• تاریخ: 2019-08-18
  • شناسه خبر: 28947
  • 359 بازدید

آیت ا..نورمفیدی:سیل‎زدگان گلستان نباید در چادر زندگی کنند

ارکین نیوز-امام جمعه گرگان گفت: بهتر است در بازسازی مناطق سیل‎زده گلستان تسریع شود و قبل از آن هم منازل استیجاری در اختیار مردم سیل‎زده که سرپناهی ندارند قرار بگیرد. آیت‎الله سیدکاظم نورمفیدی عصر امروز در چهارمین جلسه شو ...

ارکین نیوز-امام جمعه گرگان گفت: بهتر است در بازسازی مناطق سیل‎زده گلستان تسریع شود و قبل از آن هم منازل استیجاری در اختیار مردم سیل‎زده که سرپناهی ندارند قرار بگیرد.

آیت‎الله سیدکاظم نورمفیدی عصر امروز در چهارمین جلسه شورای اداری استان گلستان، با گرامیداشت ولادت امام هادی (ع) اظهار کرد: قرآن کریم مسأله امامت و رهبری امت اسلامی را بسیار مهم خوانده است لذا هر کسی نمی‎تواند به این منصب و مقام نائل شود و برای رسیدن به این مقام باید فراز و نشیب‎های بسیاری را طی کند.

وی تصریح کرد: بزرگترین آزمایش حضرت ابراهیم (ع) همان دستوری بود که خداوند در منا صادر کردند و فرمودند فرزند خود را ذبح کند که حضرت ابراهیم (ع) برای تبعیت از دستور خداوند از محبوب‎ترین ثروت خود یعنی اسماعیل (ع) گذشتند.

* دل مسؤولان باید مالامال از عشق و محبت به مردم باشد

امام جمعه گرگان بیان کرد: آن چیزی که ما باید از امامت بیاموزیم آن است که ائمه (ع) در زندگی ما حضور و نقش داشته باشند و از لحاظ فکر، رفتار،اخلاق و برخوردها سرمشق ما باشند.

نورمفیدی با اشاره به روایتی از امام علی (ع) اذعان کرد: دل مسؤولان باید مالامال از عشق و محبت به مردم باشد.

وی با بیان اینکه رابطه با خداوند و رابطه با خلق خدا دو محور نجات انسان است، بیان کرد: رابطه خوب با مردم داشتن مهم است، پیامبر (ص) به کودکان هم سلام می‎کردند و تا این قدر احترام انسان‎ها را نگه می‎داشتند که تکریم مردم باید سرلوحه کار مسؤولان قرار گیرد.

امام جمعه گرگان با گرامیداشت روز آزادگان تصریح کرد: آزادگان سختی‎هایی بسیاری را متحمل شدند اما لب به شکایت باز نکردند که جای قدردانی دارد.

نورمفیدی یادآور شد: از همه مسؤولانی که در سیل تلاش کردند قدردانی می‎کنم، ممکن است این سیل ویرانگر دوباره تکرار شود از این روز لازم است مشکلات پیش‎رو حل شود.

* منازل استیجاری در اختیار مردم سیل‎زده که سرپناهی ندارند قرار بگیرد

وی بیان کرد: در بازدید از مناطق سیل‎زده گلستان پیرمردی را دیدم که در چادر زندگی می‎کرد، به اعتقاد بنده درست نیست سیل‎زدگان در چادر زندگی کنند و بهتر است در بازسازی مناطق سیل‎زده گلستان تسریع شود و قبل از آن هم منازل استیجاری در اختیار مردم سیل‎زده که سرپناهی ندارند قرار بگیرد.

نماینده ولی فقیه در گلستان ابراز امیدواری کرد با همکاری و همراهی مسؤولان معضلات و مشکلات استان گلستان حل شود و گفت: انتظار داریم کسانی که از بیرون به استان گلستان نگاه می‎کنند وضعیت استان را خوشایند ارزیابی کنند.

* سرمایه‎گذاری که درگیر بروکراسی اداری شود انگیزه‎ای برای ادامه فعالیت نخواهد داشت

نورمفیدی با بیان اینکه تا می توانیم باید برای جذب سرمایه‎گذار در گلستان تلاش کنیم، اذعان کرد: دولت نمی‎تواند، به طور قطع در هیچ جای دنیا دولت به تنهایی قادر به حل تمامی مشکلات جامعه نیست.

امام جمعه گرگان با تأکید بر اینکه باید مردم را به صحنه بیاوریم، افزود: وقتی سرمایه‎گذار درگیر بروکراسی اداری شود انگیزه‎ای برای ادامه فعالیت نخواهد داشت.

* انتقاد امام جمعه گرگان از نبود مهندسی فرهنگی

وی با بیان اینکه یکی از جلوه‎های رهبری امامان آن است که دغدغه پیشرفت و توسعه در همه زمینه‎ها به‎ویژه در حوزه اقتصاد و فرهنگ وجود داشته باشد، ابراز کرد: فرهنگ از اقتصاد مهم‎تر است، متأُسفانه امروز در جامعه ما فرهنگ مهندسی نمی‎شود و نیاز است مسائل فرهنگی در استان گلستان نیز با برنامه انجام شود و از موازی‎کار پرهیز شود.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست