• تاریخ: 2019-04-20
  • شناسه خبر: 28484
  • 484 بازدید

۱۳ خانه بهداشت آق‌قلا نیاز به بازسازی دارند

ارکین نیوز-معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: ۱۳ خانه بهداشت شهرستان آق قلا بر اثر خسارات ناشی از سیل کاملا تخریبی است و نیاز به بازسازی دارند. در زمان موقوع سیل به غیر از این مراکز بهداشتی که دچار ...

ارکین نیوز-معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: ۱۳ خانه بهداشت شهرستان آق قلا بر اثر خسارات ناشی از سیل کاملا تخریبی است و نیاز به بازسازی دارند. در زمان موقوع سیل به غیر از این مراکز بهداشتی که دچار سیل شدند، هیچ واحد بهداشتی درمانی تعطیل نشده است.

به گزارش ایسنا-منطقه گلستان، دکتر محمد نعیمی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: به محض وقوع سیل ارزیابی اولیه درخصوص خسارت ها به بخش های بهداشتی و درمانی انجام شد و جزو اولین دستگاههایی بودیم که آسیب های وارده را برآورد کردیم. میزان خسارت های وارده بیش از ۲۶ میلیارد تومان برآورد شده است.

وی با بیان اینکه بلافاصله نیازمندی های بحران به استان منتقل شد،‌ افزود: در همان روزهای ابتدایی ورود تجهیزات بهداری ارتش و سپاه را به مناطق سیل زده استان داشتیم و تاکنون در این بیمارستان ها بیش از ۱۰۰ هزار خدمت رسانی انجام شده است. فقط در این مدت ۳۸۰ ام آر آی انجام شده است.

نعیمی خاطرنشان کرد: در شرایط بحران ۳۷ مورد عملیات اورژانس هوایی توسط هلیکوپتر اورژانس داشتیم که ۳۶ مورد انتقال به بیمارستان انجام شد.

وی با اشاره به اقدامات در خصوص دریافت کمک های بین المللی، گفت: عصر روزی که سیل اتفاق افتاد رایزنی ها آغاز شد و نهایتا سازمان جهانی بهداشت و یونیسف بخشی از کمک های مورد نیاز را تقبل کردند که اواخر هفته گذشته اولین محموله وارد استان شد. این کمک ها شامل یک دستگاه خودرو، یک دستگاه دیزل ژنراتور ۴۵ کیلوولت، ۳۷ ست کامل کیت های تشخیصی بیماری ‎های عفونی واگیردار و بیماری ‎های غیرواگیر است و بر حسب نیاز به شهرستان های آسیب دیده منتقل خواهند شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی گلستان خاطرنشان کرد: طی این مدت روزانه تعداد ۱۰۷ خودرو مختلف این دانشگاه مستقیما در مناطق سیل زده مورد استفاده قرار می گرفت.

وی یادآور شد: در شب اول سیلاب، بخشی از بیمارستان آق قلا دچار آسیب شده بود که بلافاصله همان شب نیروهای متخصص به بیمارستان اعزام شدند. تا صبح رفع نقص انجام شد و خللی در ارائه خدمات بیمارستان بوجود نیامد.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی گلستان تاکید کرد: مجموعه علوم پزشکی گلستان تا پایان بحران و رفع آلام تمام سیل زدگان استان در کنار آنها خواهد بود.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست