• تاریخ: 2015-07-18
  • شناسه خبر: 6316
  • 628 بازدید

آماده سازی زیرساختها برای جهش اقتصادی شهرستان آق قلا

ارکین نیوز – الیاس هیوه چی صبح امروز شنبه مورخ۹۴/۴/۲۷ در سخنرانی پیش از نماز عید فطر شهر آق قلا اظهار داشت:سفر ریاست محترم جمهوری در آذر ماه سال گذشته به استان منشاء خیر و برکات فراوانی در پی داشته است ومهمتر اینکه ...

ارکین نیوز – الیاس هیوه چی صبح امروز شنبه مورخ۹۴/۴/۲۷ در سخنرانی پیش از نماز عید فطر شهر آق قلا اظهار داشت:سفر ریاست محترم جمهوری در آذر ماه سال گذشته به استان منشاء خیر و برکات فراوانی در پی داشته است ومهمتر اینکه بنیان های توسعه شهرستان آق قلا را بنا نهادند بنابراین باید سعی کنیم در یک برنامه ریزی منسجم، زیرساختها را با همدلی ،همکاری و مشارکت دولت و مردم آماده نموده و در آینده ای نزدیک شاهد جهش اقتصادی در شهرستان باشیم.

فرماندار شهرستان آق قلا ضمن تبریک عید سعید فطر وهمچنین توافق تاریخی انرژی هسته ای به نمازگزاران شهرستان آق قلا گفت: ۲۳تیر ماه سرداران دیپلماتیک ایران تحت نظارت مقام معظم رهبری با تمام توان در برابر قدرت های بزرگ جهانی توانستند عزتمندانه از منافع ملی ایران دفاع کنند و حقانیت مردم ایران در دنیا را به اثبات برسانند. سال همدلی و همزبانی ملت و دولت در چهارچوب استراتژی نرمش قهرمانانه، ضمن حفظ دستاوردهای هسته ای و پاسداشت موفقیت های دانشمندان هسته ای کشور توانستند یکی از طولانی ترین، فشرده ترین و دشوارترین مذاکرات تاریخ دیپلماسی جهان را با عزت، اقتدار و صلابت به سرانجام برسانند.

نماینده عالی دولت در شهرستان آق قلا به منطقه آزاد تجاری،صنعتی اینچه برون اشاره داشته و افزود:با پیگیریهای استاندار محترم و تصویب منطقه آزاد تجاری،صنعتی اینچه برون ،کریدور راه آهن شمال به جنوب کشور با جابجایی ۱۲ میلیون تن بار،پایانه غلات به مساحت ۲۰۰۰ هکتارو قابلیت ذخیره سازی گندم و ترانزیت به خلیج فارس،شهرک متالوژی به مساحت ۵۰۰۰ هکتار و همچنین شهرک پتروپالایش به مساحت ۵۰۰۰ هکتار از جمله مواردی است که در این منطقه پیش بینی وبه فضل خداوند متعال و تلاشهای دولت تدبیر و امید به بار خواهد نشست.

وی همچنین از برگزاری جلسات متعدد با شرکت نفت خزر در راستای شهرک پتروپالایش خبر داد و بیان داشت:با انجام آزمایشات و بررسی های اولیه شرکت نفت خزر در منطقه تا پایان سال عملیات اکتشاف نفت و گاز و همچنین ایستگاه ذخیره گاز به ثمر خواهد نشست و بارقه امیدی برای پیشرفت و توسعه شهرستان خواهد بود.

ایشان از اتمام ۱۱۶ پروژه عمرانی در سال گذشته خبر داد و بیان داشت:۱۱۶ پروژه عمرانی در شهرستان آق قلا در سال ۹۳ اتمام وبه بهره برداری رسیده است که ۷۷ پروژه در هفته دولت و ۳۹ پروژه در دهه فجر به افتتاح رسید و قریب ۸۰ میلیارد تومان برای این پروژه های عمرانی جذب بودجه گردید.
فرمانداری آق قلا

  • kh طعنه - 2015-07-19 در 10:50 ق.ظ

    امیدواریم با پیگیریهای فرماندار محترم شهرمان در خصوص تامین اعتبارات برآورد شده از سوی دولت محترم تدبیر وامید که پارسال سفری به استان داشتنند.بتوانیم کمبودهای شهرمان را درست کنیم//امیدواریم با منطقه آزاد شدنش انشاالله تحول عظیمی در منطقه ایجاد بشه//از فرماندار عزیز شهرمان بابت زحمات وپیگیریهایش برای هرچه بهتر شدن شهرمان کمال تشکررا داریم//

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست