• تاریخ: 2015-01-20
  • شناسه خبر: 811
  • 1,365 بازدید

۱۶ هزار متر مربع فرش از استان گلستان صادر شد

ارکین نیوز-رییس اداره فرش و گبه سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان گفت: فرش های بافته شده طی هشت ماهه امسال ۳۰ هزار متر مربع است که طی همین مدت ۱۶ هزار متر مربع انواع فرش از استان صادر شده است. محمد فیاضی اظهار کرد: ...

740340
ارکین نیوز-رییس اداره فرش و گبه سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان گفت: فرش های بافته شده طی هشت ماهه امسال ۳۰ هزار متر مربع است که طی همین مدت ۱۶ هزار متر مربع انواع فرش از استان صادر شده است.

محمد فیاضی اظهار کرد: ۷۰ هزار بافنده فرش در سطح استان فعال هستند که ۳۵ هزار نفر از این بافندگان دارای کارت هستند و ساماندهی شده اند.

فیاضی بابیان اینکه ۱۴ هزار نفر از این بافندگانی که در استان فعالیت دارند طی این سال ها تحت بیمه قالی بافی قرار گرفته اند افزود: بافندگان قالی و گبه استان در کارگاه های متمرکز و غیر متمرکز فعال هستند که در حال حاضر ۱۰ کارگاه متمرکز و ۲۰ کارگاه غیر متمرکز در استان وجود دارد.

وی با بیان این که بافندگان استان در سال ۵۰ هزار متر مربع فرش می بافند، گفت: فرش های ترکمن، نایین، قشقایی و گبه و تابلو فرش از جمله فرش های استان هستند که بیشتر در شهرهای گنبد، آق قلا، بندرترکمن و گالیکش و مراوه تپه بافته می شود.

رییس اداره فرش و گبه سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان در ادامه بیان کرد: برگزاری دوره های آموزشی برای بافندگان، اعزام هیات های تجاری و تولید کنندگان به تورهای داخلی و خارجی برای بازدید از نمایشگاه ها، شرکت در المپیادهای فرش کشور، اعطای تسهیلات به تولید کنندگان از جمله اقداماتی است که طی این مدت برای ارتقاء کمی و کیفی فرش استان صورت گرفته است.مهر

ارسال به

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست