• تاریخ: 2016-06-25
  • شناسه خبر: 18861
  • 451 بازدید

گلستان به قطب تولید روسری کشور تبدیل می‌شود

ارکین نیوز-رئیس صندوق کارآفرینی امید گلستان گفت: با حمایت‌های مالی این صندوق گلستان به قطب تولید روسری در کشور تبدیل می‌شود. حسن پهلوری ظهر چهارشنبه در دومین جلسه کارگروه توسعه اشتغال استان گلستان، افزود: ایجاد زنجیره تو ...

ارکین نیوز-رئیس صندوق کارآفرینی امید گلستان گفت: با حمایت‌های مالی این صندوق گلستان به قطب تولید روسری در کشور تبدیل می‌شود.

حسن پهلوری ظهر چهارشنبه در دومین جلسه کارگروه توسعه اشتغال استان گلستان، افزود: ایجاد زنجیره تولید روسری یکی از اقدامات در این خصوص بود که براساس آن هشت واحد تولید کننده روسری در حال حاضر در این استان فعال است و سالانه یک‌ میلیون قطعه روسری تولید و بخشی از آنها به کشورهای ترکمنستان و قزاقستان صادر و همچنین به برخی از استان‌های داخلی کشور ارسال می‌شود.

به گفته پهلوری تاکنون با پرداخت تسهیلات ۳۱۵ میلیون تومانی برای ۹۷ نفر به طور مستقیم و ۹۰ نفر غیرمستقیم در تولید، برندسازی، فروش، ریشه زنی و … در تولید روسری در گلستان اشتغال ایجاد شده است.

وی بابیان اینکه حمایت از زنجیره‌های تولید از اولویت‌های این صندوق است، ادامه داد: در این راستا زنجیره تولید قارچ در استان ایجاد شد و شرکت تعاونی تولیدکنندگان قارچ نیز با ۵۰ نفر عضو تشکیل‌شده است.

به گفته وی حمایت از ایجاد بازارچه صنایع‌دستی، ایجاد گلخانه در روستاها، ایجاد زنجیره تولید شیر شتر، نوغانداری و احداث بازارچه مرزی گردشگری ازجمله اقدامات مهم صندوق است که در دستور کار قرار دارد.

پهلوری به دیگر برنامه‌های این صندوق در سال جاری اشاره و تصریح کرد: حمایت از طرح‌ها در خوشه‌های اقتصادی و زنجیره‌ای، طرح‌هایی که در زمان کوتاه به بهره‌برداری می‌رسند، برآورده کردن نیازهای واحدهای تولیدی کوچک، طرح‌های گردشگری روستایی، حمایت از محصولات بازار محور، حمایت از تولید صنایع‌دستی و توانمندسازی روستاییان اولویت اختصاص حمایت‌های مالی صندوق مهر در استان است.

به گفته وی همچنین در سال گذشته برای ازدواج، طرح امید و سفر دولت نیز ۴۲۳ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شد که نسبت به سال ۹۳، پرداخت‌ها ۱۵۰ درصد افزایش داشته و در ارزیابی کشوری نیز گلستان رتبه نخست را کسب کرده است.

رئیس صندوق کارآفرینی امید با اشاره به پرداخت تسهیلات ازدواج هم گفت: ۱۰۰ درصد اعتبارات این بخش هم جذب شد و ۵۴ میلیارد ریال سال گذشته پرداخت تسهیلات داشتیم.

وی تصریح کرد: با توجه به قوانین بانک مرکزی برای اعطای وام ۱۰ میلیون تومانی ازدواج، از خردادماه این پرداخت‌ها در استان آغازشده و صندوق امید تاکنون ۱۰ فقره پرداختی داشته و ۱۶۳ نفر نیز برای دریافت تسهیلات معرفی‌شده‌اند.
مهر

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست