• تاریخ: 2015-07-07
  • شناسه خبر: 5811
  • 887 بازدید

آخوندمیزاعلی:روز قدس، نماد اعتراض جهانی به فجایع رژیم صهیونیستی است

ارکین نیوز-امام جمعه اهل سنت شهرستان آق قلا در استان گلستان، راهپیمایی روز قدس را نماد اعتراض جهانی به فجایع و جنایات رژیم اشغالگر اسرائیل دانست و گفت: امروز دفاع از مردم مظلوم فلسطین همگانی شده است. آخوند عبدالحی میرزاع ...

1420604739_img_7663
ارکین نیوز-امام جمعه اهل سنت شهرستان آق قلا در استان گلستان، راهپیمایی روز قدس را نماد اعتراض جهانی به فجایع و جنایات رژیم اشغالگر اسرائیل دانست و گفت: امروز دفاع از مردم مظلوم فلسطین همگانی شده است.

آخوند عبدالحی میرزاعلی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: نامگذاری روز قدس ازسوی حضرت امام، اقدامی بسیار درست بود که مورد تایید اکثریت مسلمانان دنیا قرار گرفت.

امام جمعه اهل سنت آق قلا افزود: روز قدس همچنین بعنوان سمبل عدالت و آزادی خواهی در میان مسلمانان و حتی غیر مسلمین تبدیل شده است.

آخوند میرزاعلی اضافه کرد: امروز مسجد الاقصی بعنوان یک بیرق و پرچم در سراسر جهان مطرح شده و مظهر مقاومت دینی و مجاهدت در راه خدا می باشد.

وی با اشاره به سخن امام راحل مبنی بر اینکه اسرائیل غده سرطانی است و باید از صفحه روزگار محو شود، تصریح کرد: امروز بر همه مسلمانان جهان صرف نظر از قوم، نژاد، مذهب، زبان و کشور لازم است از اسلام دفاع و به تفرقه افکنان و توطئه گران اجازه میدان داری نداده و همواره مصالح امت اسلامی را بر مصالح شخصی مقدم بدارند.

امام جمعه اهل سنت آق قلا با تاکید برضرورت حفظ وحدت و همبستگی بین امت اسلامی، اضافه کرد: وحدت و همبستگی از دستورات قرآن کریم است و مسلمانان باید از یکدیگر در برابر ظالمان دفاع کنند.

آخوند میرزا علی گفت: امروز ملت مظلوم فلسطین مورد تجاوز و ظلم رژیم اشغالگر اسرائیل و حامیان آن قرار دارند و لازم است مسلمانان با وحدت و همبستگی از مردم فلسطین حمایت نمایند.

وی همچنین بر حضور پرشور مردم شیعه و اهل سنت استان گلستان و شهرستان آق قلا در راهپیمایی روز قدس تاکید کرد.

شهرستان آق قلا باحدود ۱۱۰ هزار نفر جمعیت که بخش اعظم آن را هموطنان ترکمن تشکیل می دهند، در فاصله ۱۵ کیلومتری گرگان (مرکز استان گلستان) واقع است.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست