• تاریخ: 2015-04-05
  • شناسه خبر: 2977
  • 771 بازدید

آیت الله نورمفیدی: همدلی، مهمترین اسلحه ملت دربرابر دشمنان است

ارکین نیوز-امام جمعه گرگان بابیان اینکه نامگذاری امسال ازسوی رهبر معظم انقلاب با توجه به شرایط حساس منطقه ای و بین المللی انتخاب شده و برای کشور بسیار مهم است، افزود: مهمترین مولفه قدرت نظام و مهمترین اسلحه ملت دربرابر د ...

normofidi_l_219904
ارکین نیوز-امام جمعه گرگان بابیان اینکه نامگذاری امسال ازسوی رهبر معظم انقلاب با توجه به شرایط حساس منطقه ای و بین المللی انتخاب شده و برای کشور بسیار مهم است، افزود: مهمترین مولفه قدرت نظام و مهمترین اسلحه ملت دربرابر دشمنان، همدلی است.

آیت الله سیدکاظم نورمفیدی روز یکشنبه درجلسه شورای اداری این استان، همدلی بین دولت و ملت را یک اصل مهم دینی دانست و گفت: این شعار باید در عمل تحقق یابد و نباید تنها در حد حرف و شعار باقی بماند.

وی تفرفه و اختلاف را مانع پیشرفت و توسعه کشور دانست و اضافه کرد: اختلاف نظر و اختلاف سلیقه ای که منجر به دعوا و خصومت بین گروه ها و افراد شود برای کشور بسیار خطرناک خواهد بود.

نماینده ولی فقیه در گلستان بااشاره به نامگذاری سال ۹۴ توسط رهبری انقلاب، این نامگذاری را متعلق به همه جریان ها و گروه های سیاسی درون نظام دانست و نسبت به محدود کردن شعار سال به گروه خاص هشدار داد.

وی با بیان اینکه منظور رهبری از ملت، یک جناح یا گروه سیاسی خاص نیست، تصریح کرد: واژه ملت فراگیر و شامل همه افراد و گروه ها حتی مخالفان نظام، در صورتی که علیه انقلاب دست به سلاح نبرند، می شود و نباید جامعه را گروه بندی کنیم.

وی اظهار داشت: همه افراد، گروه ها و جریان های سیاسی کشور که نظام و رهبری را قبول دارند و دلشان برای پیشرفت کشور می سوزد با وجود اختلاف سلیقه و دیدگاه، باید در دایره نظام قرار گیرند.

امام جمعه گرگان، گروه بندی جامعه را خلاف عقل دانست و خاطرنشان کرد: اگر فقط یک سلیقه یا جناح در دایره نظام باشد، بسیار خطرناک و فساد آفرین خواهد بود زیرا تنوع سلایق و آرا سبب جلوگیری از قدرت و فساد می شود.

آیت الله نورمفیدی بااشاره به انتخابات پایان سال ۹۴، افزود: این انتخابات فرصت خوبی است تا همه افراد و گروه های سیاسی که به نظام و رهبری اعتقاد دارند، در دایره نظام لحاظ شوند و گرنه همدلی و شایسته سالاری که یک اصل مهم حکومت داری است، حاصل نخواهد شد.

نماینده ولی فقیه درگلستان با اشاره به مذاکرات هسته ای و بیانیه سوئیس (لوزان) گفت: این بیانیه باعث غرور ملی و پیروزی ایران در مقابل ظلمی که دنیای استکبار علیه ایران انجام می داد، است.

امام جمعه گرگان با قدردانی و تمجید از عملکرد تیم مذاکره کننده هسته ای بالاخص وزیر امور خارجه، اضافه کرد: تیم مذاکره کننده با هوشیاری، آگاهی و سختکوشی، پیروی از منویات رهبری و درسایه حمایت های دولت و ملت، خوش درخشید.

آیت الله نورمفیدی با ابراز گله مندی از برخی رسانه های گروهی در تیتر کردن برخی سخنان مقامات آمریکایی و اروپایی و زیر سوال بردن بیانیه سوئیس، تصریح کرد: این اقدامات به دور از اخلاق است و سبب تضعیف تیم مذاکره کننده می شود.

وی در پایان سخنان خود نیز از مسوولان گلستان خواست با همدلی در جهت خدمت به مردم، توسعه و عمران هرچه بیشتر استان و اجرایی کردن مصوبات سفر دولت به گلستان تلاش مصاعف نمایند.

در این جلسه استاندار گلستان، معاونین، مدیران کل، فرمانداران و برخی مسوولان شهرستان های این استان حضور داشتند.
ایرنا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست