• تاریخ: 2018-06-11
  • شناسه خبر: 26405
  • 251 بازدید

۲۲۲۰خانوار آق قلایی از آب شرب پایدار بهره مند شدند

ارکین نیوز- با افتتاح پروژه های آبرسانی در سطح روستاهای آق قلا واقع در شمال گلستان ۲هزار و ۲۲۰ خانوار روستایی این شهرستان مرزی از آب شرب پایدار بهره مند شدند. به گزارش ایرنا با افتتاح دو چاه آب در روستاهای یلمه سالیان و ...

ارکین نیوز- با افتتاح پروژه های آبرسانی در سطح روستاهای آق قلا واقع در شمال گلستان ۲هزار و ۲۲۰ خانوار روستایی این شهرستان مرزی از آب شرب پایدار بهره مند شدند.

به گزارش ایرنا با افتتاح دو چاه آب در روستاهای یلمه سالیان و بهلکه داشلی و مخزن ۱۰۰ مترمکعبی فلزی هوایی روستای آق زبیر این شهرستان حدود ۹هزار نفر از خدمات آن بهره مند شده اند.
فرماندار آق قلا در جمع خبرنگاران گفت: چاه آب شماره ۲ روستای یلمه سالیان جهت رفع کمبود آب در این منطقه و با اعتبار ۹۶۰ میلیون ریال راه اندازی شد و یکهزار و ۵۰۰خانوار ساکن روستاهای عباس آباد، یلمه سالیان، شیخ آباد، اتحاد ۳، گوگ تپه و قاسم آباد با ۶هزار و ۱۰۰نفر جمعیت از خدمات آن استفاده می کنند.
امانگلدی ضمیر اظهار کرد: جهت تامین آب شرب پایدار در روستای بهلکه داشلی نیز یک حلقه چاه به عمق ۲۷۰ متر و با اعتبار ۴میلیارد و ۱۳۰ میلیون ریال حفر و تجهیز شد که با بهره برداری از آن ۷۱۹ خانوار با جمعیتی قریب ۳ هزار نفر از روستاهای اقماری بهلکه داشلی از آب شرب سالم و بهداشتی بهره مند شده اند.
پیش از این آب آشامیدنی اهالی روستای بهلکه داشلی از طریق یک حلقه چاه قدیمی با دبی ۵ لیتر بر ثانیه تامین می شد.
وی همچنین به مخزن ۱۰۰ مترمکعبی فلزی هوایی روستای آق زبیر بخش مرکزی شهرستان آق قلا نیز اشاره کرد و گفت: اینک کمبود آب شرب این روستا رفع شده است.
ضمیر؛ هزینه این پروژه را یک میلیارد و ۹۱۰ میلیون ریال عنوان کرد.
به گفته وی؛ جهت جلوگیری از هدر رفت آب مخزن مستهلک و قدیمی این روستا از مدار خارج شد.
آق قلا در شمال استان گلستان واقع بوده و هم مرز با کشور ترکمنستان است.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست