• تاریخ: 2016-02-14
  • شناسه خبر: 14678
  • 1,391 بازدید

آیا یکی از گزینه های اصلاح طلبان در حوزه انتخابیه گرگان و آق قلا، از ترکمنان است؟

ارکین نیوز : یکی از کانال های تلگرامی نزدیک به اصلاح طلبان گلستان از مشخص شدن یکی از دو کاندیدای مجموعه سیاسی مذکور در حوزه انتخابیه گرگان و آق قلا خبر داد و اظهار داشت کاندیدای مذکور احتمالا از ترکمن ها می باشد. هر چند ...

ارکین نیوز : یکی از کانال های تلگرامی نزدیک به اصلاح طلبان گلستان از مشخص شدن یکی از دو کاندیدای مجموعه سیاسی مذکور در حوزه انتخابیه گرگان و آق قلا خبر داد و اظهار داشت کاندیدای مذکور احتمالا از ترکمن ها می باشد.

هر چند که کانال @daghtarazkhabar نام کاندیدای مذکور را ذکر نکرد اما شنیده ها حاکی از آن است، گزینه مذکور عبدالغفار رادمهر می باشد.

گویی اصلاح طلبان بعد از رد صلاحیت کاندیداهای اصلی خود در حوزه انتخابیه گرگان و آق قلا که دو نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد، تصمیم به ائتلاف با اقوام گرفته و در این میان کاندیدای مذکور از بین ترکمن ها که رای آنان بیشتر در سبد اصلاح طلبان قرار می گیرد، انتخاب شده تا شاید پاسخی متقابل به حمایت های مستمر بخش زیادی از ترکمنان، از گزینه های اصلاح طلب انتخابات های ریاست جمهوری و … داده شود.

در روزهای مذکور شنیده هایی مبنی بر قصد اعضای اصلی ستاد انتخاباتی یکی از کاندیداهای شاخص ترکمن رد صلاحیت شده، جهت پیوستن به ستاد عبدالغفار رادمهر نیز مطرح شده است.

ترکمن ها در حوزه انتخابیه گرگان و آق قلا، کاندیداهایی همچون امان زاده، گرکز، رادمهر، ماهری، مهشیدی و … را داشته و در این حوزه بین ۵۵ تا ۷۰ هزار رای دهنده دارند.

در صورت تحقق شایعه حمایت اصلاح طلبان گرگان و آق قلا از عبدالغفار رادمهر و رای تشکیلاتی فارس های اصلاح طلب به وی، او باید رای خوبی را نیز از هم قومی های ترکمن خود کسب کند تا یا در دور اول یا دوم به مجلس شورای اسلامی راه یابد.

لیکن رادمهر هنوز نتوانسته آن موج لازم را بین ترکمن ها ایجاد کرده و ستاد وی در صورت علاقه به موفقیت و استفاده از فرصت ائتلاف با فارس های اصلاح طلب که اولین بار اتفاق خواهد افتاد، باید تکاپوی بیشتری در شهرستان آق قلا و نیز بین ترکمن های مقیم در گرگان داشته باشد.

او اگر طی مدت زمان باقیمانده با کار گسترده و تشکیلاتی، در راستای کسب حدود ۲۵ تا ۳۰ هزار رای از آق قلا و ۱۸ تا ۲۵ هزار رای از گرگان تلاش کند، بخت خوبی برای حضور در جمع بالانشینان این رقابت فشرده خواهد داشت.

امری که سخت بوده اما با توجه به انسجام نسبی تشکیلاتی اصلاح طلبان در این دوره بعید هم نیست.

رادمهر که گویی یکی از دو گزینه اصلی اصلاح طلبان گرگان و آق قلا خواهد بود دبیر کمیته اقوام و مذاهب ستاد دکتر روحانی در استان گلستان بوده است.

باید به انتظار روزهای آینده نشست و دید تحولات سیاسی اجتماعی در حوزه انتخابیه گرگان و آق قلا چگونه رقم خواهد خورد و کدام کاندیداها می توانند اکثریت مردم این حوزه انتخابیه را با خود همراه کنند.

منبع : کانال گرگان ما

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست