• تاریخ: 2018-06-18
  • شناسه خبر: 26469
  • 367 بازدید

۱۶ مواد غذایی که هرگز نباید در خانه ذخیره شوند

ارکین نیوز-برخی از افراد مواد غذایی را به طور بسیار فراوان خریداری میکنند و قصد ذخیره سازی آن را دارند اما در این موضوع موفق نیستند، برای نگهداری صحیح مواد غذایی باید به نکات مهمی توجه داشت. به گزارش بهداشت نیوز: آیا از ...

ارکین نیوز-برخی از افراد مواد غذایی را به طور بسیار فراوان خریداری میکنند و قصد ذخیره سازی آن را دارند اما در این موضوع موفق نیستند، برای نگهداری صحیح مواد غذایی باید به نکات مهمی توجه داشت.

به گزارش بهداشت نیوز: آیا از آن دسته افرادی هستید که هر ماده غذایی غیر خشک یا سبزیجات تازه را فریز یا ذخیره سازی می کنند؟

سس گوجه فرنگی

شاید انبار منزلتان پر از سس گوجه هایی باشد که آخرین بار که رفته بودید خرید از حراجی خریده اید اما بدانید بعد از اینکه ظرف سس برای بار اول باز شد باید در یخچال نگهداری شود. در زمان های گذشته خیلی از ما، سس گوجه را در انبار یا کابینت نگهداری می کردیم اما از ده سال پیش تا کنون این محصول مورد سالم سازی بیشتری قرار گرفته و مواد ناسالم مثل نگه دارنده ها و نمک در آن به شدت کمتر شده. پس خطر فساد در آن بیشتر شده است.

همبرگر

اگرچه طعم ادویه، مانند هات داگ و همبرگر مورد علاقه تان بر اثر نگهداری بیرون از یخچال تغییر نکند و تا حدی جلوی فساد آن را میگیرد اما نگهداری آن در یخچال ،ریسک فساد همبرگر محبوب تان را از بین میبرد بعلاوه همبرگر نگهداری شده در یخچال ،مدت زمان بیشتری قابل استفاده است ، اگر مغازه دار هستید ،بهترین جا در مغازه را برای نگهداری باقیمانده همبرگر ها در نظر بگیرید.

موز

تعجب کردید؟ شاید عادت دارید موزها را در بهترین جای انبار نگهداری کنید ،اما باید بدانید اگر این کار را می کنید موزها در انبار رسیده میشوند و فقط تا آن موقع باید در انبار باشند و وقتی آماده استفاده هستند، باید در یخچال نگهداری شوند. آکادمی مواد غذایی و مبحث اغذیه میگوید ؛اگر پوست موز قهوه ای شد، هنوز هم میتوانید از آن برای خوراک استفاده کنید.

گوشت گاو

حتما از قبل میدانید بهترین جای نگهداری مواد گوشتی ذکر شده و مرغ و راسته گوساله اگر همان موقع قصد مصرف آنرا ندارید، در یخچال و فریزر است در تحقیقی که سال ۲۰۰۶ انجام شد ،محققین دریافتند ۲۳ درصد از گوشت خوک ایتالیایی آزمایش شده حاوی باکتری خطرناک و بیماری زای مونوسیتوژنز است.

شیره خالص تهیه شده از چوب افرا

اگر عاشق شیره هستید، چرا هر چیز دیگری که صد در صد به جای شیره چوب افرا ارائه شده میخورید؟ به هر حال شیره تقلبی که فقط با عصاره شیره چوب افرا طعم دار شده باید در یخچال نگهداری شود تا کپک نزند. آنرا میتوانید به شکل فریزری بفروشید ،نگران نباشید شیره به شکل یخ زده و منجمد در نمی آید و برای مدت نامعلوم قابل نگهداری است.

شیره شکلات

شیره چوب افرا تنها ماده قابل فساد نیست که باید در یخچال نگهداری شوند برای اینکه طعم شکلات شما تغییر نکند، آنرا از انبار بیرون بیاورید. یک نکته جالب توجه استثنا نگهداری شیره نسکوییک است چون درصد فراکتوز شیره ذرت بالا نیست و نگهداری آن در یخچال ممکن است باعث کریستالی شکل شدن، شیره شود.

ذرت داخل پوشش و غلاف

یا باید این محصول مخصوص تابستان را همان موقع بپزید یا از همان اول در یخچال نگهداری کنید ، طبق تحقیق آکادمی مواد غذایی و سالم سازی، هر خوشه ذرت، ۵۰ از قند خود را از دست میدهد اگر در دمای اتاق نگهداری شود اگر در یخچال باشد، بهترین زمان مصرف آن دو روز بعد است این توصیه های نگهداری مواد غذایی را فراموش نکنید تا بتوانید مدت بیشتری آنها را نگهداری کنید.

انواع آرد جو

تمام انواع مختلف آرد جو به مراتب سالم تر از آرد سفید است.چون آرد جو دارای سبوس است و دارای همان مواد اولیه و اورجینال جو میباشد. یعنی کل مواد معدنی جو موقع آرد کردن حفظ میشود ؛ هر چند روغن در سبوس و مواد معدنی خیلی زود فاسد میشود. نگهداری آرد جو در یخچال پروسه فساد را تا حد زیادی پایین میآورد و زمان کاربرد آن در آشپزخانه را بالا می برد.

کره بدون نمک

شاید یکی از هزاران کسی باشید که کره را روی پیشخوان رها میکنند یا در انبار میگذارند پس کره شما بزودی نرم و پخش میشود اگر چه این کار به نظر بدون اشکال می آید، اما متخصصین میگویند؛:فقط کره نمک زده شده میتواند بیرون از یخچال بماند چرا که نمک باکتری ها را از کره دور نگه میدارد ؛ بعلاوه باید کره را محفوظ از جریان هوا و در ظرف در بسته نگه دارید و مدت آن هم نباید بیشتر دو هفته باشد.

مربا و ژله

بعضی افراد، دمای اتاق را برای نگهداری مربا و ژله ترجیح میدهند اما قطعا دوست ندارید آخر شب چیزی را بخورید که پتانسیل مریض کردن شما را دارد. روی همه مرباها و ژله ها نوشته شده بعد از باز کردن در یخچال نگهداری شود پس طبق دستور العمل رفتار کنید. در سایت اسموکر آمده هر کمپوت میوه باز شده بعد از گذشت ۴۸ ساعت دیگر قابل استفاده نیست.

مغزها

مغزها ،مثل گردو و بادام و فندق و… همان ویژگی کره فندقی را دارد مسخره به نظر می رسد، نه؟ مغزها هم دقیقا به همان دلایل باید در یخچال باشند ، اگر در فریزر باشند، میتوانند شش ماه تا یک سال خود را حفظ کنند.

بوته های تازه

اگرچه ریحان، ممکن است ،در انبار مرطوب ریشه کند و تازه بماند ،اما بیشتر سبزی های بوته ای دیگر باید در یخچال باشند ،تا تازه بمانند بوته های سرسخت تر ،مثل رزماری و آویشن باید شسته شوند و در کاغذ خشک کن پیچیده شوند و در پلاستیک گذاشته شده و در یخچال نگهداری شوند بوته های نرم تر مثل سیلانترو و شوید و جعفری باید بیرون از انبار باشند.آنها را در پلاستیکی گذاشته و در داخل یخچال قرار دهید.

روغن نارگیل

مثل روغن مغز ها و کره ها روغن نارگیل نیز وقتی در دمای اتاق باشد ترشیده شده و بو میگیرد آنرا نیز در یخچال نگهداری کنید.

نان ذرت

ممکن نیست که خودتان آنرا تجربه نکرده باشید که چقدر نان ذرت مستعد قارچ و کپک زدن است. این نان حدود یک هفته در دمای اتاق دوام می آورد اما بعد از باز کردن بسته آن ،دیگر بلافاصله در یخچال نگهداری شود نکته مهم اینکه با گذاشتن این مواد غذایی در یخچال، آنها را فراموش نکنید تا فاسد شوند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست