• تاریخ: 2015-09-28
  • شناسه خبر: 8612
  • 395 بازدید

گلستانی‎ها در غم شهادت برادران اهل تسنن داغ‌دارند

ارکین نیوز-مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در بسیج دانشجویی گلستان گفت: مردم این استان در غم شهادت حجاج اهل تسنن داغ‌دار هستند. جت‌الاسلام جان‌علی عین‌الکمالی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در گرگان با عرض تسلیت به مناسب ...

ارکین نیوز-مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در بسیج دانشجویی گلستان گفت: مردم این استان در غم شهادت حجاج اهل تسنن داغ‌دار هستند.

جت‌الاسلام جان‌علی عین‌الکمالی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در گرگان با عرض تسلیت به مناسبت کشته شدن جمع کثیری از حجاج بیت‌الله‌الحرام در سرزمین منا و در حین انجام اعمال و مناسک حج اظهار کرد: این حادثه ضایعه بزرگی برای همه مسلمانان دنیا و البته هم‌وطنان عزیز کشورمان است و امیدواریم خداوند متعال صبر و استقامت را به مردم عزیز ایران اسلامی عنایت کند.

وی با خیانت‌آلود دانستن اقدامات رژیم آل‌سعود در رخدادهای اخیر تشکیل اتاق فکر مدیریت حج توسط نخبگان کشورهای اسلامی را ضروری دانست.

مسئولِ دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در بسیج دانشجویی گلستان با بیان اینکه بار دیگر شاهد بی‎برنامگی و ظلم سران سعودی نسبت به مسلمانان بودیم، تصریح کرد: دولت عربستان سعودی پیش از این با جنایات وحشیانه علیه مردم بی‎دفاع و بی‎گناه یمن قلب مسلمانان دنیا را جریحه‎دار کرده بودند و باز هم نشان دادند که بویی از اسلام ناب نبرده‎اند و غرق در بردگی غرب شده‎اند.

وی خاطرنشان کرد: امروز شاهدیم که حجاج مسلمان در شهر مکه در ماه حرام و در عید بزرگ مسلمانان فوج فوج به کام مرگ کشیده می‎شوند.

فاجعه منا حاصل بی‎تدبیری سران آل‎سعود است

مسئولِ دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در بسیج دانشجویی گلستان اضافه کرد: فرصت مغتنم حج که بزرگ‌ترین فرصت برای وحدت و یکپارچگی مسلمانان و انعکاس شکوه و عظمت اسلام است این روزها تبدیل به یک بستر تاثر با و غم‎انگیز شده است که حاصل بی‎تدبیری سران آل‎سعود است.

عین‎الکمالی با تاکید بر اینکه آل‌سعود دیگر توان مدیریت امورات حج را ندارد، ادامه داد: این روزها در اقصی نقاط بلاد اسلامی دست خیانت‎آلود آل‎سعود از سوریه و لبنان گرفته تا یمن به طور کامل مشهود است.

وی با ضروری دانستن اتخاذ تصمیمی فوری و بدون معطلی توسط کشورهای اسلامی برای خارج کردن مدیریت امور حج از دستان بی‎کفایت آل‌سعود گفت: باید جوامع بین‎المللی به ویژه سازمان‎های اسلامی از جمله سازمان کنفرانس اسلامی و سازمان همبستگی کشورهای اسلامی و سران و دستگاه دیپلماسی کشورهای مسلمان برای مدیریت حج در مکه و مدینه راهکار مناسبی را ارائه و اجرایی کنند.

مسئولِ دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در بسیج دانشجویی گلستان با بیان اینکه تشکیل اتاق فکری پیرامون این موضوع متشکل از فرهیختگان و صاحب‌نظران کشورهای مسلمان امری لازم‌الاجرا است خاطرنشان کرد: نباید بگذاریم این رخدادها با خواست و نقشه دشمنان به عامل تفرقه و برهم زننده وحدت مسلمین تبدیل شود و عملیات شوم استکبار به نتیجه برسد بلکه باید مدیریت از دستان آل‎سعود خارج شده و برنامه‎ای منظم برای حج سال‎های آتی تدوین شود.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست