• تاریخ: 2016-07-13
  • شناسه خبر: 19310
  • 438 بازدید

گمرک اینچه برون به دستگاه ایکس ری کانتینری و سگ موادیاب مجهز می شود

ارکین نیوز- مدیرکل گمرکات استان گلستان می گوید: تا پایان امسال گمرک اینچه برون شهرستان گنبدکاووس به دستگاه ایکس ری کانتینری و دو قلاده سگ موادیاب مجهز می شود. علی اکبر شامانی روز چهارشنبه درجلسه شورای هماهنگی مبارزه با م ...

ارکین نیوز- مدیرکل گمرکات استان گلستان می گوید: تا پایان امسال گمرک اینچه برون شهرستان گنبدکاووس به دستگاه ایکس ری کانتینری و دو قلاده سگ موادیاب مجهز می شود.

علی اکبر شامانی روز چهارشنبه درجلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گنبدکاووس گفت: بحث استقرار سامانه های کنترلی در گمرک اینچه برون این شهرستان از یک سال قبل مطرح بود و دراین خصوص مجوزهای لازم نیز صادر شده است.
وی افزود: خرید دستگاه ایکس ری کانتینری با هزینه ۲۰۰ میلیارد ریال توسط گمرک جمهوری اسلامی در حال انجام است و در دو هفته آینده نیز جانمایی استقرار این دستگاه در گمرک اینچه برون توسط کارشناسان انجام می شود.
شامانی اضافه کرد: عملیات انتقال و نصب دستگاه ایکس ری کانتینری در گمرک اینچه برون در شش ماه آینده به پایان رسیده و به احتمال زیاد در ایام دهه فجر امسال به بهره برداری می رسد.
دستگاه ایکس ری کانتینری، کالاهای موجود در کامیون های ترانزیتی را به صورت جداگانه مشخص و بررسی و از سوء استفاده افراد برای قاچاق کالا و مواد مخدر جلوگیری می کند.
مدیرکل گمرکات گلستان همچنین از خرید دو قلاده سگ موادیاب برای گمرک اینچه برون گنبدکاووس خبر داد و گفت: هر یک از این سگ ها با هزینه ۸۰۰ میلیون ریال توسط گمرک جمهوری اسلامی خریداری شده است.
شامانی افزود: قرار است، مربیان کار با این سگ ها در چند روز آینده به تهران اعزام شوند و در دوره های آموزشی لازم شرکت نمایند تا پس از فراگیری آموزش ها، سگ های موادیاب در اختیار گمرک اینچه برون قرار گیرد.
به گفته وی، به احتمال زیاد دو قلاده سگ مواد یاب در هفته دولت امسال در گمرک اینچه برون که یکی از گمرک های مهم کشور در امر صادرات و واردات و نیز عبور کالا های ترانزیتی است، مستقر شوند.
شامانی با اشاره به تردد (ورود و خروج) روزانه حدود ۳۰۰ دستگاه کامیون و تریلی ترانزیت از گمرک اینچه برون، اضافه کرد: راه اندازی خط ریلی ایران، ترکمنستان و قزاقستان در آذر ۹۳، افزایش ظرفیت مبادلات تجاری گمرک اینچه برون را به همراه داشته است که نصب دستگاه ایکس ری و استقرار سگ های مواد یاب، مکانیزم های نظارت و کنترل این گمرک را افزایش می دهد.
اینچه برون تنها گمرک زمینی و ریلی استان گلستان به کشور ترکمنستان است که درفاصله ۸۰ کیلومتری شمال شهر گنبدکاووس و در بخش مرزی داشلی برون این شهرستان ۳۶۰ هزار نفری قرار دارد.
ایرنا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست