• تاریخ: 2018-05-24
  • شناسه خبر: 26249
  • 250 بازدید

۶۰ قطعه شی تاریخی در گنبدکاووس کشف شد

ارکین نیوز-رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گنبدکاووس از کشف و ضبط تعداد ۶۰ قطعه اشیای قدیمی و تاریخی در بازرسی از یک واحد صنفی در این شهرستان خبر داد. امیرعلی گلچشمه گفت: این اشیای تاریخی شامل دو تنگ سفالی، ...

ارکین نیوز-رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گنبدکاووس از کشف و ضبط تعداد ۶۰ قطعه اشیای قدیمی و تاریخی در بازرسی از یک واحد صنفی در این شهرستان خبر داد.

امیرعلی گلچشمه گفت: این اشیای تاریخی شامل دو تنگ سفالی، ۵۰ عدد سکه از جنس مس و مفرغ، یک درپوش ظرف فلزی، دو مجسمه حیوانی کوچک، یک آیینه مفرغی و برخی قطعات سفالی و شیشه ای شکسته است.
وی افزود: اشیای تاریخی و قدیمی کشف شده روز گذشته با همکاری انتظامی، سپاه و کارشناسان میراث فرهنگی گنبدکاووس و باحکم مرجع قضایی از این واحد صنفی که اقدام به نگهداری آنان کرده بود، کشف شد.
گلچمشه اضافه کرد: این اشیای قدیمی مربوط به دوره های مختلف تاریخی از جمله عصر آهن و دوره اسلامی می باشد و برخی از آنان ۲۵۰۰ سال قدمت دارد.
درهمین پیوند، سرهنگ محمود علی فر فرمانده انتظامی گنبدکاووس نیز در گفت و گو با سایت پلیس گلستان گفته است که دو نفر در این رابطه دستگیر و با تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی شدند.
شهرستان تاریخی گنبدکاووس با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت درشرق استان گلستان واقع است و گنبدقابوس به عنوان بلندترین برج آجری جهان با قدمت افزون بر یک هزار سال و خرابه های شهر تاریخی جرجان در این شهرستان قرار دارند/ایرنا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست