• تاریخ: 2016-02-03
  • شناسه خبر: 14171
  • 493 بازدید

آیت ا.. نورمفیدی:همه سلایق سیاسی استان برای توسعه گلستان گام بردارند

ارکین نیوز- امام جمعه گرگان گفت:همه سلایق سیاسی استان باید با جدیت و همدلی به دور از نگاههای باندی و جناحی برای توسعه استان گام بردارند . به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان، آیت ...

ارکین نیوز- امام جمعه گرگان گفت:همه سلایق سیاسی استان باید با جدیت و همدلی به دور از نگاههای باندی و جناحی برای توسعه استان گام بردارند .

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان، آیت الله سید کاظم نورمفیدی، در ادامه سلسله برنامه های حضور خود در مدارس، ظهر دوشنبه(۱۲ بهمن)در مدرسه پسرانه شاهد گرگان حاضر شد و ضمن اقامه نماز جماعت به سوالات دانش آموزان پاسخ داد.

آیت الله نورمفیدی در این برنامه که در نماز خانه مدرسه شاهد و با حضور فعال دانش آموزان برگزار شد، در پاسخ به سوال دانش آموزی که درباره تغییر دین از اسلام به مسحیت پرسید، گفت: تغیر دین کار خطرناکی است زیرا بر اساس هوس نیست و نمی توان گفت که همینطوری می خواهم دین خود را عوض کنم. سفارش شده در انتخاب دین تحقیق و پژوهش کنید و مسائل مختلف هر دین را به طور کامل بررسی کنید.

امام جمعه گرگان با بیان این که مسیحیت دارای کتاب های مختلف است و چهار کتاب آن رسمی شناخته می شود، اظهار کرد: دین اسلام تنها یک کتاب دارد و آن هم در طول تاریخ هیچ تغییری نکرده است و این خود یکی از معجزات دین اسلام است.
وی با اشاره به اینکه دین مسیحیت منسوخ شده و زمان آن به پایان رسیده است، ادامه داد: اسلام مانند دانشگاه است و پیامبر (ص) استاد این دانشگاه است. کسی در دانشگاه درس می خواند دیگر به دبیرستان برای درس خواندن بر نمی رود.
در ادامه دانش آموز دیگری از آیت الله نورمفیدی پرسید که آیا در زمان قیامت همه ادیان با هم هستند. نماینده مردم گلستان در خبرگان رهبری در همین رابطه توضیح داد: بله همه انسان ها در روز قیامت زنده شده و از قبرهای خود بیرون می آیند. آنجا محشری است که نمی توان تصور کرد.
آیت الله نورمفیدی با تاکید بر این که همه چیز در دنیا حیات دارد، اظهار کرد: در کتاب مرحوم ملاصدرا داریم که همه چیز حیات دارد ولی حیات اشیاء با انسان و سایر موجودات متفاوت است. در آخرت همه چیز زنده می شود و به حرف می آید. حتی زمین هم له یا علیه انسان شهادت می دهد.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان، در پاسخ به دانش آموز دیگری که پرسید چرا در شهر ما خبری از اسلام نیست، این سوال را درست ندانست و گفت که نباید همه چیز را فقط سیاه و منفی یا همه چیز را فقط سفید و مثبت نگاه کرد.
وی با بیان این که ممکن است نکات منفی در شهر وجود داشته باشد، ولی در کنار آن نکات مثب هم هست، خواستار رعایت عدالت و انصاف شد و گفت: حتی درباره مردم و کشور آمریکا که دولت آن ظالم است هم باید انصاف داشت چه برسد به شهر و کشور خودمان. البته نباید منکر مشکلات شد ولی ما مستقل هستیم و قدرت منطقه به شمار می رویم.
آیت الله نورمفیدی یکی از نشانه های قدرت ایران را مساله برجام عنوان کرد و با تاکید بر این که حضور ۶ کشور قدرتمند در مذاکرات هسته ای نشان از توانمندی کشور دارد، اظهار کرد: کشور ما قبل از انقلاب در حلقوم آمریکا بود اما امام خمینی (ره) با انقلاب ایران از زیر سلطه آن ها در آورد و مستقل شدیم. اما تا آمدیم مسیر توسعه را طی کنیم هشت سال جنگ و درگیری های داخلی راه انداختند تا جلوی پیشرفت ما را بگیرند.
وی با تاکید بر این که دشمن می خواهد ما را مایوس کند و نباید دلسرد شد، گفت: کشور ما درحال پیشرفت است و برای توسعه بیشتر باید مجلس و دولت قوی داشت. لذا باید آگاهانه در انتخابات حاضر شویم تا بتوانیم نیروهای توانمند را راهی مجلس کنیم.
دانش آموز دیگری از آیت الله نورمفیدی پرسید که شما برای توسعه استان چه کاری انجام داده اید؟وی نیز پاسخ داد ؛با اینکه جایگاه نمایندگی ولی فقیه یک جایگاه اجرایی نیست ولی من با همه توان و ظرفیتم برای توسعه استان استفاده کرده ام و در آینده نیز این کار را خواهم کرد.لکن موانع و مشکلاتی هم وجود دارد، بخشی از مشکلات مربوط به دولت ها و دستگاههای اجرایی است بخشی مربوط به کمبود امکانات و قسمتی نیز ناشی از ناهماهنگی هاست به عقیده من همه سلایق سیاسی استان باید با جدیت و همدلی به دور از نگاههای باندی و جناحی برای توسعه استان گام بردارند.
وی در پایان دانش آموزان را به دینداری ،اخلاق و رشد علمی و شخصیتی و پژوهش و کار تخصصی توصیه کرد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست