• تاریخ: 2019-11-02
  • شناسه خبر: 29211
  • 640 بازدید

آیت‌الله نورمفیدی: مبارزه با استکبار باید به‎ یک فرهنگ در دنیا تبدیل شود

ارکین نیوز-نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان با اشاره به ۱۳ آبان روز مبارزه با استکبار جهانی، گفت: مبارزه با استکبار باید به‎ یک فرهنگ در تمام دنیا تبدیل شود. آیت‌الله سید‌کاظم نورمفیدی ظهر امروز در خطبه‌های ن ...

ارکین نیوز-نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان با اشاره به ۱۳ آبان روز مبارزه با استکبار جهانی، گفت: مبارزه با استکبار باید به‎ یک فرهنگ در تمام دنیا تبدیل شود.

آیت‌الله سید‌کاظم نورمفیدی ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه گرگان با اشاره به ۱۳ آبان روز مبارزه با استکبار جهانی، اظهار داشت: اقدام امام راحل و اعتراض ایشان به کاپیتولاسیون سبب شد تا شبانه به بیت امام خمینی(ره) وارد شوند و وی را به ترکیه تبعید کنند.

نماینده ولی فقیه در گلستان با اشاره به کشتار ۱۳ آبان ۱۳۵۷ در دانشگاه تهران گفت: در آنجا دانش‌آموزان اعتراضاتی داشتند و مأموران وقت معترضان را به گلوله بستند و تعدادی را شهید کردند، در ۱۳ آبان نیز دانشجویان پیرو خط امام به سفارتخانه آمریکا ریختند و این جاسوسخانه را تسخیر کردند.

وی با بیان اینکه با تسخیر لانه جاسوسی اسناد جاسوسی زیادی خارج شد، تصریح کرد: دانشجویان خط امام در آن زمان کاغذهایی که در این لانه جاسوسی خرد شده بود را به هم متصل کردند و نشان دادند که سفارت آمریکا جاسوسخانه است.

وی تأکید کرد: مبارزه با استکبار باید به‎عنوان یک فرهنگ تبدیل شود و این مهم باید در اقصی نقاط دنیا دنبال شود.

نورمفیدی خاطرنشان کرد: براساس آمارهای سازمان فائو ایران جزو ۳ کشوری است در ضایعات غذایی رتبه نخست دارد‌، براین اساس ایران به اندازه ۱۰ کشور اروپایی ضایعات غذایی دارد که این میزان سالانه به اندازه ۱۵ میلیارد دلار می‎رسد و ضایعات غذایی به این مقدار برای کشور اسلامی ایران پسندیده نیست.

وی با بیان اینکه متأسفانه ۳۰ درصد غذای ایران در سطل زباله می‎رود که می‎تواند غذای ۲۱ میلیون نفر را تأمین کند، بیان کرد: قرآن کریم اسراف‎کنندگان را سخت محکوم کرده و آنهایی که ریخت و پاش و اسراف دارند از آنها به عنوان برادران شیطان یاد شده است.

نورمفیدی با بیان اینکه متأسفانه ۳۰ درصد محصولات کشاورزی ما نیز ضایعات می‎شود و هدر می‌رود، متذکر شد: باید نسبت به این مسائل فرهنگ‎سازی شود و برای جلوگیری از هدررفت ۳۰ درصدی محصولات کشاورزی برنامه‎ریزی و چاره‎اندیشی شود.

نورمفیدی متذکر شد: اگر خواهان توسعه کشورمان هستیم باید بساط برخی رفتارهای نادرست برچیده شود و امکانات موجود به بهترین شکل مورد استفاده قرار بگیرد/تسنیم

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست