• تاریخ: 2015-12-27
  • شناسه خبر: 12395
  • 670 بازدید

تلنگری بر هواداران

ارکین نیوز – علی محمد جاذبی : شب های نسبتا سرد پائیزی را هواداران کاندیدهای مختلف به گرمی استقبال می کنند , هر چند برخی سرما خورده هم باشند لیکن خم به ابرو نیاورده پوشش های زخیم را سپر سرما می کنند , تازه این شروع ...

ارکین نیوز – علی محمد جاذبی : شب های نسبتا سرد پائیزی را هواداران کاندیدهای مختلف به گرمی استقبال می کنند , هر چند برخی سرما خورده هم باشند لیکن خم به ابرو نیاورده پوشش های زخیم را سپر سرما می کنند , تازه این شروع کورس ناهمگون در سراب آمال برخی کاندیدها است , ولی امیدهایی نیز برای رسیدن به واقعیت و اعتماد توسط بعضی ها دور از انتظار نیست . در این بین گویی نواختن ساز و سرنا جزو رسم مرسوم و کوبیدن به طبل توخالی آداب دیرینه شده و شنیدن آواز دهل از دور عادت رایج خوش مشتاقان گشته است , البته نا گفته نماند شروه خوانی هم در مایه دشتی به مذاق تعدادی بد نمی آید . اما آنچه قابل تامل است و آفت واقعیت یابی و عامل سلب اعتماد بحساب می آید ذهن های منجمدی است که با هر ریتمی باباکرم می رقصند . قابل توجه کسانی که دنبال کشف اندیشه ای تازه هستند تا به مراد دلشان برسند , خدائیش کف نمی کنید وقتی می بینید در مقابل بدیهیات , بعضی ها فقط نوک دماغشان را ببینند و حاضر باشند شرط های میلیونی ببندند تا کاندید خود را به کرسی بنشانند ؟ من که از سرم بخار در می آید وقتی با چنین طرز فکرهایی مواجه می شوم .
بگذریم , این واقعیت فعلی بین هواداران است , اما چند ماه گذشته مبادلات فرق می کرد , همه در یک فکر مشترک بودند و می گفتند : انتخابات مجلس گذشته دیگر نباید تکرار شود , این بار اتحاد و انسجام بین مردم برقرار شود و اجماع بین کاندیدها صورت گیرد . حالا چه شده است که جبهه گیری ها آغاز شده و هر کس ساز خودش را می نوازد ؟ خدا می داند ! اما در بین خود کاندیدها قصه فرق می کند .
نقطه مشترک بین همه اینها یکی است در این آشفته بازار انتظار همراهی موج مردمی به سمت آنان در اذهان پرورش داده می شود و به هواداران القا می شود . البته این همراهی شرایط و مراحلی دارد که مردم در طی زمان با شناخت به آن می رسند و همه سواربر موج فرد مورد نظر را به دوش می گیرند . در یک موقعیت زمانی مهندس بسنجیده سوار بر این موج بود , در مرحله ای دیگر شهید دکتر عظیم گل و سپس ولی پور , ولی پس از آن مبادلات فرق کرد و چند دستگی ها آغاز گردید و مردم منطقه عملا در مقابل همدیگر قرار گرفتند , مهم نبود که تعداد کاندید باشد مهم این بود که اتحاد و همدلی مردم از بین نرود. متاسفانه انسجام مردمی بهم خورده بود و دوره های بعد شاهد راهیابی فردی شایسته از بین خودمان در مجلس نبودیم .
این دوره به عقیده نگارنده تکرار اتحاد مردمی دور از ذهن نیست چرا که مجددا شرایط دولت با منطقه همخوانی دارد و تلاش در جهت حفظ اندیشه و همسویی دولت و مجلس به این ادعا صحنه می گذارد . بنا بر این تردید نباید داشته باشیم تا با انتخاب آگاهانه فرد همسو با دولت کرسی نمایندگی برای یک بار دیگر با موج مردمی رقم خواهد خورد و البته نباید مردم عزیز ما گول ترفندهای انتخاباتی را بخورند و در دام کسانی بیافتند که شعار همبستگی و اتحاد را می خوانند در صورتی که خود می توانستند در دوره گذشته ثابت نمایند آماده به این کار هستند و این دوره نیز می توانتد اگر واقعا اعتقاد به آنچه می گویند دارند به نفع فردی شایسته تر از کنار بکشند .
در حوزه ما نشست های مکرر کاندیدها برای اجماع جواب نداد , یاشولی ها چون دیدند اینها هر یک حرف خودش را می زند , پا پیش نگذاشتند , حتی تجربه شوم دوره های گذشته عبرت نشد , تنها راه چاره دست خود مردم فهیم است که این دوره کاری کنند کارستان , با سنجش و انتخاب درست و آگاهی از شرایط فعلی بهترین گزینه را انتخاب کنند تا نمایندگان همسو با دولت پس از گذراندن شرایط سخت اقتصادی با فراغت بال بدنبال ایرانی آباد و پر افتخار باشند .

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست