• تاریخ: 2018-03-17
  • شناسه خبر: 25665
  • 443 بازدید

آیت ا..نورمفیدی: در روزهای پایانی سال به فکر نیازمندان باشیم

ارکین نیوز-نماینده ولی فقیه در استان گلستان گفت: در این روزهای پایانی سال ۹۶ باید به فکر نیازمندان هم باشیم و همان‌طور که در مسائل مادی ملاحظه می‌کنیم باید نسبت به جنبه وجودی خود هم حسابرسی داشته باشیم. آیت‌الله سید کاظم ...

ارکین نیوز-نماینده ولی فقیه در استان گلستان گفت: در این روزهای پایانی سال ۹۶ باید به فکر نیازمندان هم باشیم و همان‌طور که در مسائل مادی ملاحظه می‌کنیم باید نسبت به جنبه وجودی خود هم حسابرسی داشته باشیم.

آیت‌الله سید کاظم نورمفیدی ظهر امروز در خطبه های نمازجمعه گرگان با اشاره به اینکه تقوا بهترین توشه آخرت است اظهار داشت: امام علی(ع) تقوا را مهم‌ترین رابطه بین انسان و خداوند بیان کرده است و در آیات شریف قرآن هم آمده است که باید برای سفر آخرت از این دینا ذات و توشه برداشت که بهترین آن تقوا است.

وی افزود: باید توجه داشته باشیم که زندگی انسان‌ها تنها در این دنیا نیست و این جریان ادامه دارد و آن جهان با این جهان بسیار متفاوت است و به تعبیر قرآن این دنیا سرگرمی و بازیچه است.

نماینده ولی فقیه در گلستان با اشاره به خطبه ۱۸۱ نهج‌البلاغه، تصریح کرد: امیرالمؤمنین(ع) در ابتدای این خطبه به صفات ذات اقدس الهی اشاره دارند و می‌فرمایند نظام خلقت همه بر اساس تدبیر الهی مدیریت می‌شود.

وی با بیان اینکه خداوند متعال حاکم بر همه موجودات است، افزود: همه موجودات عالم از یک رابطه با خداوند متعال برخوردار و همه آن‌ها مطیع فرمان ذات اقدس الهی هستند.

وی تصریح کرد: اکنون به‌روزهای پایانی سال ۹۶ نزدیک شدیم و همان‌طور که در مسائل مادی ملاحظه می‌کنیم باید نسبت به جنبه وجودی خود هم حساب‌رسی داشته باشیم.

امام‌جمعه گرگان با اشاره به آیات قرآن کریم متذکر شد و گفت: خداوند انفاق و نماز شب را به‌عنوان بهترین نعمت‌ها در اختیار انسان قرار داده که افراد می‌توانند از آن بهره‌مند شوند.

نورمفیدی با بیان اینکه خدمت به مردم به هر صورتی که باشد انفاق است، افزود: انفاق تنها در مال نیست و اگر انسانی بتواند مانع از هم‌ پاشیدگی یک زندگی شود این خود بزرگ‌ترین انفاق محسوب می‌شود/تسنیم

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست