• تاریخ: 2015-08-02
  • شناسه خبر: 6854
  • 579 بازدید

سنگ اندازی در مسیر سرمایه گذاری

ارکین نیوز – اسب ترکمن با این که ذخیره ژنتیکی منحصر به فردی دارد، اما این فعالیت به دلیل مخالفت هایی در این بخش، هنوز هم از حالت سنتی خارج نشده است. «کیوان آذری» از سرمایه گذارانی است که از ۳ سال گذشته سرمایه گذاری ...

ارکین نیوز – اسب ترکمن با این که ذخیره ژنتیکی منحصر به فردی دارد، اما این فعالیت به دلیل مخالفت هایی در این بخش، هنوز هم از حالت سنتی خارج نشده است.

«کیوان آذری» از سرمایه گذارانی است که از ۳ سال گذشته سرمایه گذاری در این بخش را آغاز کرده و همچنان با مخالفت هایی مواجه است که تأخیر در صنعتی سازی این ظرفیت را موجب شده است.

او که به گفته خودش، ۱۰ هکتار زمین برای احداث پیست در مرکز استان اختصاص داده و توانسته است کورس اسب را راه اندازی کند و برای برگزاری جشنواره زیبایی نیز همکاری داشته باشد، معتقد است، سنگ اندازی های زیادی در این بخش وجود داشته است.

وی می گوید: با این که زیرساخت های این صنعت در استان فراهم است و در دنیا هم خواهان دارد، اما برخی با هر گونه سرمایه گذاری در این بخش مخالفت می کنند و همین اقدام عقب ماندگی اقتصادی استان را در این بخش موجب شده است.وی اضافه می کند: با این که سرمایه گذاران زیادی در این بخش سرمایه گذاری کرده اند، اما برخی می خواهند هر اقدامی در این بخش توسط خودشان انجام شود، در حالی که فعالیت در این بخش تنها با سرمایه گذاری برطرف نمی شود، بلکه تفکر و تخصص نیروی کار هم لازم است.

وی راه اندازی پیست و باشگاه را عاملی مهم برای جذب مردم به این صنعت ذکر و خاطرنشان می کند: در شرایط فعلی، با این که هزینه نگهداری اسب و گاو برابر است، اما اسب ظرفیت درآمدی و قیمتی چندین برابر دارد که متأسفانه اجازه کار در این بخش را نمی دهند.

وی با اشاره به این که در حال حاضر دست اندرکاران اجازه صادرات اسب را نمی دهند، می افزاید: این اقدام به دلیل این که این صنعت، صنعتی سازی نشده، به نفع ماست، چون ممکن است این ظرفیت ها با قیمت های بسیار ناچیزی از استان خارج شود.

به گفته وی، در حالی که هنوز در این رابطه کار زیادی انجام نشده، اما توانستیم، قیمت هر رأس اسب را به بالای ۱۰ میلیون تومان برسانیم و اگر صنعتی سازی بدون هیچ گونه ممانعتی انجام شود، به طور حتم حداقل قیمت آن از ۵۰ میلیون تومان کمتر نخواهد بود.

وی خاطرنشان می کند: امیدواریم با آزادسازی صادرات پس از صنعتی سازی، بتوانیم نقش مؤثری در اقتصاد استان داشته باشیم.
منبع :خراسان

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست