در مراسم افتتاح متمرکز پروژه های عمرانی و اشت ...

ارکین نیوز-استاندار گلستان گفت: بیش از یک‌هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری توسط بخش خصوصی در استان انجام شده که تلاش ما ادامه این روند خواهد بود.

سیدمناف هاشمی ظهر امروز در مراسم افتتاح متمرکز پروژه های عمرانی و اشتغالزای این شهرستان اظهارداشت: در ۵ سال گذشته پروژه‌های زیادی در این استان آغاز و افتتاح شد اما چون گلستان دچار عقب افتادگی‌های طولانی است، افتتاح این پروژه‌ها نتوانسته سبب رضایتمندی بالا در استان شود.

وی با بیان اینکه برای جبران عقب‌افتادگی‌ها نیاز است که مسئولان استان تحرک بیشتری داشته باشند، گفت: برای این کار پروژه‌های محوری استان شناسایی شدند. در گام نخست ۱۰۰ موضوع محوری احصاء شد که ۲۰ پروژه اولویت‌دار در دستور کار قرار گرفت.

استاندار گلستان ادامه داد: برخی از این پروژه‌های بزرگ از جمله برقی‌سازی راه‌آهن اینچه‌برون گرمسار آغاز شده و برخی هم از جمله راه‌آهن گرگان- مشهد انعقاد قرارداد آن با فاینانسور چینی در حال پیگیری بوده و برای برخی از پروژه ها از جمله پتروشیمی، آشوراده و خلیج گرگان هم امیدواری زیادی ایجاد شده است.

وی افزود: بیش از یک‌هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری توسط بخش خصوصی در استان انجام شده که تلاش ما ادامه این روند خواهد بود.

هاشمی درباره پروژه‌های قابل افتتاح هفته دولت امسال در استان گلستان گفت: بیش از ۹۴۰ میلیارد تومان پروژه در هفته دولت امسال افتتاح می‌شود که ۵۲ میلیارد تومان روز گذشته در بندرترکمن و ۹۰ میلیارد تومان آن امروز در گرگان به بهره‌برداری رسیده است.

وی ادامه داد: در شهرستان گرگان ۱۴۱ پروژه که بیش از ۷۲ میلیارد تومان آن عمرانی است افتتاح شد که گرگان به عنوان مرکز استان باید پروژه‌های بزرگتری را در دستور کار قرار دهد.

استاندار گلستان با بیان اینکه این استان رتبه نخست کشور در جذب تسهیلات روستایی را به خود اختصاص داده است، خاطرنشان کرد: در این بخش بیش از۴۳ میلیارد تومان تسهیلات به متقاضیان پرداخت شده است. هم‌چنین ۹۴ میلیارد تومان نیز از محل اعتبارات صندوق ذخیره ارزی توسط روستائیان است، جذب شد/تسنیم

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست