• تاریخ: 2019-07-05
  • شناسه خبر: 28649
  • 108 بازدید

۱۱ میلیارد ریال اعتبار برای برج جهانی قابوس اختصاص یافت

ارکین نیوز-مدیر پایگاه جهانی برج قابوس گفت: از محل اعتبارات استانی مبلغ ۱۱ میلیارد ریال برای فعالیت‌های عمرانی و محوطه‌سازی برج قابوس در سال ۹۷ اختصاص یافت. عبدالمجید نورتقانی صبح امروز در جشن روز گنبد در محوطه برج قابوس ...

ارکین نیوز-مدیر پایگاه جهانی برج قابوس گفت: از محل اعتبارات استانی مبلغ ۱۱ میلیارد ریال برای فعالیت‌های عمرانی و محوطه‌سازی برج قابوس در سال ۹۷ اختصاص یافت.

عبدالمجید نورتقانی صبح امروز در جشن روز گنبد در محوطه برج قابوس اظهارداشت: از محل اعتبارات استانی مبلغ ۱۱ میلیاردریال برای اجرای فاز دوم پروژه ساماندهی محوطه جدید آزاد شده تخصیص یافته که در حال انجام است.

وی افزود: تلاش داریم تا با همکاری شهرداری و شورای شهر آن قسمت از محوطه برج قابوس که آزادسازی نشده را ساماندهی کنیم. هرچند طبق اسناد ملی این محدوده باید آزاد شود و این امر نیازمند تخصیص بودجه تملک است.

مدیرپایگاه جهانی برج قابوس بیان داشت: امسال با همکاری شهرداری و شورای اسلامی شهر، خیابان قسمت جنوبی این اثر تاریخی از ابتدای حافظ شمالی تقاطع شریعتی تا درب ورودی آن و خیابان ملت سنگ فرش شده و به مسیری برای پیاده‌ها تبدیل می شود.

وی ادامه داد: برج قابوس پردیس آینه تمدن اسلامی و شاهکاری از عصر طلایی جهان اسلام در قرون سوم و چهارم هجری قمری است.

منصور طعنه گنبدی، شهردار گنبدکاووس با اشاره به ثبت جهانی برج قابوس در ۱۰ تیر ماه ۹۱ اظهارداشت: این اثر پانزدهمین اثر ثبت جهانی در یونسکو است.با توجه به ثبت جهانی این اثر متاسفانه عایدات و منافعی متوجه‌ این اثر از طرف یونسکو نشده است.

وی با اشاره به تائید گنبدکاووس به عنوان شهر خلاق افزود: در سال ۹۶ بیش از ۲۰۰ شهر از کشور کاندید شهر خلاق شدند.با بررسی و بازدیدهای به عمل آمده توسط نماینده سازمان شهرداری‌ها و امور بین‌الملل وزارت کشور، ۳۶ شهر به مرحله کشوری راه یافته و از این تعداد ۱۱ شهر به عنوان شهر خلاق ملی که گنبدکاووس یکی از آنها بود، تایید شدند.

شهردار گنبدکاووس بیان داشت: از ‌بین ۱۱ شهر، ۳ شهر خلاق برگزیده به یونسکو معرفی شدند.گنبدکاووس نیز طرح‌های خود را برای تائید جهانی به یونسکو ارسال کرد که در روز گذشته ایمیلی مبنی بر تائید گنبدکاووس به عنوان شهر خلاق دریافت شد.

وی درباره عوارض نوسازی شهروندان ادامه داد: در کنار جشن روز گنبد، امشب سومین دوره ‌جوایز شهروندان خوش حساب عوارض نوسازی شهرداری برگزار می‌شود. در سال ۹۷ از تعداد ۵۶ هزار و۶۱۲ مکان تجاری و مسکونی ثبت شده، تعداد ۱۹ هزار و ۱۳۰ واحد به عنوان‌ شهروندان خوش حساب عوارض خود را پرداخت کردند.

طعنه گنبدی گفت: درآمد شهرداری از محل عوارض منازل مسکونی یک میلیارد و ۳۱۸ میلیون تومان و محل تجاری ۵۷۴ میلیون و ۳۸۷ هزارو۷۶۳ تومان بوده است/تسنیم

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست