• تاریخ: 2018-06-15
  • شناسه خبر: 26440
  • 513 بازدید

آیت ا.. نورمفیدی:وحدت و همدلی از برکات برگزاری نماز عید فطر است

ارکین نیوز-نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان گفت: وحدت و همدلی مسلمانان از برکات برگزاری نماز عید سعید فطر در کشورهای اسلامی است. آیت‌الله سید کاظم نورمفیدی صبح امروز در خطبه‌های نماز عید سعید فطر در مصل ...

ارکین نیوز-نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان گفت: وحدت و همدلی مسلمانان از برکات برگزاری نماز عید سعید فطر در کشورهای اسلامی است.

آیت‌الله سید کاظم نورمفیدی صبح امروز در خطبه‌های نماز عید سعید فطر در مصلی گرگان اظهار داشت: امروز برگزاری باشکوه نماز عید فطر در اقصی نقاط دنیا شرافت و عظمت پیامبر بزرگ اسلام را به رخ جهانیان کشیده است.

وی افزود: در دعای قنوت نماز عید فطر خداوند را به‌حق امروز قسم می‌دهیم آنچه را که نیک است برای ما در نظر گیرد.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان با بیان اینکه وحدت و همدلی یکی از موضوعاتی است که در این قنوت اشاره‌شده، افزود: اجرای این مراسم تجدیدعهد مسلمانان با رسول خدا است.

امام جمعه گرگان گفت: نیاز است علما و دانشمندان در یک کمیسیون اجتماع کنند و به موضوع برپایی نماز عید فطر در روزی مشترک بپردازند چراکه هرچه وحدت همدلی بیشتر باشد آثار و برکات آن را در جامعه شاهد خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه در قنوت نماز عید فطر آمده خدایا آنچه را که خیر پیامبر و اهل پیامبر در آن وارد کردی برای ما هم وارد کن و آنچه را که از زشتی بیرون آوردی ما را هم بیرون بیاور، افزود: یکی از موضوعاتی که امروز در جامعه ما بسیار کم‌رنگ شده مسائل اخلاقی است و دعای که امروز در قنوت خوانده‌شده یکی از نیازهای جامعه است.

آیت‌الله نور مفیدی اظهار کرد: در ماه مبارک رمضان مسلمانان خود را تشنگی و گرسنگی دادند تا از امر خداوند اطاعت کنند و خداوند متعال بندگان خود را مورد عنایت قرار می دهد.

وی با بیان اینکه امروز روز پاداش گرفتن است، تصریح کرد: باید سعی کنیم از آنچه که در ماه مبارک بهره گرفتیم نگهداری کنیم چراکه این‌ها سرمایه، ذات و توشه سفر آخرت هستند.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان اظهار کرد: نکته‌ای که جالب نیست و لازم است مسلمانان جهان برای آن تدبیر کنند این است که عید فطر و عید قربان برای عظمت اسلام در سراسر دنیا در یک روز برگزار شود چرا که شایسته نیست برخی کشورها در یک روز و برخی دیگر در روز دیگر عید داشته باشند.

امام‌جمعه گرگان گفت: باخدا عهد و پیمان ببندیم که در طول سال اعمال حرام همچون دروغ انجام ندهیم و امانت را خیانت نکنیم که این‌ها از مهم‌ترین مسائل روز قیامت به شمار می‌آید.

وی با اشاره به اینکه احسان و نیکی به مردم را نباید فراموش کرد، افزود: برای خدمت‌رسانی به مردم نیاز به پول نیست و هر اقدام نیکی خدمت شناخته می‌شود؛ به طول مثال اگر زمانی شاهد ازهم‌پاشیدگی کانون خانواده بودیم باید از آن جلوگیری کنیم/تسنیم

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست