• تاریخ: 2015-05-24
  • شناسه خبر: 4160
  • 1,570 بازدید

گلایه کشاورزان حوزه بندرترکمن و گمیشان از عدم خرید گندم

ارکین نیوز – بر اساس گزارش های دریافتی ، متاسفانه بعد از گذشت سه روز از رسیدن گندم کشاورزان حوزه بندر ترکمن و گمیشان هنوز هیچ سیلوی جهت خرید این محصول استراتژیک باز نشده است . این در حالی است که هجوم ملخ ها و همچنی ...

1430820250937_isna-10
ارکین نیوز – بر اساس گزارش های دریافتی ، متاسفانه بعد از گذشت سه روز از رسیدن گندم کشاورزان حوزه بندر ترکمن و گمیشان هنوز هیچ سیلوی جهت خرید این محصول استراتژیک باز نشده است .
این در حالی است که هجوم ملخ ها و همچنین برداشت محصول جو باعث هجوم دامها برای خوردن علف محصول جو شده و گندم کشاورزان منطقه را تهدید کرده است .
اما امروز ایسنا گزارش کرد با توجه به مساعد بودن شرایط آب و هوایی در اکثر مناطق استان عملیات برداشت و تحویل گندم کشاورزان گلستانی ازسطح مزارع آغاز شد‌.

‌رمضانعلی ریاحی مدیرکل غله استان گلستان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد : فراهم شدن شرایط مساعد جوی به منظور برداشت گندم از سطح مزارع به خصوص در شرق استان باعث شد تا کشاورزان منطقه گنبدکاووس نسبت به این امراقدام و محموله‌های خود را تحویل مراکز خرید تعیین شده نمایند .

وی افزود‌: هرساله عملیات برداشت و تحویل گندم دراستان ازمناطق شرقی بواسطه شرایط جوی آن منطقه آغاز و بیشترین میزان برداشت متناسب با سطح زیرکشت به شهرستان گنبد کاووس اختصاص دارد‌.

وی گفت‌: بر اساس دستورالعمل‌های ابلاغی در سراسراستان تعداد ۸۰ مراکز خرید در بخش‌های دولتی ‌تعاون روستایی‌، سیلوها و انبارهای جانبی کارخانجات آردسازی استان به منظورتحویل گندم کشاورزان محترم در نظرگرفته شده تا در امرتحویل با کوچک ترین مشکل احتمالی برخورد نکنند‌، همچنین کلیه مراکز خرید دولتی شرکت غله گلستان با تمامی توان و استعداد فنی این آمادگی را دارند تا محصول کشاورزان را در بهترین شرایط ممکن خریداری نمایند‌.

عضوهیات مدیره شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه دو کشور در خصوص پرداخت وجه کشاورزان یادآور شد: قبل از فرا رسیدن فصل خرید نسبت به افتتاح حساب ویژه در بانک کشاورزی به کلیه کشاورزان از طرق مقتضی اطلاع رسانی شده و لازم به ذکر است وجه قابل پرداخت پس از تحویل محموله و ثبت اطلاعات حساب در سامانه بانک عامل در کوتاه ترین زمان ممکن پرداخت می‌شود.

مدیرکل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان گلستان در پایان خاطرنشان کرد‌: شرکت بازرگانی دولتی ایران به عنوان متولی امر خرید تضمینی گندم کشور در خصوص پرداخت به موقع وجه گندمکاران به خصوص‌ استان‌هایی همچون گلستان که دارای جایگاه ممتاز تولید را دارند‌، برنامه‌ریزی‌های دقیق و مدونی را با بانک کشاورزی داشته است و این اطمینان خاطر وجود دارد که در این زمینه جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست