• تاریخ: 2016-02-28
  • شناسه خبر: 15299
  • 1,110 بازدید

اخلاق را هم باختند

ارکین نیوز – حامد صمدلویی ( دکترای علوم سیاسی )-آیت الله سید کاظم نورمفیدی در پنجمین دوره انتخابات خبرگان رهبری حوزه انتخابیه استان گلستان با کسب نیم میلیون رای برای بار پنجم منتخب شهروندان منطقه شد تا رکورد دار جل ...

ارکین نیوز – حامد صمدلویی ( دکترای علوم سیاسی )-آیت الله سید کاظم نورمفیدی در پنجمین دوره انتخابات خبرگان رهبری حوزه انتخابیه استان گلستان با کسب نیم میلیون رای برای بار پنجم منتخب شهروندان منطقه شد تا رکورد دار جلب اطمینان عمومی در استان و حتی کشور در مجلس مهم و موثر خبرگان تلقی گردد.
رای نیم میلیونی منتخب اول استان و اختلاف ۱۰۰ هزار رای با منتخب دوم و همچنین فاصله ۲۰۰ هزار رای با نفر سوم رقابتها نتیجه اقبال عمومی به رویکردهای اعتدالی و مشی اخلاق گرای آیت الله تلقی می گردد که همواره از سوی ایشان تاکید و اشاعه داده می شود.
حمایت قاطع احزاب و تشکلهای سیاسی اصولگرا و اصلاح طلب در کنار پشتیبانی تمام عیار اقوام سیستانی، ترکمن و بلوچ از آیت الله نورمفیدی در انتخابات را می بایست در جامع الشرایط بودن و تفکرات وحدت بخش ایشان جستجو کرد، خصائصی که ابتدایی ترین نتیجه آن امنیت مطلق برای استان و عزت برای شهروندان را به ارمغان آورده و مالا بستر مساعد و حاصلخیز برای توسعه همه جانبه را فراهم ساخته است.
اعتماد امام و مقام معظم رهبری به حضرت حاج آقا که منصوب حضرات در منطقه می باشند، منجر به نقش آفرینی و ترویج الگوهای رفتاری فراجناحی و فرا قومیتی به منظور تثبیت و ارتقا سطح مصالح عمومی در چارچوب منافع و امنیت ملی شده تا شهروندان اعم از شیعه و سنی و مسئولین اعم از اصولگرا و اصلاح طلب با محوریت ایشان در استان، همگرایی و هم زیستی مسالمت آمیز برای رسیدن به اهداف عمومی را فرصت تحقق بخشند.
طبیعی است بد خواهان این مرز و بوم تحمل وضعیت عادی در منطقه را نداشته باشند و از هر فرصتی برای ضربه زدن به وحدت و امنیت حاکم در استان برنامه ریزی داشته باشند، در این بین برخی ساده انگارانه و ندانسته در سناریو ترسیم شده دشمن به ایفای نقش می پردازند و البته دست آوردی جز انزوا برای آنها به همراه نخواهد داشت.
در روزهای منتهی به انتخابات ۷ اسفند برخی از این افراد ساده لوح با زیر پا گذاشتن اخلاق و سو استفاده از فضای آزاد جامعه مدنی استان و با بهره گیری از وسایل مدرن ارتباط جمعی نظیر سایت ها و شبکه های موبایلی اقدام به تخریب وجه آیت الله نورمفیدی در افکار عمومی می کردند که مشخصه واحد این اقلیت معدود استفاده از نام های مستعار و ادبیات زننده بود.
رگه هایی ازخط تخریب وجه آیت الله را می توان در طول دوران فعالیت سایت ( گلستان ما ) نیز مشاهده کرد که البته نگارنده در یادداشت های متعدد به تفصیل از انگیزه های تخریبی آنها قلمفرسایی کرده است.
اما در آخرین اقدام سناریونویسان همیشه بازنده سایت گلستان ما با عصبانیت از انتخاب مجدد منتخب اول شهروندان گلستانی در پنجمین دوره انتخابات خبرگان رهبری در یادداشتی توهین آمیز با عنوان (( رای نورمفیدی به ۵۰۰ هزار نفر هم نرسید )) سعی حقیرانه ای در القا عدم اقبال شهروندان به آیت الله را داشتند، این در حالی است که ۵۱۴۵۷۲ رای شهروندان به معظم له خلاف ادعای آنان را اثبات می کند.
نگارنده که در سفرهای دوره ای آیت الله نورمفیدی به شهرستان های استان افتخار همراهی با ایشان را داشته، باور دارد هدف اصلی این سفرها ترغیب شهروندان گلستانی به مشارکت حداکثری در انتخابات بوده است کما اینکه نام ((حماسه حضور)) برای سفرهای دوره ای انتخاب شد و خوشبختانه با استقبال شهروندان اقصی نقاط استان از شرق تا غرب مواجه شد و نتیجه آن در مشارکت ۸۰ درصدی گلستانی ها در انتخابات قابل مشاهده است.
گلستان ما در یادداشت توهین آمیز خود ادعا می کند که ستاد انتخاباتی آیت الله نورمفیدی هزینه های گزافی را صرف تبلیغات ایشان کرده و فقط ۴۲ درصد آرا را کسب کرده است. که البته با یک حساب سر انگشتی قابل محاسبه می باشد گلستانی ها کمی بیش از ۵۰ درصد به آیت الله رای داده اند؛ ۵۱۴۵۷۲ رای آیت الله نورمفیدی از مجموع ۹۱۶۳۵۷ آرای ماخوذه به استناد اطلاعیه شماره ۵۶ ستاد انتخابات کشور، هرگونه محاسبه شود ۴۲ درصد نخواهد شد. شاید گلستان ما فرمول ریاضی جدیدی را برای درصد گیری کشف کرده که دیگران نمی دانند.
در ارتباط با ادعای هزینه های گزاف انتخاباتی؛ همه شهروندان گلستانی شاهد بودند تبلیغات آیت الله از دیگر نامزدهای محترم انتخابات خبرگان رهبری در فضای میدانی کمتر بود و حتی ستاد انتخاباتی ایشان به توصیه معظم له اجازه نداشت از چارچوب های مقرر که هدفش صرف کمترین هزینه ها بود خارج شود و همه شاهد بودیم پوسترهای تبلیغاتی ایشان نیز به صورت سیاه و سفید و آن هم بسیار محدود توزیع می شد و حتی به علاقه مندان حضرت حاج آقا اجازه داده نمی شد هزینه شخصی خارج از هزینه های ستادی داشته باشند.
گلستان ما با مقایسه آرای دور چهارم و دور پنجم خبرگان رهبری افزایش آرای آیت الله را بی اهمیت جلوه می دهد و حتی با عدد سازی غیر واقعی رقم افزوده شده را کاهش می دهد تا به خیال خام خود از معظم له مشروعیت زدایی نماید و برای اثبات ادعای بی پایه و اساس خود به مقایسه آرای آیت الله نورمفیدی با زنده یاد آیت الله طاهری گرگانی می پردازد اما فراموش کرده است که در همین دوره انتخابات مجلس حجت الاسلام دکتر سید علی طاهری با کاهش حدود ۳۰ هزار رای به نسبت دور قبل مواجه شده است و در شرایط متزلزلی در مرحله دوم باید به رقابت بپردازد. این در حالی است که مجموع آرای دکتر سعدی و دکتر طاهری کمی کمتر از آرای آیت الله نورمفیدی در گرگان است.
گلستان ما حمایت شورای اصلاح طلبان از آیت الله نورمفیدی را مورد نقد قرار داده و باز هم فراموش کرده است که معظم له در صدر لیست جامعه روحانیت مبارز از تشکل های ریشه دار جریان اصولگرا نیز بوده است و طیف اعتدال گرا نیز که در قالب فهرست خبرگان مردم با محوریت آیت الله هاشمی در صحنه انتخابات حاضر بود نیز از ایشان حمایت کرده بود.
گلستان ما حمایت کارشناسان خبره از آیت الله نورمفیدی که در قالب یادداشت و یا سخنرانی در فضای جامعه مدنی صورت می گرفت را نیز بر نتابیده و با برشمردن عناوین یادداشت ها و یا سخنرانی ها، نگاه کارشناسان را نگاه متملقانه و چاپلوسانه خطاب می کند. در این ارتباط فقط به یک مورد اشاره می کنم تا قلب واقیت دیگری از گلستان ما را بر ملا نمایم؛ یادداشت (( آیت الله حبل المتین امنیت )) به قلم سرهنگ بازنشسته ارتش فرزاد برادران در پایگاه تحلیلی خبری گرگان خبر منتشر شد که هدف آن تبیین وحدت و امنیت با محوریت آیت الله نورمفیدی در گلستان بود. برادران دانش آموخته دکترای علوم سیاسی و مدرس دانشگاه نیز می باشد و سوابق حضور متعدد و مکرر در خط مقدم دفاع مقدس را در کارنامه خود داشته است آیا توهین به این نخبه گلستانی و سرمایه اجتماعی کشور بازی در سناریو نخبه کشی دشمن ارزیابی نمی گردد.
گلستان ما ادعا می کند انتشار هرم فعالیتهای اقتصادی باعث کاهش آرای آیت الله شد اما خود را به ندانستن و نشنیدن زده است که این فعالیتها با اجازه امام و منظور نشر اسلام ناب صورت می گیرد و یک خشت آن هم متعلق به ایشان نیست.خروجی این رویکرد را می توان در پذیرفته شدن آیت الله مهاجر مازندرانی در امتحان شورای محترم نگهبان برای انتخابات خبرگان رهبری مشاهده کرد؛ آیت الله مهاجر شاگرد و استاد حوزه امام خمینی ( ره ) و با تولیت آیت الله نورمفیدی و از معدود افرادی بود که در سطح کشور در امتحان آن شورا پذیرفته شد.
عبور ترکمن ها از آیت الله نورمفیدی که توسط گلستان ما ادعا شده در حد توهم و آرزو سناریو نویسان گلستان ما باقی خواهند ماند و آرای قابل توجه تراکمه به آیت الله خود اثبات ادعا نگارنده است.
در هر صورت انتخابات ۷ اسفند ۹۴ با حضور گسترده شهروندان گلستانی پایان یافت و سناریونویسان گلستان ما نتوانستند با تخریب آیت الله نورمفیدی به اهدافی نظیر کاهش اراداه معطوف به مشارکت حداکثری دست یابند، بنابراین می توان اینگونه به جمع بندی رسید که گلستان ما علاوه بر نتیجه انتخابات ، اخلاق را نیز باخت.
گرگان خبر

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست