• تاریخ: 2021-01-16
  • شناسه خبر: 30684
  • 60 بازدید

۵ شهرستان گلستان در وضعیت آبی کرونا/افزایش بستری ها در غرب استان

ارکین نیوز-رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان با بیان این که آرامشی نسبی در خصوص کرونا در شرق استان ایجاد شده است، گفت: روند بستری در بندرگز و کردکوی به طرز نگران‌کننده‌ای رو به افزایش است.  عبدالرضا فاضل صبح شنبه در خصوص آخ ...

ارکین نیوز-رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان با بیان این که آرامشی نسبی در خصوص کرونا در شرق استان ایجاد شده است، گفت: روند بستری در بندرگز و کردکوی به طرز نگران‌کننده‌ای رو به افزایش است.

 عبدالرضا فاضل صبح شنبه در خصوص آخرین وضعیت کرونا در گلستان اظهارکرد: در حال حاضر شهرستان های مراوه تپه، کلاله، گالیکش، رامیان، گمیشان در وضعیت آبی، گنبد، مینودشت، علی آبادکتول، گرگان، آق قلا و آزادشهر در وضعیت زرد، کردکوی، بندرگز و بندرترکمن در وضعیت نارنجی (هشدار) هستند.

وی افزود: روند بستری در بندرگز و کردکوی به طرز نگران‌کننده‌ای رو به افزایش است.

فاضل ادامه داد: در حال حاضر ۳۵۰ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان های استان بستری بوده که از این تعداد، ۸۴ بیمار در بخش مراقبت های ویژه و ۲۸ بیمار به دستگاه ونتیلاتور وصل هستند.

وی با بیان این که تاکنون کل بهبودیافتگان ۱۸ هزار و ۴۸۷ مورد بوده است، گفت: طبق مصوبه ستاد ملی کرونا رنگ آبی (کم خطر) به وضعیت رنگ های شیوع کرونا افزوده شده بود و آمار مبتلایان در وضعیت آبی کمتر از وضعیت زرد است/مهر