• تاریخ: 2016-01-22
  • شناسه خبر: 13607
  • 558 بازدید

ملاک ما برای انتخاب شایستگان، توانمندی ها و برنامه ها باشد نه قومیت

ارکین نیوز – قومیتی کردن انتخابات در هر حوزه انتخابیه استان گلستان و انتخاب افراد صرفا با ملاک های قومیتی از سوی هر قوم و طایفه ای، سبب پررنگ شدن بیش از پیش شکاف های قومی و … در استان خواهد شد. بماند آنکه نگا ...

ارکین نیوز – قومیتی کردن انتخابات در هر حوزه انتخابیه استان گلستان و انتخاب افراد صرفا با ملاک های قومیتی از سوی هر قوم و طایفه ای، سبب پررنگ شدن بیش از پیش شکاف های قومی و … در استان خواهد شد.

بماند آنکه نگاه های این چنینی و کوبیدن بر طبل قومیت و … در انتخابات ها از سوی بزرگان هر قومیتی و تهییج احساسات مردم عادی، شاید در کوتاه مدت برای جلب آرا جواب دهد، لیکن در درازمدت و از جنبه های مختلف همچون جامعه شناسی و …، نه تنها مانع همگرایی و انسجام اجتماعی خواهد بود بلکه برخی شکاف ها را تا سالها بعد تشدید خواهد کرد.

یادآوری آنکه؛ نه اسلام ملاک برتری افراد را قومیت دانسته، نه براساس تئوری های عملیاتی شده در سطح بین الملل همچون جهانی شدن این نگاه مورد پسند و اثرگذار است و نه آنکه وحدت و امنیت موجود در استان، پررنگ کردن تفاوت های این چنینی را می پسندد.

نمی توانیم خود قومیتی رفتار کنیم، خود نگاه قومی داشته باشیم و سپس انتظار داشته باشیم دیگران به ما نگاه قومی نداشته باشند.

بیاییم در ملاک های ما برای انتخاب شایستگان تجدید نظر کرده و علاوه بر توجه به خصوصیات فردی کاندیداها، به سوابق آنان، توانایی ها و برنامه های عملیاتی آنها برای توسعه جای جای استان مستعد گلستان، بیش از پیش توجه کنیم.
بردیا خسروی – کانال گرگان ما

  • حاج محمد فرهنگ - 2016-01-22 در 9:27 ق.ظ

    سلام جناب آقای خسروی ضرب المثلی است میگه ادب از که آموختی از بی ادبان متاسفانه طی چهل سال ما شاهد این بودیم که حتی یک رای از قومیتهای دیگر خصوصا فارسها و… به تراکمه داده نشده است ولی تراکمه همیشه در حد خودشان به فارسها و سیستانیها رای داده اند حالا جنابعالی می‌فرمائید قومیت گرایی نباشد اتفاقا برعکس جهت احقاق حقوق قومیتها در جهت جلوگیری از این ناعدالتی ها در تقسیمات جغرافیایی انتخاباتی و هزاران ناعدالتی دیگر باید اقوام از حقوقشان بر اساس موازین قانونی با نگرش قومیتی دفاع کنند تا آنچه که شایسته شان است برسند البته با رعایت وقتایی از اصول قانون اساسی

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست