• تاریخ: 2018-12-09
  • شناسه خبر: 27521
  • 398 بازدید

آیت ا..نورمفیدی: دانشجویان مسیر استقلال‎طلبی شهدای ۱۶ آذر را دنبال کنند

ارکین نیوز-امام جمعه گرگان گفت: امروز از دانشجویان و دانشگاهیان انتظار است مسیری را که دانشجویان برای دفاع از عزت و استقلال مملکت طی کردند را دنبال کنند. آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در خطبه های نماز جمعه گرگان اظهار کرد: ه ...

ارکین نیوز-امام جمعه گرگان گفت: امروز از دانشجویان و دانشگاهیان انتظار است مسیری را که دانشجویان برای دفاع از عزت و استقلال مملکت طی کردند را دنبال کنند.

آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در خطبه های نماز جمعه گرگان اظهار کرد: هر چه در کشور همدلی بیشتر باشد خدمات بهتر به مردم داده می‌شود.

وی با اشاره به روز دانشجو اظهار کرد: تقریباً ۶۵ سال گذشته و پس از آنکه آمریکایی‌ها شاه فراری را به ایران بازگرداندند و درکشورمان کودتا ایجاد کردند برای بازخورد فعالیت‌هایشان، رئیس جمهور آمریکا به ایران آمد.

امام جمعه گرگان ادامه داد: در آن زمان دانشجویان ایرانی برای آن که نفرت خود را نسبت به اقدامات آمریکا به رئیس جمهور این کشور نشان دهند در دانشگاه تهران برنامه‎هایی را تدارک دیدند و متاسفانه رژیم پهلوی به دانشگاه حمله کرد و در این ماجرا سه تن از دانشجویان به شهادت رسیدند.

نورمفیدی ادامه داد: بر این اساس و برای قدردانی از آن حرکتی که دانشجویان در آن زمان انجام دادند و برای استقلال کشور روز ۱۶ آذر را روز دانشجو نامگذاری کردند.

وی با بیان اینکه اقدامات زیادی برای عزت و اقتدار کشور در تاریخ شاهد هستیم، گفت: امروز برخی در تلاش هستند که حرکت دانشجویان در روز ۱۶ آذر را حرکت حمایتی از آمریکا نشان دهند و این جای تاسف دارد.

امام جمعه گرگان گفت: امروز از دانشجویان و دانشگاهیان انتظار است مسیری را که دانشجویان برای دفاع از عزت و استقلال مملکت طی کردند را دنبال کنند.

نماینده ولی فقیه استان گلستان به روز ۱۸ آذر، رحلت مرحوم آیت‌الله گلپایگانی اشاره و تصریح کرد: همچنین روز ۲۰ آذر، روز شهادت آیت‌الله دستغیب است؛ مردی که سال‌ها در راه خدمت به مردم و سلوک اسلامی و خدایی زحمت کشید و در راه مبارزه از زمان رضاخان به‌ویژه در مسأله کشف حجاب فعالیت زیادی نشان داد در مسیر مسجد توسط یک زن منافق که به همراه خود مواد منفجره به همراه داشت ترور می‌شود.

نورمفیدی به حمله عربستان به یمن اشاره کرد و افزود: بن سلمان ولی‌عهد عربستان سعودی اقدامات زیادی برای اینکه خود را در نظام عربستان جا بیندازد انجام داد و یکی از این اقدامات و جنایات حمله به مردم مظلوم یمن است و بسیاری از یمنی‌ها در این جنایت به شهادت رسیدند و بسیاری از خانه‎ها به آتش کشیده شد و رد پای بن سلمان در تمامی این جنایات وجود دارد.

وی به کشته شدن خاشقچی روزنامه‌نگار منتقد سعودی توسط عربستان‌سعودی اشاره کرد و گفت: متأسفانه این خبرنگار را در ترکیه به قتل رسانده و جسد وی را نابود کردند که این جنایت برای مردم دنیا آَکار شد.

امام جمعه گرگان اذعان کرد: یمنی‎ها ملتی اسیر هستند و در این کشور نسل‌کشی اتفاق افتاده و ما معتقدیم بر اساس سنت الهی به اینگونه اقدامات پاسخ داده می‌شود.

نورمفیدی تاکید کرد: بن‌سلمان پس از جنایات زیاد، برای بازسازی شخصیت و چهره زشت خود به کشورهای زیادی مسافرت کرده که واکنش‌های و اعتراض‌های زیادی به همراه داشته و سرزمین‌های اسلامی نباید این فرد را در خود جای دهند/فارس

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست