• تاریخ: 2015-12-24
  • شناسه خبر: 12278
  • 700 بازدید

آیت ا.. نورمفیدی:مهمترین شرط تحقق وحدت مسلمانان پذیرش یکدیگر است

ارکین نیوز-ماینده ولی فقیه در استان گلستان مهمترین شرط تحقق وحدت را پذیرش یکدیگر دانست و افزود: شیعه و سنی هر کدام مبانی و اصول مستحکمی دارند و باید به این اصول احترام بگذارند. به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه ...

ارکین نیوز-ماینده ولی فقیه در استان گلستان مهمترین شرط تحقق وحدت را پذیرش یکدیگر دانست و افزود: شیعه و سنی هر کدام مبانی و اصول مستحکمی دارند و باید به این اصول احترام بگذارند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان گلستان و امام جمعه گرگان، آیت الله سید کاظم نورمفیدی، ظهر پنجشنبه در مراسم هفته وحدت که در حوزه علمیه آق قلا برگزار شد، ضمن گرامی داشت هفته حدت و ایام میلاد نبی اکرم (ص)، به شرح روایتی پرداخت و گفت: کسی از عایشه پرسید بهتر است کسی زیاد عبادت کند و شب کم بخوابد یا برعکس و عایشه هم این سوال را از پیامبر (ص) پرسید، ایشان در جواب سوال عایشه فرمود بهترین این ها چیزی است که عقل آن ها می گوید، فردای قیامت از زیادی عبادت سوال نمی شود بلکه از عقل مردم سوال می شود.

وی با بیان این که هر کس که از عقلش بیشتر استفاده کند هم در دنیا و هم در آخرت افضل است، امتیاز امت پیامبر (ص) را به این دانست که عاقلتر باشند.
A1394-001094
امام جمعه گرگان به روایات اسلامی اشاره کرد و افزود: در روایات داریم که انسان یک لحظه بنشیند و فکرش را به کار گیرد ثواب بیشتر از آن دارد که یک شب تا به صبح مشغول عبادت باشد.

وی با تاکید بر این که در آیات متعدد قرآن هم انسان ها و مسلمانان به تفکر و تعقل دعوت شده اند، اظهار کرد: امروز با دنیایی که مسلمانان گرفتارش هستند باید بیشتر تفکر کرد.

نماینده مردم گلستان در خبرگان رهبری، به تفرقه افکنی های استکبار بین مسلمانان اشاره کرد و افزود: از یک سو آخوند شیعه را در لندن می نشانند تا به مقدسات اسلامی توهین کند و از سوی دیگر آخوند سنی را تحریک می کنند که حرف هایی علیه شیعه بزند.

آیت الله نورمفیدی با طرح این سوال که اینجا امت اسلامی چه باید بکند؟ عقل را بهترین راهکار حل اختلافات دانست و گفت: خدا عقلی به ما داده و ما با این عقل خدا را شناختیم، همانطور که برای شناخت خدا عقل را به کار می گیریم چرا برای این موضوع عقل را به کار نگیریم.

وی که معتقد است آمریکا هم با شیعه بد است و هم با سنی و برای منافع خود از آن دو استفاده می کند، خاطرنشان کرد: اگر عقل خود را به کار بگیریم نتیجه خوبی برای وحدت در منافع اسلام می گیریم.
A1394-001099
امام جمعه گرگان مهمترین شرط تحقق وحدت را پذیرش یکدیگر دانست و افزود: شیعه و سنی هر کدام مبانی و اصول مستحکمی دارند و باید به این اصول احترام بگذارند.

وی خاطرنشان کرد: برای امت اسلامی پیشنهاد دارم مباحث علمی را همواره پیگیری کنند و علمای اسلام بنشینند و بحث علمی کنند، مانند کاری که آیت الله بروجردی داشت و این عیب ندارد.

آیت الله نورمفیدی با تاکید بر این که باید تلاش کرد تا دنیا بفهمد .ما رشد کرده ایم و توسعه یافته ایم، ادامه داد: دشمن دام می گستراند، ما را به دام خود می کشاند و به جان هم می اندازد.

وی با ابراز نگرانی از این که تا کی مسلمانان باید نسبت به وحدت و اصول دین خود غافل باشند، خاطرنشان کرد: نباید امروز که همه مسائل روشن شده است در دام تفرقه دشمنان بیافتیم، چرا آن ها علی رغم اختلافات با هم جنگ و دعوا ندارند.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان با تاکید بر این که چرا با پیغمبری همچون رسول اکرم (ص) و کتابی مانند قرآن، مسلمانان اختلاف و دعوا دارند، بیان کرد: مسیحیان چند انجیل دارند و در اساس اختلاف دارند ولی ها با هم درگیری ندارند.
A1394-001098

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست