• تاریخ: ۱۳۹۶-۱۱-۱۳
  • شناسه خبر: 25291
  • 168 بازدید

آیت ا..نورمفیدی: راهپیمایی ۲۲ بهمن گسترده‌تر از سال‌های گذشته برگزار شود

ارکین نیوز-امام‌جمعه گرگان با اشاره به اهمیت دهه فجر، گفت: با اغتشاشاتی که طی هفته‌های گذشته در کشور رخ‌داده راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال باید باشکوه‌تر و گسترده‌تر از سال‌های گذشته برگزار شود. آیت‌الله سید کاظم نور مفیدی، در ...

2644257

ارکین نیوز-امام‌جمعه گرگان با اشاره به اهمیت دهه فجر، گفت: با اغتشاشاتی که طی هفته‌های گذشته در کشور رخ‌داده راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال باید باشکوه‌تر و گسترده‌تر از سال‌های گذشته برگزار شود.

آیت‌الله سید کاظم نور مفیدی، در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه شهرستان گرگان با بیان اینکه امیرالمؤمنین(ع) در ابتدا خطبه ۱۸۱ نهج‌البلاغه به معرفی خداوند پرداخته است، اظهار کرد: تمام موجودات زنده عالم اگر از خداوند چیزی را بخواهند صدای همه آن‌ها را پروردگار خواهد شنید چراکه خدا جسم نیست.

وی افزود: همان‌گونه که در روایات وارد شده اگر همه موجودات زنده از ذات اقدس الهی تقاضایی داشته باشند و خواسته‌های خود را بطلبند و خداوند به همه آن‌ها پاسخ دهد، بازهم چیزی از کرامت الهی کم نخواهد شد.

امام‌جمعه گرگان با اشاره به اینکه همه عالم در محضر خداوند است، گفت: هر جسمی مکانی را اشغال می‌کند، همه ما در مکان قرار داریم و محدود در آن مکان هستیم اما هیچ مکانی نمی‌تواند خدا را اشغال کند.

امام‌جمعه گرگان در خطبه دوم با اشاره به اهمیت دهه فجر، گفت: با اتفاقاتی که طی هفته‌های گذشته در کشور رخ‌داده راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال باید باشکوه‌تر و گسترده‌تر از سال‌های گذشته برگزار شود.

وی افزود: ترامپ در سخنرانی به مناسبت سالگرد ریاست جمهوری اش در مورد اغتشاشت ایران صحبت کرده و در این سخنرانی اعتراف کرد از اغتشاشگران دفاع کردند.

آیت‌الله نور مفیدی با اشاره به سخنان ترامپ که گفت از کسانی که علیه این نظام دیکتاتوری ایستاده‌اند پشتیبانی خواهیم کرد، اظهار کرد: لازم است ملت ایران امسال قوی‌تر از سال‌های گذشته وارد شوند و بار دیگر با آرمان‌های انقلاب بیعت کنند.

مردم ایران از شعور سیاسی و اجتماعی بالایی برخوردار هستند

وی تصریح کرد: اگرچه مردم ما حرف و اعتراض دارند اما از شعور اجتماعی و سیاسی بالایی برخوردار هستند، مسائل را درک می‌کنند و هیچ‌گاه مشکلات تاریخ کشور را فراموش نخواهند کرد.

امام‌جمعه گرگان گفت: ملت ایران با سرمایه‌هایی که برای این انقلاب خرج کرده‌اند هیچ‌گاه اجازه نخواهند داد وضعیت مانند قبل شود و از آرمان‌های امام، شهدا و انقلاب دفاع خواهند کرد.

وی ۱۹ بهمن در تاریخ ایران را یک روز بزرگی دانست و افزود: در این روز ارتش ایران در مدرسه علوی به محضر امام خمینی رفت و رژه‌ای را انجام دادند. این کار در شرایطی انجام شد که هنوز نظام شاهنشاهی پابرجا بود.

آیت‌الله نور مفیدی اظهار کرد: این کار در صورتی انجام شد که زمزمه بود ارتش می‌خواهد کودتا کند، وقتی این شایعه پخش شد نیروهای انقلاب به فکر این افتادند برای تقابل با نیروهای ارتش آماده شوند.

وی تصریح کرد: در روز ۲۱ بهمن اعلام حکومت‌نظامی شد که امام دستور داد همه به خیابان‌ها بریزند و در روز ۲۲ بهمن انقلاب به پیروزی رسید و کاری که نیروهای ارتش در آن روز انجام دادند بسیار تأثیرگذار و ارزشمند بود/مهر

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست

کد امنیتی *