• تاریخ: 2018-12-23
  • شناسه خبر: 27630
  • 251 بازدید

۵۰۰ هکتار اراضی ملی مراوه تپه به باغ مثمر تبدیل می شود

ارکین نیوز-مدیر جهادکشاورزی مراوه تپه در منتهی الیه شرق گلستان گفت: با هماهنگی منابع طبیعی و آبخیزداری و در راستای ایجاد درآمد برای مردم، ۵۰۰ هکتار از اراضی شببدار ملی این شهرستان به باغ مثمر تبدیل می شود. سلیمان محمدی ر ...

ارکین نیوز-مدیر جهادکشاورزی مراوه تپه در منتهی الیه شرق گلستان گفت: با هماهنگی منابع طبیعی و آبخیزداری و در راستای ایجاد درآمد برای مردم، ۵۰۰ هکتار از اراضی شببدار ملی این شهرستان به باغ مثمر تبدیل می شود.

سلیمان محمدی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این اراضی که در حدفاصل دو روستای یازگلدی و فرقسر واقع هستند، بامشارکت جوامع محلی و با تامین نهال رایگان توسط جهاد کشاورزی به باغ زیتون تبدیل می شود.
وی اضافه کرد: روز گذشته نیز جلسه ای در دفتر فرماندار مراوه تپه برای تحقق این موضوع برگزار و مقرر شد تا با تشکیل یک شرکت تعاونی، اهالی این روستاها در این طرح مشارکت داشته باشند.
محمدی گفت: کاشت درختان مثمر بویژه زیتون در عرصه پیش بینی شده در چند مرحله انجام می شود که مرحله اول آن با انتخاب پیمانکار در عرصه ۱۱۶ هکتاری، بزودی انجام می شود.
وی با بیان اینکه سال گذشته نیز ۴۶۲ هکتار از اراضی ملی و مستثنیات مردم مراوه تپه به باغ مثمر تبدیل شد، تصریح کرد: بیشتر ۴۵ هزار هکتار اراضی زراعی این شهرستان که غالبا در دامنه کوه ها و تپه ها واقع اند، قابلیت تبدیل به باغ مثمر را دارند.
مدیر جهادکشاورزی مراوه تپه ادامه داد: جهاد کشاورزی برای تشویق کشاورزان برای تبدیل اراضی شیبدار به باغ زیتون، نهال مورد نیاز را به صورت رایگان و درصورت کاشت دیگر درختان مثمر مانند پسته، انار و گردو تا ۶۰ درصد هزینه خرید نهال را به کشاورزان پرداخت می کند.
محمدی، ترویج کشت گیاهان دارویی را از دیگر اقدامات جهادکشاورزی مراوه تپه در اراضی شیبدار اعلام کرد و گفت: این اقدام از سال گذشته با کشت ۱۱ هکتار ‘گل گاو زبان’ در این شهرستان آغاز شده است.
شهرستان مراوه تپه با افزون بر ۶۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه شرق استان گلستان و در جوار مرز ایران و ترکمنستان واقع شده و از مناطق محروم و کمتر توسعه یافته این استان محسوب می شود.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست