• تاریخ: 2015-02-24
  • شناسه خبر: 1937
  • 667 بازدید

آیت الله نورمفیدی: دانشگاه ها در ایجاد فرهنگ وحدت نقش موثری دارند

ارکین نیوز- نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه شهرستان گرگان نقش دانشگاه ها در ایجاد فرهنگ وحدت را بسیار موثر عنوان کرد. آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در مراسم افتتاحیه دبیرخانه استان های مرزی که با محوریت ادیان و ...

741864 (1)
ارکین نیوز- نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه شهرستان گرگان نقش دانشگاه ها در ایجاد فرهنگ وحدت را بسیار موثر عنوان کرد.

آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در مراسم افتتاحیه دبیرخانه استان های مرزی که با محوریت ادیان و فرقه های نوظهور که ظهر سه شنبه، به میزبانی استان گلستان برگزار شد، وحدت را مهم ترین مسئله جهان اسلام نامید و گفت: مسئله اسلام هراسی در دستور کار دشمنان اسلام قرار گرفته است.

آیت الله نورمفیدی افزود: استکبار جهانی در تلاش است چهره زشتی از اسلام و مسلمین را نشان دهد و می خواهد در بین امت اسلامی، مسئله سازی کند و مسلمانان را در مقابل یکدیگر قرار دهد.

وی اظهار کرد: جای تاسف است که ما مسلمانان در دام تفرقه دشمنان می افتیم درحالی که آنها هیچ وقت در دام ما قرار نمی گیرند.

وی با بیان اینکه روح و یکی از حقیقت های قرآن کریم مسئله وحدت است بیان کرد: نگاه قرآن به وحدت فراتر از جهان اسلام است و در روایات و احادیث تاکید فراوانی بر آن شده است.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان با تاکید بر اینکه امت اسلامی باید مانند اعضای بدن متحد باشند خاطرنشان کرد: اساتید دانشگاه ها و مراکز دانشگاهی و حوزوی در ایجاد فرهنگ وحدت نقش بسیار موثری دارند.

آیت الله نورمفیدی تصریح کرد: شیعه و سنی هدف واحدی را دنبال می کنیم و به دنبال عمل به دستورات خداوند و پیامبر هستیم اما روش متفاوتی داریم.

وی خاطرنشان کرد: اصول اعتقادی و مبانی فکری شیعه و سنی بر پایه استواری بنا شده است و باید این موضوع را درک کنیم.

وی با تاکید بر اینکه باید با زبان مشترک با جهان سخن بگوییم بیان کرد: امروز تخاصم و دشمنی بین مذاهب اسلامی جزو حرام ترین کارها و تقویت وحدت مسلمانان از واجب ترین کارها است.

امام جمعه شهرستان گرگان در پایان اظهار کرد: از دانشگاه ها انتظار دارم مسئله وحدت را به یک فرهنگ در جامعه تبدیل کنند.
مهر

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست