• تاریخ: 2015-09-29
  • شناسه خبر: 8680
  • 747 بازدید

۲۱ کانتینر حاوی اجساد حاجیان/ توضیح درباره خبر فرو ریختن سقف مسجد الحرام

ارکین نیوز-رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر گفت :فرو ریختن سقف مسجد الحرام شایعه ای است که در فضای مجازی عنوان شده است و صحت ندارد. سید علی مرعشی رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر در تماس تلفنی که با ب ...

ارکین نیوز-رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر گفت :فرو ریختن سقف مسجد الحرام شایعه ای است که در فضای مجازی عنوان شده است و صحت ندارد.

سید علی مرعشی رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر در تماس تلفنی که با برنامه تیتر امشب شبکه خبر داشت، با اشاره به آخرین جزئیات انتقال قربانیان و مجروحان حادثه منا اظهار کرد : اقدامات و تشریفات انتقال قربانیان از سوی کشور عربستان به کندی صورت میگیرد و بر همین اساس نمی توان زمان دقیقی را برای ورود پیکر قربانیان به کشور ، مشخص کرد.

وی در ادامه به ضعف مدیریت بحران کشور عربستان در حادثه منا اشاره کرد و افزود : دو دلیل عمده که کشور عربستان سعودی را با مشکل مواجه کرد یکی این که نیروهای امدادی این کشور بر خلاف امدادگران ایران ، از آموزش کافی برخوردار نبوده و دیگری اینکه بیمارستان ها و مراکز درمانی آنها دارای کمترین امکانات هستند و در واقع در هنگام برخورد با این قبیل بحران ها ، فلج هستند.

رئیس مرکز حج و پزشکی جمعیت هلال احمر با اشاره به سختی شناسایی پیکر قربانیان گفت : در حال حاضر موتور ۲۱ کانتینر یخچال دار به طور شبانه روزی روشن است که بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ جسد در هر کانتیر موجود است و هنوز اجساد آن شناسایی نشده است.

وی در ادامه افزود : روز گذشته تعداد ۵۰ مدیر کاروان در سردخانه ها برای شناسایی اجساد حاضر شدند.

مرعشی با اشاره به شایعه اعلام فرو ریختن سقف مسجد الحرام تصریح کرد: فرو ریختن سقف مسجد الحرام شایعه ای است که در فضای مجازی گفته شده و صحت ندارد و مردم می بایست در این شرایط اخبار صحیح را فقط از مجاری قانونی دریافت کنند.
دانشجو

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست