• تاریخ: 2016-01-14
  • شناسه خبر: 13262
  • 1,892 بازدید

راز تخریب ها علیه مهندس عبدالجلال ایری چیست ؟

ارکین نیوز – متاسفانه با بررسیهایی که در سطح جامعه خودو فضاهای مجازی(بویژه در تلگرام) انجام دادیم, متوجه شدیم که بعضیها حرکاتی انجام میدهند که به منفعت جامعه و پیشرفت منطقه نیست وتکروی میکنند وبه نظر ما در آینده به ...

ارکین نیوز – متاسفانه با بررسیهایی که در سطح جامعه خودو فضاهای مجازی(بویژه در تلگرام) انجام دادیم, متوجه شدیم که بعضیها حرکاتی انجام میدهند که به منفعت جامعه و پیشرفت منطقه نیست وتکروی میکنند وبه نظر ما در آینده به اتحاد و انسجام منجر نخواهد شد.بعضیها سعی دارند با شایعات مختلف و اقدامات مذموم و زشت , وجه مهندس عبدالجلال ایری را در اذهان عمومی خراب کنند.

مهندس عبدالجلال ایری اولین کاندیدایی است که بحث اجماع کاندیداها را مطرح کرد و رسما در وبسایتها نیز اعلام نمود.اما متاسفانه بعضی گروه به جای اینکه برای اجماع اعلام آمادگی بکنند, باگردانندگان اجماع مخالفت میکنند واز روش تئوری توطئه استفاده میکنند .اما چرا باید مهندس عبدالجلال ایری مورد حمله قرار بگیرد. راز این اقدامات را می توان در نکات زیر جستجو کرد:

– تجربه و سابقه مدیریتی و اجرایی مهندس عبدالجلال ایری در ارکان و سطوح مدیریتی بالای کشور و خدمتگزاری در چند سازمان و نهاد عالی ایران اسلامی ، امتیازی است که سایر نامزدها از آن بی بهره اند.

– استقبال بیشمار مردم ازمهندس عبدالجلال ایری در جای جای شهرستانهای گمیشان و بندرترکمن و سیمین شهر و روستاها ، بیانگر اعتماد مردم به وی و پذیرش اهداف و برنامه های مهندس عبدالجلال ایری توسط اقشار مختلف مردم است .مهندس ایری به معرفی خود وتخصص و توانمندیها و سوابق کاری و عملکردها و برنامه هایش می پردازد و حقوق دیگر کاندیداهارا محترم می شمارد.

– تعهد و ولایتمداری مهندس عبدالجلال ایری امتیاز برجسته ای است که وی از آن بهره می برد . چراکه مهندس ایری در طول بیست و پنج سال خدمت در نظام جمهوری اسلامی ، تنها در مسیر ولایت و خدمت به ملت در راستای تحقق چشم انداز بیست ساله کشور و اقتصاد مقاومتی حرکت کرده و هیچ سابقه سوء سیاسی ندارد.

– کارشناس دفتر مطالعات جامع و نظارت در معاونت طرح و برنامه وزارت جهادسازندگی (دفترمرکزی)

همکاری درتهیه برنامه پنچ ساله دوم و سوم وزارت جهادسازندگی

– کارشناس مشاور معاون وزیر جهادسازندگی در حوزه معاونت طرح و برنامه‌ وزارت جهاد (دفتر مرکزی)

تهیه گزارش ، نظارت برطرحهای زاگرس و قزل اوزن (۱۰ منطقه اقتصادی محروم کشور )

– کارشناس شهرداری تهران درحوزه معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران (ساختمان ایرانشهر)

واحد کنترل پروژه

– کارشناسموسسه بین‌المللی مهندسی زلزله و زلزله‌شناسی، فعالیت در زمینه برنامه ریزی کاهش اثرات زلزله درشهرتهران واحد برنامه ریزی شهری

– کارشناس شرکت مهندسین مشاور گذرراه :

همکاری در تدوین مبانی فنی برنامه ریزی،تسهیلات پیاده روی که از طرف سازمان مدیریت به صورت کتاب چاپ شد.

– مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره مهندسین مشاور شهرنقش (دارای گرید شهرسازی – برنامه ریزی منطقه ایی)

فعالیت در زمینه شهرسازی_ برنامه ریزی منطقه ایی.

– عضو هیت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گلستان

– رییس گروه تخصصی شهرسازی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گلستان.

– عضو کمیته تخصصی شهرسازی شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی کشور

– ریئس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گلستان

– مدیر پروژه طرح مسکن مهر درشهرهای زیر ۲۵۰۰۰ نفر جمعیت استان گلستان (گمیشان-سیمین شهر- انبار الوم- فاضل آباد- دلند- نوکنده – نوده خاندوز- اینچه برون- مراوه تپه

– مدیر پروژهطرح ساماندهی فضا و سکونتگاههای روستایی بخش مرکزی بندرگز

– – مدیر پروژهطرح ساماندهی فضا و سکونتگاههای روستایی بخش مرکزی مینودشت

– مدیرپروژهمطالعات تفصیلی گردشگری خالدنبی و آق امام

– مدیر پروژهطرح مناطق نمونه گردشگری کبودوال، دلند، شیرآباد، باغ وحش ملی ،مختوم قلی فراغی

– مدیر پروژه بیش از ۱۵۰ طرح هادی روستایی دراستان گلستان

– مهندس عبدالجلال ایری آرامش و تقویت اعتدالگرایی و توزیع عدالت اجتماعی را باهمراهی تخصص و توانمندی , تعهد, صداقت وپاکدستی میداند و معتقد است که حرکت شهر و روستای منطقه ما به سمت پیشرفت و توسعه اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی با تخصص مداری و بهره گیری از تخصص متخصصین کارامد و دلسوز امکان پذیر میداند.

– و…………………………

لذا با این سوابق وعملکرد درخشان ترس در دل بعضی گروه به لرزه انداخته و تنها راه زنده نگهداشتن تشکلات خود را تخریب مهندس عبدالجلال ایری میدانند.چون زندگی و امرار معاش بعضی گروه از این طریق میگذرد.وچون میدانند که گردانندگان اجماع برای انتخاب کاندیدای اصلح یک سری معیار و شاخص ها ومحوریتها و اولویتهای منطقه را در نظر خواهند گرفت . با بررسی سوابق اجرایی و مدیریتی ۱۵ کاندیداها میبینند که مهندس عبدالجلال ایری از همه سرتر و ارجح تر خواهد بود وبهتر از همه میدانند که به احتمال قوی خروجی اجماع مهندس عبدالجلال ایری خواهد شد و به همین دلیل نیز از روش تئوری توطئه(دشمن تراشی) استفاده میکنند. این گروه اگر واقعا به فکر مردم و توسعه منطقه و رفع فقر و بیکاری در شهر و روستاهایمان بودند اینگونه تکروی نمیکردند وبا اجماع مخالفت نمیکردند.از دیدگاه ما حامیان مهندس عبدالجلال ایری اینگونه افراد که با اجماع مخالفت میکنند فقط منافع شخصی و تشکلاتی خودرا در نظر میگیرندوبا هزاران دروغ و ترفندهای سیاسی مردم را در موقعیتی قرار میدهند که نتوانند در آن موقعیت تصمیم درست را اتخاذ نمایندو اجازه نمیدهند که مردم درست فکر و انتخاب نمایند. یعنی با اینکار به مردم میگویند که شما توانایی فکر کردن و انتخاب آگاهانه را ندارید و تجزیه و تحلیل امور از عهده شما خارج است.ما حامیان مهندس عبدالجلال ایری به اینگونه افراد اعلام میداریم که دراین دوره(مجلس دهم) باید منم منم و غرور و تکبر و خودخواهی را کنار بگذاریم و در انتخابات مجلس دهم به خاطر انقلابمان- به خاطر وطنمان – به خاطرخون شهدایمان – به خاطر پیشرفت شهر و روستایمان – به خاطر پیشرفت و توسعه استان و کشورمان از اصلح ترین و لایق ترین و پاکدست ترین و شایسته ترین فرد کاندیدا حمایت و گزینش بکنیم.تا زمانی که در منطقه ما شایسته سالاری حاکم نشود هیچگونه توسعه و پیشرفتی ایده آل و قابل قبول در جامعه به وجود نخواهد آمد.چون این فرمول”تولد شایسته سالاری” به عنوان سیر تحول جامعه تنها راه ممکن است.

غرور و خودخواهی انسان را از رسیدن به اهداف عالی و انسانی باز میدارد زیرا غرور اجازه مشورت خواهی و کمک از دیگران را از او سلب مینماید. غرور به معنی فریفتن- بیهوده امیدوار کردن کسی را و احساس کاذب برتری داشتن و به معنای تکبر – خودبینی و گستاخی می آید .اگر این دنیا رانردبان و مقام و منصبهای دنیایی را پله های این دنیا در نظر بگیریم زمانی که غرور و خودمحوری در انسان رشد میکند تلاش بیشتری از خود نشان میدهد که به پله های بالاتری از این نردبان دست یابد.

ماحامیان معتقدیم که تفاوت دیدگاه ها به خودی خود امری مذموم و ناپسند نیستند. مثلا انگشتان یک دست که با هم متفاوت هستند اما در عین این تفاوت زمانی می توانند انسان را برای انجام کاری یاری کنند که با هم جمع شوند. پس لزوما می توان نتیجه گرفت که اختلاف و نوع مدیریت بر آن می تواند باعث پیشبرد امور شود. تفاوت انسان ها نیز همین گونه است. یعنی ما انسان ها نیز باید بتوانیم این تفاوت ها و اختلافات را مدیریت کنیم. به گونه ای که از نظرات مختلف برای پیشرفت و توسعه استفاده کنیم. زمانی این اختلاف ها نگران کننده خواهند شد که ما آن ها را به دشمنی و کینه تبدیل کنیم .که متاسفانه بعضی گروه در این شرایط خطیر و حساس با استفاده ازروش” تئوری توطئه” دشمنی و تخریب با مهندس عبدالجلال ایری را پیاده سازی کرده اند.درصورتیکه مهندس عبدالجلال ایری جهت وحدت و انسجام کاندیداهاوگزینش یک کاندیدای اصلح بحث اجماع کاندیداها را مطرح کرد. . قرآن نیز همواره پیشنهاد می دهد که انسان ها اتحاد و انسجام داشته باشند. دقت کنید که قران از اتحاد و انسجام سخن می گوید و نه اینکه آحاد جامعه یکدست باشند و اندیشه ای یگانه داشته باشند.اختلاف سلیقه و تفاوت افکار در مسائل اجتماعی ریشه در وجود انسان دارد چراکه انسانها دارای فکر و شعورند و هریک به گونه ای خاص می اندیشند. دراینصورت طبیعی است که مسائل اختلافی بروز کند زیرا هر کس طبق درک و برداشت خویش عمل میکند. بنابراین نمیتوان گفت چرا اختلاف به وجود می آید؟ بلکه باید گفت چگونه میتوان این اختلاف ها را از میان برد یا کاهش داد ومسائل و مواضع اختلافی را به وحدت منجر کرد.

نردبان این جهان ماومنی ست ***** عاقبت این نردبان بشکستنی ست

هرکه رفت و آن بالاتر نشست ***** استخوانش سخت تر خواهدشکست

ماحامیان به آن گروه که با وحدت و اجماع مخالفت میکنند و منم منم میگویند با عرض تاسف عرض میکنیم که دوره اسطوره پروری و القای تفکر اسطوره ای و دوره ی بهترین – تنهاترین و در یک کلام ” ترین ها ” به سر آمده است.

باید منفعتهای شخصی و گروهی را فداکنند و تفکر مستقل و تخصصی داشته باشند و تابع منافع گروه نباشند و به خاطر منافع ملت از اصلح ترین و با صلاحیت ترین فرد کاندیدا حمایت بکنندوباید ایثارگر واقعی برای ایل باشند :

ماه روشنی اش را در سراسر آسمان می پراکند و لکه های سیاهش را برای خود نگه میدارد.!” از تاگور ”

لازم به ذکر است که گفته ها و دیدگاههای فوق دلیلی بر بی‌احترامی به اشخاص و دیگر کاندیدا و خدایی نکرده توهین به آنها نیست,.بلکه احترام خاصی به آنها داریم ولی میخواهیم بگوییم که عاشق و دلسوز واقعی مردم و ایثار گر و فداکار واقعی کسی است که خویشتن را فراموش کند. تا زمانی که ما خویشتن را فراموش نکنیم حتی یک لحظه هم عاشق و دلسوز واقعی مردم و منطقه و جوانان نخواهیم بود و تا زمانی که ما به باور سیاسی عبور از خویشتننرسیم و همه چیز را برای خود بخواهیم این تاریخ برای ما و فرزندان ماتکرار خواهد شد(عاشق وایثارگرو دلسوز واقعی مردم , شهید عظیم گل بودنه تشکیلات وی):

آن که شد هم بی خبر هم بی اثر از میان جمله او دارد خبر

تا نگردی بی خبر از جسم و جان کی خبر یابی ز جانان یک زمان

ما حامیان مهندس عبدالجلال ایری به آن عده افراد عرض میکنیم که چرا دید و بینشی نوین و آینده نگر ندارند؟ و چرا کوشش و درایت و سوابق کاری و تخصص و مهارت افراد را ارج نمی نهند.؟ وقتی یکی از افراد,با استفاده از علم و تخصص و مهارت و توانمندی خود به درجاتی رسیده و تجربیاتی در ارگانها و سازمانهای مهم کشور در زمینه برنامه ریزی توسعه منطقه ای کسب کرده و سوابق اجرایی و مدیریتی زیادی در استانهای مختلف داشته, چرااز تخصص و تجارب کاری و مهارت وی برای رشد و توسعه و رونق اقتصاد منطقه و استان بهره گیری وبه جامعه منطقه خود معرفی و حمایت نمیکنند؟ , وچرانسبت به این افراد , با چشم حقارت نگاه میکنند؟ :

کهتری را که مهتری یابد هم بدان چشم کهتری منگر

مهندس عبدالجلال ایری با تلاش و درایت وبا روحیه ی اعتدالی و جهادی و سازندگی خود وبا کسب تجربه و تخصص و با عرق زحمت خود, مرحله به مرحله سوابقی درخشان در کارنامه ی عمل خود به ثبت رسانده است و همه ی ما باید این اصل و معیارها را در نظر بگیریم و تا آنجا که امکان دارد افراد متخصص رابه دلیل مسائل کوچک گروهی، حزبی و طایفه ای و مشابه آن حذف نکنیم و سطحی نگرو کوته بین نباشیم.همانطوریکه یک نهال کوچک به درختی بزرگ تبدیل میشود در بزرگ شدن اینگونه افرادنیز باید دقت کنیم و سر سری از آن عبور نکنیم :

خرد شاخی که شد درخت بزرگ در بزرگیش سرسری منگر

با نگاهی به کمیسیونهای تخصصی مجلس ، که در واقع استخوان بندی مجلس را تشکیل می دهند و کلیهقوانین مصوب و نیز عملیات نظارتی مجلس، محصول آنهاست، نشان می دهد که هدفاز تشکیل مجلس، بررسی “تخصصی مسایل کشور و تصمیم گیری تخصصی درباره آنها”ستو الا لزومی نداشت که این ساختار تخصص گرا در مجلس تعریف شود.بااین اوضاع, آیا جریانهای مجلس سازدر هنگام ارائه فهرستهای انتخاباتی در معرفی کاندیداهای خود, به این اصل مهم توجه کرده اند افرادی که قرار است از سوی آنها به مجلس برود, قابلیت عضویت در کدام کمیسیون را دارند؟متاسفانه ملاک عمده برای “جریان های مجلس ساز” در سالهای گذشته در منطقه ما ، صرفا گرایش هایسیاسی و طایفه ای و تشکیلاتی بوده است و به همین دلیل ، توجه به مدرک تحصیلی وتخصص و سوابق اجرایی ، تجربی و علم افراد به حاشیه مسایل سیاسی برود.اما ما حامیان توان فنی در معرفی کاندیدای خود به این اصل مهم توجه کرده ایم کهبا توجه به اینکه مهندس عبدالجلال ایری بیست و پنج سال سابقه کاری و مدیریت اجرایی در ارگانهای مهم کشوردارد وبا توجه به اینکه ایشان سابقه اجرایی و تخصص کاری در زمینه نیازمندی قانون در برنامه ریزی شهری و توسعه منطقه ای دارد , میتواند گام مثبتی در زمینه توسعه منطقه ای بردارد و در صورت کسب کرسی مجلس دهم , احتمال اینکه ایشان وارد کمیسیون عمران بشود خیلی محتمل است , و قدرت و اعتباری که این کمیسیون میتواند به اعضایش ببخشد, حتما مایه ی خیر و برکت برای منطقه خواهد بود.در جامعه ای که اندیشیدن و صاحب فکر بودن و مستقل نظر دادن امتیازی نباشد, قهرا به متخصصان توانمند و نخبگان و طبقات فرهیخته پشت میشود و ورود آنها به عرصه های عمومی و حکومتی دشوار میشود, نتیجه ی چنین برخوردی آن است که متخصصین و نخبگان, در هر بخش حضور ” طفیلی ” پیدا کرده و باید از کسانی که از دانش – تجربه و درایت کمتری برخوردارند, تبعیت کنند. در این شرایط جامعه مقهور کسانی اند که هر چند دوره آزمون و خطا را طی میکنند ولی بر دیگران فرمانروایی میکنند.

لذا این دوره , دوره حاشیه سازی و جو سازی و تخریب نیست . مهمترین مسئله در منطقه ما درحال حاضر مسئله فقر و بیکاری و فساد است .بیکاریریشه تمام مسائل اجتماعی و فرهنگی است و بنیان خانواده ها را متزلزلمیکند.وقتی التماسهای یک پدر دل نگران را برای اشتغال فرزندش می شنوی چه احساسی دارید؟وقتی شاهد پر پر شدن جوانان مستعد در دام مواد مخدر هستید چه وظیفه ای بر عهده دارید؟ پس بیاییم بجای پرداختن به مسائل بسیار پیش پا افتاده و بچه گانه،ظرفیت وسطح تفکر و بینشمان را ارتقا بخشیم و انرژی خودمان راصرف حل و فصل مسائل اساسی جامعه بکنیم.بنابراین مردم باید در فضایی آزاد و برابر به افراد مورد انتخاب خود رای بدهند.برای رشد و توسعه قابلیتهای بندرترکمن گمیشان سیمین شهر و روستاهایمان , نیاز به انتخاب آگاهانه از طرف مردم دارد و این انتخاب باید با نگاهی عقل محور و منطقی و تکیه بر شعور و خرد سیاسی از بین کاندیداهای انتخاباتی فارغ از تعصبات طایفه ای و تشکیلاتی, فردی را به عنوان نماینده خود انتخاب نمایند که واجد معیارهای مثبت مدیریتی بر اساس سابقه و تاثیرگذار بر حوزه تحت نظارت خود بوده و با نگاهی کلی گرا به حوزه انتخابیه , در پی توسعه و رفع محرومیت عمومی منطقه و استان و کشور باشد.

لذا باید از گردانندگان اجماع(حاج آخوند عابدی کر و آخوند حنفی و آخوند قربان محمد ومهندس بسنجیده و مهندس احمد ایری وآقای آنه محمد شاه نظری و نمایندگان ادوار گذشته و سایر علما وپیشکسوتان و روشنفکران و فرهیختگان حضوردارند) حمایت بکنیم تا به مسیر صحیح و درست هدایت شود تا خروجی آن یک کاندیدای توانمند – کاردان – باتجربه – متخصص – کاربلد و متعهد – شجاع و مدبر و….بشود.خلاصه ی کلام این است که راه نزدیک شدن به پیشرفت و ترقی و حق و حقیقت , خیلی کوتاه و آسان است و با دو قدم خلاصه میشود. قدم اول اینکه به باور سیاسی عبور از خویشتن و شکستن غرور و خودخواهی برسیم و به خاطر ایل, ایثار گر و سیاستمدار واقعی باشیم.سیاستمدار واقعی کسی است که از غرایز کینه و عقده و حسد و طمع پست و مقام و موقعیت سیاسی عبور کرده باشد. و قدم دوم اینکه به خدا نزدیک بشویم و خداترس باشیم :

دو قدم بیش نیست این همه راه راه نزدیک شد سخن کوتاه

یک قدم بر سر وجود نهی وان دگر در بر ودود نهی

ای عزیزان, زمان وحدت واقعی وایثارگری واقعی فرا رسیده است. و برای رسیدن به پیشرفت و توسعه و عمران و آبادانی و ساخت و ساز زیر ساختهای منطقه ی ما, یک مقدار مسیر طولانی در راه داریم ولی با اتحاد و با دستهای به هم پیوسته و با تصمیمی عاقلانه و منطقی, میتوان به قله های پیشرفت رسید و در این راه گامی مثبت برداشت. برای بهبود ساختار اقتصادی شهر و روستایمان نیاز به تصمیم جمعی و خواست جمعی تمام مردم در انتخاب متعهدترین, کاردان ترین, باتجربه ترین, متخصص ترین , کارآمدترین و…. افراد کاندیدا میباشد. زیرا اگر ساکنین شهر و روستا اصلح ترین و بهترین ها را برای خود طلب نکنند, هیچ برنامه و راهبردی نمیتواند بهترین ها را برای توسعه شهر و روستایمان به ارمغان آورد. بقول مهندس عبدالجلال ایری , فعل خواستن را مردم باید صرف کنند.چون در پس خواستن, شهر و روستایمان توسعه یافته است.لذا بایستی مدیران و نمایندگانی توانمند ولایق خدمت به مردم, توسط مردم فارغ از تمام ملاحظاتی که گاها مانع از انتخاب افراد توانمند در عرصه های مختلف میشوند, انتخاب گردنند.

بنابراین فقط آن دو قدمی را که گفتیم باید برداشت.پس نترسیم, و شجاع باشیم و عجله کنیم که همت و اراده چاره ساز است :

گاه سفر آمد برادر, ره دراز است پروا مکن , بشتاب , همت چاره ساز است

” پیشرفت ایران اسلامی با بهره گیری از توان فنی و تخصص ”

http://hamejelaliri.blogfa.com/

  • Yaqoub - 2016-01-15 در 9:17 ق.ظ

    من واقعا تعجب میکنم سایت ارکین به چه سمتی میره !!تریبون تخریب یا تعریف که نباید باشه این سایت…
    لطفا سعی کنین خبر های جامع از حوزه ها رو پوشش بدین نه اینکه مانور دهنده روی نام ها باشید.
    مرسی

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست