• تاریخ: 2021-10-26
  • شناسه خبر: 31357
  • 228 بازدید

آیت الله نورمفیدی: وحدت امت اسلامی راه مقابله با دشمنان است

ارکین نیوز-نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان با اشاره به فرارسیدن هفته وحدت، گفت: وحدت امت اسلامی راه مقابله با دشمنان است و باید همه برای وحدت در امت اسلامی تلاش کنیم. آیت الله سیدکاظم نورمفیدی ظهر امروز در خ ...

ارکین نیوز-نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان با اشاره به فرارسیدن هفته وحدت، گفت: وحدت امت اسلامی راه مقابله با دشمنان است و باید همه برای وحدت در امت اسلامی تلاش کنیم.

آیت الله سیدکاظم نورمفیدی ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه گرگان با اشاره به فرارسیدن هفته وحدت و میلاد پیامبر (ص) و امام جعفر صادق (ع) اظهارداشت: پیامبر اکرم (ص) و سبک زندگی آن حضرت برای شیعه و سنی الگو و سرمشق بزرگی است که باید در زندگی ما جاری و ساری شود.

وی افزود: خداوند دو نفر را در قرآن به عنوان اسوه و الگو معرفی کرده، یکی حضرت ابراهیم (ع) و دیگر حضرت محمد (ص) و ما تکلیف داریم پیامبر خود را بشناسیم و به وی باید اقتدا کنیم.

نماینده ولی فقیه در گلستان بیان کرد: به تعبیر قرآن پیامبر اسوه و نه اسطوره است، زیرا اسطوره دست نیافتنی است در حالی که حضرت محمد (ص) بیان کردند که بنده بشری مانند شما هستم.

وی با تاکید بر این که وحدت در بین امت اسلامی یک مسئله سطحی و یک تاکتیک نیست، بلکه یک راهبرد بنیادین است، ادامه داد: مهمترین مسئله بین امت اسلامی اتحاد جان ها، دل‌ها و اندیشه‌های آنهاست که در یک کلمه به عنوان اخوت تعریف می‌شود.

امام جمعه گرگان با اشاره به نامگذاری هفته وحدت، اظهار کرد: باید فرهنگ وحدت در امت اسلامی جا افتاده و اختلاف مذاهب در بعضی از مسائل نباید به این امر منجر شود که مسلمانان به جان هم بیفتند زیرا این امر خواسته شیطان است.

نورمفیدی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اتفاقات اخیر در افغانستان گفت: آمریکا با دو هدف امنیت و رفاه برای مردم افغانستان به این کشور حمله کرد ولی پس از بیست سال مفتضحانه از افغانستان خارج شد، امروز ارمغان آمریکا سبب شد دو هفته ملت مظلوم افغانستان در نماز جمعه به خاک و خون کشیده شوند.

وی اظهار داشت: اقدامات خرابکارانه و دخالت‌های آمریکا در این کشور و کشورهایی نظیر عراق، لبنان، سوریه و یمن خسارت‌های بی شماری به ثبات و امنیت این کشورهای اسلامی زده است.

نماینده ولی فقیه در گلستان بیان کرد: مؤمنان و سردمداران امت‌های اسلامی باید هوشیار باشند و وارد دامی که آمریکا برای ایجاد جنگ بین شیعه و سنی پهن کرده است نشوند.

وی با اشاره به کشتار مسلمانان افغان در صفوف نماز، گفت: آمریکا با تقویت داعش و ایجاد جنگ های نیابتی در افغانستان به دنبال ایجاد ناامنی در این کشور و سطح منطقه است/تسنیم