• تاریخ: 2015-01-19
 • شناسه خبر: 788
 • 2,413 بازدید

۱۵۲ پرنده زنده و تاکسیدرمی شده از یک شکارچی در آق قلا کشف شد

ارکین نیوز-مأموران یگان حفاظت محیط زیست گلستان در اجرای حکم و دستور مقام قضائی ضمن دستگیری یک شکارچی سابقه دار در شهرستان آق قلا از وی ۱۵۲ قطعه پرنده زنده و تاکسیدرمی شده کشف و ضبط کردند. مسوول روابط عمومی اداره کل حفاظت ...

download (1)
ارکین نیوز-مأموران یگان حفاظت محیط زیست گلستان در اجرای حکم و دستور مقام قضائی ضمن دستگیری یک شکارچی سابقه دار در شهرستان آق قلا از وی ۱۵۲ قطعه پرنده زنده و تاکسیدرمی شده کشف و ضبط کردند.

مسوول روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست گلستان به خبرنگار ایرنا گفت: در پی اطلاعات مردمی مبنی بر زنده گیری و نگهداری پرندگان تاکسیدرمی شده توسط شکارچی متخلف در آق قلا بلافاصله مأموران یگان حفاظت با هماهنگی و حکم مقام قضائی نسبت به بازرسی منزل این فرد سابقه دار اقدام کردند.

احمد دباغیان افزود: در این بازرسی ۱۲۶ طاقه کوکر شکم سفید به صورت زنده و ۲۶ پرنده تاکسیدرمی شده شامل ‘حواصیل ارغوانی، هوبره، بوتیمار، دراج، ابیا، کوکر، کبوتر وحشی، هدهد، اردک سینه سفید، کبک، مرغابی و کشیم’ کشف و ضبط شد.

وی ابراز داشت: همچنین در جریان بازرسی ماموران یگان حفاظت محیط زیست یک قبضه سلاح شکاری تک لول و یک عدد قفس مربوط به نگهداری پرندگان نیز کشف و ضبط شد.

به گفته وی ۱۲۶ کوکر زنده نیز با حضور نماینده دادگستری استان گلستان در طبیعت رهاسازی شدند.

وی در ادامه از کشف هشت رشته دام هوایی از متخلفان شکار و صید طی ۴۸ ساعت گذشته در شهرستان گمیشان خبر داد.

وی اظهار کرد: در ادامه روند پاکسازی عرصه های آبی تالاب بین المللی گمیشان از وجود دام های هوایی و طی دو فقره مأموریت شبانه توسط مأموران شهرستان های ترکمن و گمیشان، دام های هوایی از پهنه آبی تالاب جمع آوری شد.

به گفته وی، جمع آوری دام های هوایی در طول شب انجام می شود زیرا فعالیت احتمالی سودجویان و متخلفان بیشتر در زمان تاریکی متمرکز است.

دباغیان افزود: در این مأموریت علاوه بر جمع آوری و انهدام دام های یاد شده به طول تقریبی یک هزار متر مأموران موفق شدند پنج دستگاه موتورسیکلت به همراه ۶ علمک دام (پایه های چوبی یا فلزی نصب دام) را نیز کشف و ضبط کنند.

وی اضافه کرد: این دام ها توسط متخلفان غیرمجاز زنده گیری پرندگان مهاجر در تالاب نصب شده بود که جمع آوری و معدوم شد.

وی ادامه داد: در این ارتباط دو نفر نیز دستگیر و سایر متخلفان با استفاده از تاریکی شب متواری شدند که اقدامات برای شناسایی هویت متخلفان فراری انجام شده است.

وی متذکر شد: در این زمینه پرونده ای برای متخلفان تشکیل و مراتب برای سیر مراحل قضائی به محاکم دادگستری ارجاع شد.

استان گلستان با طبیعت و اقلیم متنوع از قبیل دریا، جنگل، دشت و بیابان گونه های مختلف گیاهی و جانوری را در خود جای داده است.

شهرستانهای ترکمن، گمیشان و آق قلا در مجاورت یا نزدیکی دریا به فاصله کوتاهی از شهرستان گرگان مرکز استان گلستان قرار دارند.

 • ناصر توسلی - 2015-01-20 در 6:03 ب.ظ

  مدیریت سایت ارکین نیوز با سلام
  بهتر بود عنوان « پایگاه اطلاع رسانی آق قلا و ترکمنصحرا » را برای سایت خود انتخاب می کردید تا به هنگام جستجوی پایگاه های اطلاع رسانی آق قلا در صفحه گوگل، در معرض دید قرار بگیرید. در ضمن پیشنهاد می کنم در شبکه های اجتماعی از جمله فیسبوک هم عضو شوید تا مانند اولکامیز و سایر سایت های ترکمنصحرا استفاده بهینه ای از اخبار این شبکه ها داشته باشید.

  • modir - 2015-01-21 در 10:31 ب.ظ

   باسلام.انشا.. از نظرات شما استفاده خواهیم کرد.باتشکر،مدیریت سایت ارکین نیوز

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست